Неймовірні винаходи 20-х років ХХ століття

Відчайдушний британський колекціонер Моріс Коллінс (Maurice Collins) зібрав унікальну колекцію дивовижних винаходів людства. На його думку, ці новації були покликані полегшити життя сучасників, а тому про них потрібно знати, навіть якщо сьогодні вони вже не актуальні. Газета Daily Mail на своєму сайті представила найдивовижніші винаходи 20‑х років ХХ століття.

Неймовірні винаходи 20‑х рр. ХХ ст. (Daily Mai)

Навігатор

1. НавігаторУ далекому 1920 році світ побачив дивовижний винахід майбутнього – крихітний пристрій із вбудованими картами доріг, який був справжнім порятунком для водіїв. І хоча це не був сучасний супутниковий навігатор, якими користуються нинішні автомобілісти, проте оригінальний дизайн у формі годинника з картою доріг замість годинникових стрілок – це була неабияка новація. Маленькі сувої були прикріплені до годинника і постійно обертались під час руху авто. На жаль, цей путівник ніколи не мав шаленого попиту, адже небагато людей тоді мали авто і, відповідно, потребу в навігаторі.

Сигналізація

2. СигналізаціяТочний механізм сигналізації 1870‑х років – це пристрій із вертикальним важелем, який ставили під двері. І якщо зловмисник спробував би увійти, то важіль підскочив би і видав надзвичайно потужний дзвін.

Гаманець для пістолета

3. Гаманець для пістолетаРозбійники та нападники – поширене і небезпечне явище, характерне, на жаль, не лише для 20‑х років минулого століття. Саме тому цей хитрий винахід міг не лише захистити вашу честь та майно, а й врятувати життя. Вишукано оздоблений гаманець приховував у своїх нутрощах зброю – зазвичай це був пістолет з однією кулею.

Електромасажер

4. ЕлектромасажерУ 30-ті роки масаж не був виявом гедонізму. До масажу ставились відповідально, адже вважали масажі дуже корисними для здоров’я. Саме тому заповзятливі винахідники винайшли електромасажер. Але він не мав попиту, бо від нього не було ні користі, ні приємних відчуттів – під час користування масажер завдавав несильних ударів струмом.

Шкарпетки для пальців ніг

5. Шкарпетки для пальців нігШкарпетки «To Sox» були розроблені, щоб вдягати їх на великі пальці ніг. Їх винайшли у часи Другої світової війни, і за попередніми підрахунками очікувалось, що такі шкарпетки допоможуть зекономити до 80% текстилю, що йшов на виробництво шкарпеток. Адже вони, як відомо, найчастіше рвуться саме на великому пальці, для якого і були призначені «To Sox».

Пристрій для загортання листів

6. Пристрій для загортання листівЗроблений згідно з останнім словом моди, цей пристрій вважався високоергономічним і ефективним. Спочатку відкритий лист зволожують за допомогою повертання важеля, а потім під пресом конверт загортається.

Піп-шоу

7. Піп-шоу«Підгляньте! Тут щось показують!» – під такими гаслами були випущені ці машини, які стали головною принадою британських галерей розваг у ХХ столітті. Деякі з них показували еротичні слайди, інші ж – комедії або драми. Задоволення коштувало один пенні – і стеж за подіями досхочу крізь невеличкий отвір в екрані.

Тримач сигарет8. Тримач сигарет Подвійний мундштук був виготовлений під враженням від героя популярних у Великобританії детективів – Бульдога Драммонда. Він одночасно курив дві сигарети.

Окуляри з ліхтариками9. Окуляри з ліхтариками Ці незвичайні окуляри придумали у 30‑х роках. Вони були прикрашені невеличкими лампочками з живленням від батареї. Від ліхтариків відходили довгі дроти. Цей винахід не стали розвивати. Справа в тому, що під час дощу можна було отримати потужний удар струмом.

Масажер для очей10. Масажер для очей Одного пристрою для масажу тіла виявилось недостатньо, тож люди вигадали спеціальний масажер для очних яблук. Для того, аби випробувати його дію, його потрібно було наблизити до обличчя й по черзі вприскувати повітря в очі.

На захисті вусів

11. На захисті вусів Чоловіки з розкішними вусами завжди потерпали через незручності під час їжі. І тоді були вигадані спеціальні кухлі та ложки для вусатих. У них зробили спеціальні отвори, які дозволять насолодитись їжею, не псуючи вусів.

Блендер12. Блендер Прототипом сучасного блендера чи міксера був кухонний комбайн вікторіанської доби. Він не схожий на сучасні електроприлади, а за принципом нагадує ручні м’ясорубки.

Пристрій для розтягування пальців піаністів

13. Пристрій для розтягування пальців піаністівЦей засіб винайшли на початку минулого століття. І хоча він з вигляду нагадує інквізиторський станок для катування, багато відомих і талановитих піаністів розвивали свої пальці саме за допомогою цього винаходу. Проте існують докази того, що Шуман ушкодив пальці правої руки, користуючись ранньою, ще не дуже вдалою версією пристрою.

Перегортач сторінок

14. Перегортач сторінокРозроблений спеціально для музикантів перегортач сторінок був створений так, аби вони не докладали зайвих зусиль при вивченні музичних творів або під час гри.

Пристрій для приготування чаю з годинником

15. Пристрій для приготування чаю з годинникомЗапатентований у 1902 році пристрій став революцією в світі чайних церемоній. Тепер механічний пристрій не тільки кип’ятив воду, але й заливав у чашку окріп.

Перша вбиральня

16. Перша вбиральняНа початку ХХ століття користування громадськими туалетами коштувало 1 пенні, проте коли звичайний водопровідник змайстрував цей декоративний туалет, а після цього ще й виставку влаштував в Гайд-парку, почалась нова ера вбиралень.