«Наукові гуртки за інтересами», які змінили світ

Не дивлячись на те, що більшість відомих вчених є людьми дуже самодостатніми, їм властиво збиратися в «гуртки за інтересами» і вирішувати там дійсно вселенські проблеми.

Журнал New Scientist пропонує екскурс по чотирьом науковим гурткам, які дали світові найважливіші наукові ідеї та винаходи.

Антропологові Мері Мід приписують таку цитату: «невелика група думаючих людей може змінити світ. Справді, це єдина штука, яка щось змінює».

Це вірно як для і наукового світу, так і для політики і мистецтва. Без творчого внеску, підтримки та дискусій з друзями, багато відомих учених, можливо, не зробили б своїх відкриттів.

1. Основи психології і психіатрії, були розроблені на рубежі 20-го століття, із тих пір суперечки та дискусії про природу людської психіки не вщухають. 

У той час як Зигмунд Фрейд, є найбільш відомою фігурою в цього руху, його не менш авторитетні близькі друзі та учні залишалися трохи в тіні такої титанічної фігури, але, у наслідку, справили величезний вплив на розвиток сучасної психіатрії та психології.

Вашій увазі представлено групове фото 1909. У першому ряду сидить Фрейд, С. Холл і Карл Юнг, а за їх спинами Абрахам Брілл, Ернест Джонс і Шандор Ференці.

Фрейд Юнг

2. Френсіс Крік зустрів Джеймса Уотсона в Кембріджському університеті в 1951 році. 

У своїй автобіографічній книзі «Що за божевільний пошук», Крик говорить про їх першу зустріч: «Джим і я відразу ж зблизилися, частково тому, що наші інтереси були дивно схожі і частково, я підозрюю, тому що в нас обох були присутні такі визначальні риси відчайдушних молодих людей як зарозумілість, жорстокість, нетерпіння і недбалість мислення «.

Працюючи разом над тим, що було сайд-проектом їх основної роботи, вони вивели структури ДНК, розділили Нобелівську премію і дали початок нової ери в галузі генетики та молекулярної біології.

ДНК биологи

3. «Місячне товариство» в Бірмінгемі було засновано в 1765 році в Англії і являло собою клуб любителів пізніх вечерь. 

Воно було названо так, тому що члени клубу проводили свої засідання ночами, коли Місяць був повним, але не з метою вивчення зоряного неба: місячне світло повинно було допомагати членам клубу знайти свій шлях додому.

На картині вони зустрічаються в будинку скромного винахідника Джеймса Уатта. Варто зауважити, що інші члени також були ключовими фігурами промислової революції.

Серед них були хіміки Джеймс Кейр і Джозеф Прістлі, лікар і поет Еразм Дарвін, піонер кераміки, промисловець і прихильник аболіціонізму Джошуа Веджвуд.

Лунное общество Ватт

4. Ботанік Джозеф Дальтон Хукер (праворуч) і геолог Чарльз Лайель (у центрі) справили великий вплив на Чарльза Дарвіна, який надалі сформулював свою теорію еволюції шляхом природного відбору. 

Дослідження Лайєлла із геології показали, що Земля набагато старша, ніж вважалося раніше — це давало час для повільних змін у ході дарвінівського природного відбору, які були важливі для створення біологічного різноманіття від загального предка.

Завдяки своїм листам та відвідуванню будинку Дарвіна «Даун Хаус», Хукер і Лайелл змогли підтримати надзвичайно сором’язливого натураліста і сприяти написанню, публікації і захисту монографії «Про походження видів».

Дарвин, Лайелл