Історії дев'яти найвідоміших "диких дітей"

Легенда свідчить, що Ромул і Рем, близнюки-засновники Рима, ще в ранньому дитинстві були кинуті, і їх вигодувала вовчиця. Пізніше їх знайшов і прихистив мандрівний пастух.

Зрештою вони заснували велике місто на тому самому пагорбі Палатин, де за ними доглядала вовчиця. У наші дні існує безліч реальних історій дітей, яких виховали тварини. Хоча доля таких диких дітей рідко буває настільки романтичною.

Як це було у Ромула і Рема (у них нерідкі проблеми з когнітивними процесами й обмеженими поведінковими можливостями), іноді такі історії свідчать про людській волі до життя і всеперемагаючої материнському інстинкті тварин

1. Українська дівчина ‑собака

829e4.jpg

Оксані Малій «пощастило» народитися в сім’ї алкоголіків. Не дивно, що недбайливі і жорстокі батьки залишили дівчинку на піклування собак.

З трьох до восьми років Оксана прожила в собачій будці, де її єдиними друзями і захисниками були собаки. Коли в 1991 році її знайшли, то дівчинка не вміла говорити, вона гавкала і повзала рачки.

В даний час дівчині вже більше двадцяти років, вона вміє говорити, але має ряд когнітивних порушень, які заважають їй влитися в людське суспільство. Віддушину вона знайшла в догляді за коровами на місцевій фермі, біля психіатричного диспансеру, де живе Оксана.

2. Камбоджийська жителька джунглів

3bfe1.jpg

Восьмирічна Рочом Піньенг пасла буйволів у краю джунглів, раптом несподівано і таємниче зникла. Вісімнадцять років тому, у 2007 році, житель побачив оголену жінку, яка пробралася на його ділянку і намагалася вкрасти рис. Рідні впізнали дівчину по характерному шраму на її руці.

Рочом було складно адаптуватися до життя в людському суспільстві, вона говорила всього три слова, не любила носити одяг і відводила погляд при контакті, як це роблять тварини.

Дівчина кілька разів збігала в джунглі. За останніми відомостями про неї тепер турбуються представники благодійного товариства, раз на тиждень дівчину відвідує психолог. Є припущення, що дівчина стала жертвою насильства і багато років пробула в полоні.

3. Угандійський мавпячий хлопчик 

7bade.jpg

Побачивши, як батько вбиває матір, чотирирічний Джон Ссебунья втік в джунглі, де шефство над ним взяла зграя мавп-верветок.

Через три роки в 1991 році його виявили люди, і, як це часто буває з дикими дітьми, при зустрічі Джон відчайдушно чинив опір, а його прийомна мавпяча сім’я кидала палиці в «загарбників» хлопчика.

Джона навчили говорити, і він навіть уміє співати. Настільки добре, що їздить у тури з дитячим хором «Перлина Африки».

4. Віктор із Аверону

298c1.jpg

Можливо, найвідоміший з здичавілих дітей. Історія Віктора була детально описана у фільмі «Дика дитина» («L’Enfant Sauvage»). Хоча його походження є таємницею, вважається, що Віктор все дитинство провів голим серед диких звірів у лісі.

Його помітили в 1797 році і довго спостерігали. Зрештою він з’явився сам по собі поруч із Санкт-Сернен-сюр-Ранс, Франція, в 1800 році. Віктор став предметом багатьох досліджень філософів і вчених, які цікавилися походженням людської мови і особливостями поведінки.

У навчанні ж Віктора був досягнутий певний прогрес, але когнітивні порушення залишилися настільки значними, що не дозволили хлопчикові влитися в людське суспільство.

5. Мадіна

d3a97.jpg

Трагічна історія Мадіни дуже схожа на історію Оксани Малої. До того, як співробітники поліції міста Уфа знайшли дівчинку в минулому році, до трирічного віку вона жила в будинку з собаками.

Коли її виявили, вона знала всього два слова: так і ні, а більшу частину часу воліла гарчати, як собака.

На щастя, медики вважають Мадіну розумово і фізично здоровою, незважаючи на її випробування, які випали на її долю, вона ще може нагнати своїх однолітків.

6. Дівчина-вовки із ріки Диявола

472f5.jpg

У 1845 році була помічена загадкова дівчина, яка бігала рачки в компанії вовків, що атакували стадо кіз біля Сан-Феліпе, Мексика. Історія була підтверджена рік потому, коли дівчину помітили за поїданням м’яса вбитих кіз.

Як свідчить історія, стривожені місцеві жителі почали пошуки дівчини і кілька днів по тому, в кінці кінців, схопили її. Всю ніч вона, не перестаючи, вила, таким чином, привернула зграю вовків. У підсумку дівчині вдалося втекти.

Дівчина не з’являлася до 1852, коли вона, як повідомляється, годувала вовченят біля річки на піску. Злякавшись. Вона схопила дитинчат і втекла в ліс. Більше про неї нічого не чули.

7. Російський хлопчик-птах

89a09.jpg

Закритий в кімнаті в оточенні клітин птахів, російський хлопчик виховувався своєю матір’ю як домашня пташка. Коли його було виявлено, він не міг говорити, а замість цього просто щебетав, як і його товариші — птахи.

Хоча хлопчик був фізично здоровий, він не міг влитися в людське суспільство через відсутність елементарних людських умінь. Його перемістили в центр для психологічної допомоги, де з ним працюють професійні психологи і психіатри.

8. Амала і Камала 

caeb4.jpg

Історія двох дівчаток-знайд 8 років і 18 місяців, яка стала вже класичною. Їх виявили в лігві вовків в 1920 році в штаті Миднапор, Індія. Оскільки дівчатка були дуже далекі один від одного за віком, то експерти вважають, що вони не були сестрами.

Очевидно, вони потрапили до вовків в різний час і з різних причин. Як і багато інших диких дітей, вони жадали повернутися в дику природу і були нещасні в цивілізованому світі. Меншу, Камалу, вдалося навчити говорити кілька слів і ходити, старша ж дівчинка так і не змогла адаптуватися і загинула через рік.

9. Дикий хлопчик Петер

b10fd.jpg

Голий, волохатий хлопчик, на четвереньках вийшов з лісу в районі Гамельн, Німеччина, в 1724 році. Зрештою його схопили люди. Він поводився як дикий звір, поїдаючи без розбору сирі і варені продукти. Говорити Петер не міг.

Після переїзду в Англію, йому дали прізвисько Петер ‑дікій хлопчик. Хоча він ніколи не навчився говорити, Петер нібито любив музику, робив чорну роботу, і дожив до похилого віку. Надгробок відзначає, де він був похований на кладовищі в 1785 році.