Найцікавіші винаходи 2014

Щорічно найбільш інноваційні винахідники з усього світу пропонують на розгляд широкої громадськості свої революційні винаходи. В основі їх часто дуже прості ідеї. Редактори сайту Mother Nature Network пропонують список з 8 найцікавіших ідей, представлених в 2014 році.

1. XStat

c6eac.jpg

Ідея винаходу спочатку належала військовим ветеранам, які особливо гостро відчули потребу в ньому, і інженерам портлендської компанії RevMedx.

Цей простий мініатюрний винахід може врятувати життя на полі бою і в деяких інших ситуаціях мирного часу. XStat являє собою шприц, наповнений губками з хітозаном.

Хітозан — речовина, яка одночасно бореться з інфекцією і більш ефективно впливає на згортання крові, попереджаючи великі крововтрати.

Шприц просто потрібно вставити в рану і впорснути речовину. Близько 80 відсотків смертей на полі бою пов’язані з надмірною крововтратою, а XStat допоможе різко знизити смертність.

2. GravityLight

47aaa.jpg

GravityLight маленький, але дуже крутий винахід. Прилад виробляє світло не потребуючи зовнішнього джерела енергії.

Оригінальна ідея була викликана потребою компанії Solar Aid знайти альтернативу приладам, що працюють на гасі. Тим не менше, сам прилад GravityLight був створений компанією під назвою Deciwatt і дизайнером Джимом Рівзом.

Особливо може знадобиться прилад в країнах третього світу, де до цих пір користуються гасовими джерелами енергії. Його також можна використовувати для зарядки інших приладів. Працює він шляхом додання маси системі блоків, які генерують енергію через набір коліс.

3. Soccket

57ece.jpg

Soccket — це не звичайний футбольний м’яч, насправді він дуже незвичайний.

Цей новий винахід створює енергію за допомогою гри у футбол. Винахід працює за рахунок використання кінетичної енергії, яка вивільняється, коли нога б’є м’яча.

Тридцять хвилин гри дорівнює трьом годинам енергії, яка подається до світлодіодної підсвітки. Ідея Soccket належить двом молодим підприємцям: Джесіці О. Метьюз і Джулії Сильверман.

Вони вирішили, що кінетична енергія, яка вивільняється при грі в футбол, витрачається даремно. Винахід може бути актуальним для країн третього світу.

4. Dearman

09fcb.jpg

Engine Dearman Engine — це двигун, який працює від повітря, а якщо бути точним — від рідкого повітря. Є екологічно чистою альтернативою викопному паливу.

Зауважимо, що винахід добрий тим, що рідке повітря зберігається при температурі мінус 200 градусів Цельсія, тим самим забезпечуючи безкоштовне охолодження.

Двигун сконструював британський винахідник Пітер Дерман у власному сараї. Його ідея привернула безліч інвесторів. Двигун пройде випробування цього літа.

5. Solepower

4bc68.jpg

Уявіть собі, що вам не потрібно більше турбуватися про заряд свого мобільного пристрою і всюди носити з собою зарядний пристрій. З новим винаходом Solepower Tech це можливо.

Solepower являє собою невеликий пристрій, який розміщується у вашому взутті і отримує від вас енергію під час ходьби. Solepower заряджає невелику батарею, і ви можете використовувати його для зарядки вашого телефону.

6. Morpher

eae5c.jpg

Велосипедний шолом Morpher — це новий винахід, що спрощує життя велосипедистам, які не знають, де зберігати свій шолом. Велосипедні шоломи зазвичай дуже громіздкі і займають багато місця.

Нові шоломи Morpher відповідають стандартам безпеки будь-якого звичайного шолома; різниця в тому, що це єдиний у своєму роді шолом, який складається до розміру маленької книжечки: його легко помістити в рюкзак або навіть гаманець.

Авторство винаходу належить британському журналісту, бізнесмену і активісту велоруху Джеффрі Вульфу.

7. Corky

bf34e.jpg

Ще один екологічно чистий винахід цього року. Corky, створена Adele Peters, — комп’ютерна миша, яка зроблена з 100-відсотково перероблених матеріалів.

Крім того, вона самостійно виробляє енергію свого заряду за рахунок використання кінетичної енергії, яка вивільняється під час натискання, прокручування коліщатка мишки або під час її руху.

8. Ring

b6818.jpg

Винахід по назвою Ring від компанії Logbar Inc — це не просто кільце, яке ви носите на пальці. Це одне з найцікавіших винаходів 2014 року.

Кільце, яке ви одягаєте на вказівний палець, може розпізнавати рухи пальця і відправляти тексти, проводити платежі, управляти телевізором, освітленням — словом всім, що підвладне технології.

9. Scio

c0f55.jpg

Дрор Шарон і Даміан Гольдрінг — співзасновники компанії Consumer Physics, Inc створили пристрій, який поміщається на долоні і допомагає дізнатися про молекулярний склад чого-небудь, що вас цікавить.

З Scio ви можете дізнатися, який плід стиглий, який солодший, і скільки калорій у вашому улюбленому напої. Пристрій створили для сканування продовольчих товарів, медикаментів, рослин і багато чого іншого.