Країни, які сильніше за всіх ненавидять США

Думка міжнародної громадськості щодо керівництва США дещо покращилася. Доказом цьому э збільшення відсотка схвалення з 41 % в 2012 році до 46 % в 2013 році.

Все ж жителі деяких країн, як і раніше, мають негативну думку про Сполучені Штати. У п’яти країнах більш ніж дві третини опитаних не схвалювали дії нинішньої адміністрації.

Це дані згідно з опитуванням, проведеним в рамках проекту Глобального лідерства США, створеного в партнерстві організацій Meridian International Center та інститута Геллапа.

Щоб визначити країни, в яких найбільше ненавидять Америку, редактори ресурсу 247 Wall St. використовували дані Глобального проекту лідерства. Інститут Геллапа також надав дані з ряду інших досліджень.

1. Палестинские территории 

Рейтинг несхвалення: 80.0 %

ВВП на душу населення: н/​д

Безробіття: н/​д

Средня тривалість життя: 73 роки

9ee0a.jpg

Лише четверо з п’яти палестинців схвалюють політику американського керівництва.

Безумовно, це найгірша оцінка США в глобальному масштабі. Пояснити подібне вороже ставлення жителів країни до США можна затяжним конфліктом Палестини з Ізраїлем.

ХАМАС — організація, яка ефективно контролює територію сектора Газа з 2007 року, вважається у Сполучених Штатах і Європейському Союзі терористичною організацією.

2. Пакістан

ed968.jpg

Рейтинг схвалення: 73.0 %

ВВП на душу населення: $ 3144

Безробіття: 6,7%

Средня тривалість життя: 66 років

Не дивлячись на те, що в 2013 році 73% пакистанських респондентів раніше не схвалюють дії керівництва США, рейтинг США покращився на 6% порівняно з 2012 роком.

Відносини США з Пакистаном були напруженими після терористичної атаки 11 вересня 2001 року.

США зробили Пакистан базою, звідки здійснювалися вилазки на полювання за лідером аль — Каїди Усамою бен Ладеном і війну з тодішнім керівництвом Афганістану — талібами.

3. Ліван

10566.jpg

Рейтинг несхвалення: 71.0 %

ВВП на душу населення: $ 15832

Безробіття: н/​д

Средня тривалість життя: 80 років

Як і багато країн, в яких не схвалюють керівництво США, Ліван ось уже тривалий час складається в конфлікті з Ізраїлем.

Місцева озброєне угрупування і політична партія Хезболла вважається терористичною організацією в США та Європейському Союзі.

У лютому цього року, ізраїльські сили бомбили конвой Хезбалли на сирійсько — ліванському кордоні.

Хезболла згодом взяли на себе відповідальність за придорожнє бомбардування ізраїльського патруля уздовж лівано — ізраїльського кордону.Ліван зв’язаний величезним боргом.

Величина його загального боргу склала майже 143 % від ВВП минулого року.Проблема боргу країни посилюється корупцією і урядом, який не бажає діяти.

4. Ємен

2ca4b.jpg

Рейтинг несхвалення: 69.0 %

ВВП на душу населення: $ 2348

Безробіття: н/​а

Средня тривалість життя: 63 роки

Більше 100 єменських громадян побували в Гуантанамо протягом багатьох років. Сполучені Штати досі стурбовані терористичною діяльністю в Ємені.

А тому немає нічого дивного в тому, що обидві країни мають натягнуті відносини і, що майже 70% респондентів не схвалюють керівництво США.

Крім того, лише 9% єменських респондентів позитивно ставляться керівництво США. Економіка країни дуже слабка, ВВП на душу населення склало 2348 доларів минулого року.

5. Ірак

3ba20.jpg

Рейтинг несхвалення: 67.0 %

ВВП на душу населення: $ 7132

Безробіття: н/​а

Средня тривалість життя: 69 лет

У Сполучених Штатів і Ірака значна історія конфлікту. Починаючи з війни в Перській затоці в 1991 році, за якою послідували війни в Іраку, аж до того як військові сили США не покинули Ірак у грудні 2011 року.

Незважаючи на те, що війна закінчилася, Держдепартамент США попереджає, що подорож по країні є вкрай небезпечною через цивільні заворушення і загрози викрадень і терактів.

Тривала присутність військових і роки конфлікту, в ході якого сотні тисяч іракців, в тому числі цивільних осіб, загинули, не сприяли створенню позитивного іміджу США.

До того ж, багато громадян не схвалюють режиму прем’єр — міністра Нурі аль — Малікі, який був обраний на посаду в 2010 році в рамках вільних виборів під контролем Сполучених Штатів.

6. Єгипет

23cf4.jpg

Рейтинг несхвалення: 57.0%

ВВП на душу населення: $ 6553

Безробіття: 13,0%

Средня тривалість життя: 71 рік

Інститут Геллапа зібрав дані опитування в Єгипті ще до повалення президента Мохаммеда Мурсі і до скорочення допомоги США в кінці цього року.

З тих пір ще більше єгиптян не схвалюють політику керівництва США. Так що дані в 57%, зібрані шляхом анкетування в 2013 році, є не зовсім коректними.

Єгипет охоплений політичними заворушеннями відколи протестувальникам у 2011 році вдалося повалити президента Хосні Мубарака.

Державний департамент США в даний час радить американським громадянам утриматися від поїздок до Єгипту через нестабільність і насильство по всій країні.

7. Словенія

ff82d.jpg

Рейтинг несхвалення: 57.0%

ВВП на душу населення: $ 27417

Безробіття: 10,3%

Средня тривалість життя: 80 років

Словенія — колишня країна комуністичного табору, яка відокремилася від Югославії в 1992 році. Словенія суттєво постраждала від наслідків багаторічного фінансової кризи.

Підтримка слабких фінансових інститутів країни виявилася надзвичайно витратною.

Валовий державний борг у відсотках від ВВП зріс з 35 % у 2009 році до 71,5 % у минулому році.

Країна бореться за те, щоб відновити свою фінансову систему і повернутися до первісного економічного зростання.Але цьому заважають масові протести проти корупції, які призвели до повалення уряду Словенії в минулому році.

Серед країн з найвищими рейтингами несхвалення керівництва США, Словенія унікальна тим, що є членом НАТО. Держдепартамент США також стверджує, що дві країни мають міцні стосунки.

8. Іран

2b50c.jpg

Рейтинг несхвалення: 56.0 %

ВВП на душу населення: $ 12 804

Безробіття: 13,2 %

Середня тривалість життя: 73 роки

Іран вже давно не в ладах з США, що останнім часом пояснюється розробкою ядерної програми країни.

Обидві країни розірвали дипломатичні стосунки в 1980 році, коли в посольстві США в Тегерані більше 50 американців були взяті в заручники.

Крім того, санкції Європейського Союзу і США стали причиною деяких з широкомасштабних економічних проблем країни, найбільшою з яких є інфляція.

Споживчі ціни в Ірані зросли на 30,5 % в 2012 році і на 42,3% у минулому році.

Це призвело до серйозних наслідків для значної частини населення, 53 % якого відзначили, що в 2012 році у них було достатньо грошей на житло. Точно так само, тільки 54 % сказали, що у них було достатньо грошей на їжу.

9. Туніс

aeb6e.jpg

Рейтинг несхвалення: 54.0 %

ВВП на душу населення: $ 9447

Безробіття: 16,7 %

Середня тривалість життя: 75 років

Через ворожосе ставлення до США в 2012 році було розгромлено посольство США в Тунісі ісламськими радикалами.

Жителі Тунісу вийшли на вулиці на знак протесту проти керівництва і високого рівня безробіття, яка досягло 18,3 % в 2011 році.

Напад на посольство США було скоєно приблизно через рік після того, як протестуючі змогли повалити тодішнього президента країни Зін ель — Абідін Бен Алі.

Не дивлячись на те, що Сполучені Штати підтримували демократію в Тунісі та з 2011 року надавали 400 мільйонів доларів в якості фінансової допомоги, більше половини населення не схвалює дій керівництва США.

Як і в багатьох країнах з негативним ставленням до США, економіка Тунісу знаходиться в стагнації, і багато громадян не довіряють уряду.