Багаті країни, які дискримінують свої національні меншини

Колективне несвідоме грає часом більшу роль, ніж ми б хотіли в справі прийняття рішення про наймання на роботу. Так, в ході декількох досліджень було виявлено малоприємний факт: якщо ваше ім’я асоціюється з тією чи іншою етнічною групою або національною меншиною, то ви мимоволі отримаєте менше відгуків від потенційних роботодавців на ваше оголошення про пошук роботи. При цьому «переваги» роботодавців різняться від країни до країни.

c9e82.jpg

Свіжа доповідь ОЕСР з міжнародної міграції представила широкий спектр досліджень з дискримінації національних меншин в країнах-учасницях організації.

У всіх дослідженнях була використана особлива методика для виявлення масштабів дискримінації на робочих місцях.Ключовим показником є «коефіцієнт зворотного виклику» — середня кількість резюме, що подаються індивідом з «впізнаваним ім’ям національної меншини» перш, ніж він отримає запрошення на співбесіду, у співвідношенні з кількістю аналогічних за уміннями і навичками резюме, але які подаються представниками національної більшості країни.

Майже кожне дослідження показало існування дискримінації на різних рівнях. Співвідношення цих двох показників пвиявляє, що деякі індивідууми змушені подавати в два рази більше заявок по вакансіям, щоб отримати запрошення на співбесіду, в порівнянні з представниками докорінної більшості країни.

Ось деякі з етнічних груп, які мають найвищі коефіцієнти; що вказує на більш високий рівень дискримінації. Пряме і безпосереднє порівняння ситуації з дискримінацією по країнах світу утруднено великою варіацією даних в дослідженнях: від рівня кваліфікації працівників, до часу їх перебування в країні.

Наприклад, шведські дослідники сконцентрували свою увагу на молодих працівниках, а також на представниках мало і середньо кваліфікованих професій. У Швейцарії розглядалися дані по малокваліфікованим працівникам, які приїхали з‑за кордону.

В Ірландії розглядалися працівники зі сфери бухгалтерського обліку та продажів. Показники дискримінації, як правило, вище для низько кваліфікованих професій.

Отже, що ж означають ці дані насправді?Існує декілька підходів до розуміння економічних наслідків дискримінації на робочому місці. Один з них, відомий як дискримінація, заснована на перевагах, просто припускає, що деякі роботодавці воліють не наймати представників меншин, навіть якщо вони працюють так само, як продуктивно, як і інші працівники.

Інший називається «прихована дискримінація», і, як вважають, відображає дискримінацію на несвідомому рівні. Нарешті, є поняття «статистичної дискримінації», при якій людина під час прийнятті рішення покладається не на персональні характеристики індивіда — чудові навички в роботі — а на так звані «середні характеристики групи», до якої належить індивід.

Співвідношення з дискримінації при прийомі на роботу національної більшості і меншості
Країни / народиСпіввідношення
Шведи та представники Середнього Сходу2,5
Приїжджі албанці і німецька Швейцарія2,5
Африканці в Ірландії2,4
Німці в Ірландії2,1
Турки в Бельгії (дефіцитні професії)2,1
Нігерійці в Австрії2
Росіяни в Фінляндії2
Французькі африканці у Франції2
Чорношкірі в США2
Марокканці в Бельгії1,9
Чорношкірі жителі Карибських островів у Британії1,9
Китайці в Британії1,9
Індійці в Британії1,9
Албанці в Греції1,8
Азіати в Ірландії1,8
Африканці в Монреалі, Канада1,8
Араби / Африканці в Швеції1,8
Китайці в Австралії1,7
Чорношкірі африканці в Британії1,7
Жителі Близького Сходу в Австралії1,6
Араби в Монреалі, Канада1,6
Латиноамериканці в Монреалі. Канада1,6
Турки в Австрії1,5
Жителі Близького Сходу в Швеції1,5
Пакистанці \ бангладешці в Британії1,5
Афроамериканці в США1,5
Кітаци в Торонто, Канада1,5
Китайці в Австрії1,4
Пакистанці, які отримали освіту в Канаді1,4
Турки в німецькій Швейцарії1,4
Турки в Німеччині (друге покоління)1,4
Приїжджі марокканці в Італії1,4
Серби в Австрії1,3
Албанці у французькій Швейцарії1,3
Норвезькі пакистанці в Норвегії1,3
Приїжджі марокканці в Іспанії1,3
Марокканці в Нідерландах1,3
Індіанці в Торонто, Канада1,3
Представники антільських островів в Нідерландах1,2
Представники Суринаму в Нідерландах1,2
Турки в Нідерландах1,2
Латинос в США1,2
Португальці у французькій Швейцарії1,1
Італійці в Австралії1,1
Турки в Бельгії1