Найбагатші світові лідери і їхні зарплати

Чи замислювалися ви, наскільки багаті світові лідери насправді? Так, президент США Барак Обама має статки у кілька мільйонів доларів, що лише жалюгідна жменька від капіталів інших світових лідерів.На основі доступних даних, інтернет — видання HuffPost World склало список деяких з найбагатших світових лідерів, які в даний час перебувають при владі.У список потрапили глави держав різних статусів: від королів і султанів, до президентів і прем’єр-міністрів. Примітно, що своїм багатством близькосхідні лідери зобов’язані сімейним зв’язкам, вигідним інвестиціям, а в деяких випадках — корумпованої влади. Не дивно, що багато громадян цих країн ведуть більш ніж скромне існування.

1. Володимир Путін — 40 мільярдів

0d657.jpg

Володимир Путін задекларував дохід у розмірі всього лише 80 тисяч доларів, проте, політтехнолог Станіслав Бєлковський і колишній парламентер Іван Рибкін стверджують, що Путін контролює секретні нафтові та газові активи таких компаній як Газпром і Ганвор.

2. Бхуміболу Адульядеж, король Таїланду — 30 мільярдів

dec73.jpg

Він є королем Таїланду з 1946 року. Його правління вважається найдовшим. Король дає щедрі пожертви в різні сектори тайського суспільства.

Він вважається найбагатшим монархом світу.

3. Хассанал Болкіах, султан Брунею — 20 мільярдів доларів

86b8f.jpg

Султан є главою держави Бруней з моменту сходження на трон в 1967 році. Успадкував трон після зречення батька. Має одну з найбагатших колекцій машин. Деякі компанії створюють машини спеціально для нього.

4. Каліфа бін Заєд Аль-Нах’ян, президент ОАЕ — 15 мільярдів

74f46.jpg

Каліфа бін Заєд став президентом Об’єднаних Арабських Еміратів в 2004 році. Після смерті свого батька. Він також є еміром Абу Дабі. Його сім’я є однією з найбагатших у світі. Їх стан оцінюється в 150 мільярдів доларів.

Каліфа бін Заєд є головою інвестиційного суверенного фонду Абу Дабі. Не дивлячись на те, що він контролює 97,8 барелів нафти на сховищах, його багатство не повністю складається з чорного золота. Він керує другим за величиною суверенною фондом з капіталом 773 мільярдів доларів.

5. Мохаммед бін Рашид Аль-Махтум, емір Дубаї — 4 мільярди

a8b81.jpg

Мохаммед Аль-Махтум є еміром Дубаї, прем’єр-міністром і віце-президентом ОАЕ. Загальний стан його сім’ї оцінюється в 44 мільярди доларів.

Він володіє 99, 67% Дубаї Холдинг. Завдяки йому були втілені такі проекти, як Бурж Аль Араб, Бурж Аль Халіфа і Пальмові острови.

6. Ханс-Адам II, принц Ліхтенштейну — 4 мільярди

7eba6.jpg

Наймогутніша людина в маленькій державі Ліхтенштейн. Він є власником банківської групи LGT. Найбагатший монарх в Європі. Він може пропонувати закони для розгляду парламентом, а також накладати вето на рішення уряду.

7. Тамім бін Хамад Аль Тані, Емір Катару — 2 мільярди доларів

d7ca5.jpg

Тамім бін Хамад — наймолодший правлячий монарх у світі. Він став еміром Катару, після того, як його батько зрікся трону в 2013 році. Емір очолює суверенний фонд Qatar Investment Authority.

Фонд інвестує мільярди в бізнес у Великобританії. Його фонд володіє акціями найвищої будівлі Європи «Шарден».

8. Мохаммед IV, король Марокко — 2,1 мільярда доларів

3c2d0.jpg

Мохаммед IV став королем Марокко в 1999 році, після смерті свого батька. Він успадкував сорок відсотків акцій марокканської інвестиційної компанії SNI, яка раніше була державною.

SNI володіє контрольними пакетами найбільшого банку Марокко Attijariwafa, гірничодобувної компанії Managem Group, аграрної фірми Consumar, і молочної компанії Centrale Laitiere. До даними «Форбс» його стан оцінюється в 2,1 мільйона доларів.

9. Альберт ІІ Принц Монако — 1 мільярд

c6697.jpg

Альберт є одним з найбагатших монархів у світі. Йому належить нерухомість в Монако і Франції, а також гральний бізнес Монако. Він не тільки є главою монаршого дому Монако, але й монаршого дому Грімальді.

10. Нурсултан Назарбаєв — 1 мільйон доларів

44081.jpg

Нурсултан Назарбаєв стоїть біля керма управління Казахстану з 1989 року — саме тоді його обрали Першим секретарем Компартії Казахської РСР.

Його вибрали Президентом у 1991 році, коли Казахстан став незалежною державою. Вважається, що на його приватних банківських рахунках лежить близько 1 мільйона доларів, отриманих від продажу нафти.