Чотири кроки до правильного вибору вина

Майже кожна людина так чи інакше поставала перед вибором вина – чи то для вечірки, чи то для особливої події. Як же правильно обрати напій, щоб він відповідав обставинам, смакував зі стравами і справив гарне враження на присутніх? Про чотири кроки до правильного вибору благородного напою розповідає портал askmen.com.

Чотири кроки до правильного вибору вина (askmen.com)

Обирайте вино залежно від страв1. Обирайте вино залежно від страв Існує кілька правил щодо поєднання сортів вина із певними стравами. Наприклад, білі вина підійдуть до легких страв, як-то риба, курка і крем-соуси. Червоні вина подають до страв із яловичини і червоного м’яса. До пряних страв обирайте солодкі вина, як то Sauvignon Blanc, Riesling чи Pinot Grigio. Як аперитив підійде Pinot Noir чи Cabernets.

Обирайте регіон2. Обирайте регіон Через те, що якість вина залежить від сорту винограду, ґрунту, на якому він виріс, важливо обрати регіон, де вино було виготовлене. Французьке вино, звичайно, відрізнятиметься від вина з Південної Африки. Обираючи між винами Нового і Старого Світу, прийнято віддавати перевагу європейським напоям. Адже Франція, Італія та Німеччина мають давніші традиції виноробства. Це зовсім не означає, що австралійські та південноафриканські вина погані. Однак потрібно знати регіон, де вони були виготовлені. Серед американських вин найкращими вважаються вина з Орегону й Каліфорнії. Франція славиться винами з Бордо, Бургундії та провінції Шампань. Найкращим італійським вином є Chianti, а австралійським – Shiraz.

Обирайте сорт3. Обирайте сорт Чомусь більшість людей ніяковіє при виборі сорту. Хоча тут немає нічого складного – за назвою того чи іншого вина можна здогадатися про основні смакові властивості вмісту пляшки. Коротий словник: — Каберне Совіньйон (Cabernet Sauvignon) – червоне вино, що смакуватиме із м’ясними стравами та пастами; — Піно Нуар (Pinot Noir) зазвичай легше за каберне, але має ті ж характеристики; — Мерло (Merlot) – одне з найлегших і найпопулярніших червоних вин; — Зінфандель (Zinfandel) – міцне червоне вино родом із Каліфорнії; — Сіра (Syrah) – одне із найпопулярніших червоних вин, найкращими марками є французьке й австралійське; — Шардоне (Chardonnay) – витончене біле вино, що має багатий смак і добре підходить до страв із риби, курки та соусів; — Sauvignon Blanc (Совіньйон Блан) – біле вино, котре найкраще смакує на природі.

Обирайте рік4. Обирайте рік Всупереч поширеній думці про те, що при виборі вина рік – головний параметр, насправді витримка не є показником якості. Деякі вина з часом покращують свої смакові властивості, а деякі – навпаки. Останнє стосується майже усіх вин, котрі є у широкому продажу. Коли йдеться про вінтажні вина, то перш за все під роком, написаним на етикетці, мається на увазі рік виробництва. Але потрібно пам’ятати, що якість вина залежить не лише від витримки, а й від умов, у яких вирощували виноград. Якщо того року літо у виноробному регіоні було дощове й холодне, не варто сподіватися від напою дивовижного смаку. Загалом червоні вина з часом дозрівають, а білі та ігристі – псуються.