Топ-10 знаменитих неплатників податків

Топ-10 знаменитих неплатників податків

Портал «ДЕЛО» уклав рейтинг найбільш злісних неплатників податків. Але список складається не з простих смертних, а зі знаменитостей. До рейтингу потрапили примадонни, актори, спортсмени та інші матеріально забезпечені люди. Правду кажуть, що ніщо людське зірок не минає…

Топ-10 знаменитих неплатників податків («ДЕЛО», 2009)

1. Лучано Паваротті Легендарного оперного співака влада Італії двічі звинувачувала в ухилянні від сплати податків: у 1999 і 2001 році. Як виявилось, Паваротті намагався незаконно відшкодувати частину сплачених податків на тій підставі, що більшість часу він нібито мешкає в Монте-Карло, а не в Італії. Оперному співакові вдалось уникнути тюремного ув’язнення, сплативши податкових зборів і штрафів на суму $15 млн.

2. Ніколас Кейдж Податкова адміністрація США зловила актора на тому, що він списав $3,3 млн. з рахунку на користь власної компанії Saturn Productions, намагаючись зменшити розмір податкових зборів. Справу вдалася владнати у вересні минулого року. Кейджу довелось заплатити штраф у розмірі $666 465.

3. Борис Беккер Німецького тенісиста звинуватили у тому, що в 90‑х він недоплатив до скарбниці $5 млн. Беккер безуспішно посилався на те, що проживає в Монте-Карло. В результаті тенісистові дали 2 роки «умовно» і зобов’язали заплатити штраф у розмірі $500 тис. Незабаром Беккер переїхав з Німеччини у Швейцарію.

4. Веслі Снайпс У 1999 – 2004 р. Снайпс заробив $37,9 млн., але не заплатив із них ні цента у вигляді податків. Більше того, актор спробував повернути $11,7 млн., які він нібито помилково сплатив у 1996 й 1997 р. Снайпсу присудили 3 роки позбавлення волі. Крім того, актора зобов’язали заплатити державі $13 млн.

5. Дон Кінг Найвідомішого у світі промоутера звинуватили в ухилянні від сплати податків і шахрайстві в 1985 р. Обвинувачення стверджувало, що Дон Кінг разом з напарником привласнили понад $1 млн. Втім, їх визнали не винними.

6. Софі Лорен Навіть одна найчарівніших жінок кінематографу не змогла встояти перед спокусою грішми. У 1982 р. італійська акторка провела 18 днів у тюремній камері за ухиляння від сплати податків.

7. Алла Пугачова У 1997 р. примадонна російської естради була змушена виплатити в податкову інспекцію штраф у розмірі $300 тис. за «помилку, допущену її бухгалтером у фінансовій звітності». Як пояснила Пугачова, бухгалтера викрили у спробі скористатися пільгами, скасованими ще в 1992 році.

8. Лада Денс Співачка протягом трьох років ігнорувала співробітників податкової інспекції та відмовлялася платити податки за свій заміський будинок. Конфлікт із податківцями досі не вдається врегулювати до кінця.

9. Філіп Кіркоров Уся країна сміялася з декларації про доходи, яку співак подав у податкову в 1996 р. Незважаючи на те, що Кіркоров подарував Аллі Пугачової розкішний білий лімузин, річний дохід співака, за його власною версією, становив усього близько $2 тис.

10. Аль Капоне Безжалісний гангстер із Чикаго втрапив за ґрати зовсім не через те, що відправив до пращурів кілька десятків людей. У 1931 р. його звинуватили в несплаті податків і присудили 6,5 років тюремного ув’язнення і штраф у розмірі $80 тис.