Компанії, які найбільше платять своїм працівникам

Bingham McCutchen

В рамках загального щорічного дослідження Fortune 500 найбільших компаній Америки, експерти Fortune, досліджуючи найкращі компанії для праці, уклали рейтинг американських компаній, що найбільше платять своїм працівникам.

1. Bingham McCutchenСередня річна заробітна платня: $211017

Місце у списку кращих компаній: 41

Ця здебільшого корпоративна юридична фірма об’єднала три фірми у 2007 році, збільшивши свій штат на 1 тис. юристів. Компанія має 13 офісів, найбільший з яких знаходиться у Бостоні. Більшість новачків компанії випускники юридичних інститутів з початковою зарплатнею у $160 тис. на рік. Для порівняння, навіть секретар тут отримує $69 тис. на рік. Серед офіційно оформлених на роботу працівників 72 випускники Гарварду, 24 – Йелю та 20 – Стендфорду.

2. Arnold & PorterСередня річна заробітна платня: $194575

Місце у списку кращих компаній: 19

Компанія, яку було засновано 1946 року у Вашингтоні, фокусується на судових розглядах і корпоративних позовах. Відома своєю безкоштовною роботою із малозабезпеченими верствами населення. Фірма має 600 юристів та вісім офісів. Керівництво фірми робить акцент на рівності прав: 20% її працівників є афро-американцями, така ж сама частка жінок працює на партнерських засадах. Бонуси юристів складають $34,6 тис на рік.

3. Alston & BirdСередня річна заробітна платня: $190135

Місце у списку кращих компаній: 31

Юридична фірма, головний офіс якої розміщений в Атланті, працює із таким корпоративними клієнтами як Wachovia, Dow Chemical та Delta Airlines. Alston & Bird забезпечує догляд за дітьми співробітників. Кожен працівник має право отримувати бонуси, які складають 10% від заробітної платні для юристів, та 9% для інших робітників компанії.

4. Shared TechnologiesСередня річна заробітна платня: $187137

Місце у списку кращих компаній: 25

Установник телефонів та системних програм для бізнесу Shared Technologies швидко зросла завдяки своєму харизматичному керівнику Тоні Парелла (Tony Parella). У 2007 році він відвідав всі офіси компанії (41) та потиснув руку кожному своєму співробітникові. Компанія також переглянула політику щодо компенсацій. Бонуси від 10% до 40% від зарплатні нараховуються кожному в залежності від індивідуального або колективного виробітку.

5. Nixon PeabodyСередня річна заробітна платня: $178016

Місце у списку кращих компаній: 66

Юридична фірма досягла успіхів у своїй сфері завдяки низці злиттів та поглинань. Досягла поставленої мети у боротьбі за провідні позиції на національному рівні із 700 адвокатами, що працюють у 16 офісах. Основними принципами фірми є гарантія професійного розвитку для всіх співробітників, а також розподіл фінансових успіхів із усіма працівниками. Зарплатня та преміальні підвищуються протягом трьох років і зростають надалі. В 2008 році фірма започатковує стипендіальну програму для дітей своїх службовців.

6. Devon EnergyСередня річна заробітна платня: $173057

Місце у списку кращих компаній: 48

Devon Energy належить до четвірки найбільших видобувників природного газу в США. Штаб працівників компанії зріс із 764 до 5 тис.чоловік у всьому світі. Проте ріст кількості робітників не відзначився на зарплатні. Devon платить великі бонуси: середній бонус за 2006 рік був $21,3 тис. Компанія також платить відпускні бонуси у розмірі $600 усім своїм працівникам незалежно від посади.

7. Perkins CoieСередня річна заробітна платня: $162860

Місце у списку кращих компаній: 55

Юридична фірма із Сієтлу Perkins Coie є однією з тих великих компаній (Boeing, Microsoft, Amazon), що організовують затишні поселення для своїх працівників неподалік місць роботи. Відома незвичайними заходами для заохочення співробітників. Комітет Щастя – команда працівників, що дарують несподівані подарунки для колег, влаштовують невеличкі вистави. Також компанія влаштовує лотереї з розіграшу шести навколосвітніх подорожей і має власну рок-групу. Рівень зарплатні переглядається кожного року, а також надається п’ятипроцентний бонус для всіх співробітників. В особливо сприятливі роки надаються спеціальні бонуси.

8. EOG ResourcesСередня річна заробітна платня: $146739

Місце у списку кращих компаній: 64

Незалежний видобувник нафти та газу добре платить працівникам: стипендії для дітей співробітників, виплата бонусів з індивідуальних внесків у розвиток компанії, пенсійний план. Також основою політики компанії щодо працівників є зарплатня, вища за середню на ринку, та виплата бонусів акціями компанії.

9. Adobe SystemsСередня річна заробітна платня: $137691

Місце у списку кращих компаній: 40

Цей розробник програм із Силіконової Долини відомий такими своїми продуктами як Acrobat та Photoshop. Компанія забезпечує своїх працівників ергономічними меблями та великою кількістю вільного часу. Протягом перших 5 років роботи співробітники мають 24 дні персонального вільного часу (відпустка, відпустка через хворобу, свята). Кожні три роки вони можуть взяти творчу відпустку строком на 3 тижні, котру оплачує компанія. У фірми унікальна програма компенсації: рівень зарплатні для кожної посади відповідає ринковій, до цього додається проекція 12-місячної зарплатні до цих посад з метою лишитись лідером у цій сфері на ринку праці. Бонуси із прибутків виплачуються розміром у 10%, а деякі робітники отримують певні додаткові заохочувальні премії.

10. Goldman SachsСередня річна заробітна платня: $137000

Місце у списку кращих компаній: 9

Банк витратив $20,2 млрд. на виплату компенсацій та бонусів за останній рік. Найкращі службовці отримують мільйонні бонуси, проте все залежить від їх посад.

11. Boston Consulting GroupСередня річна заробітна платня: $136706

Місце у списку кращих компаній: 11

Бізнес цієї консалтингової фірми розвивається надзвичайно швидко. Дві третини її клієнтів входять до Fortune 500. Фірма має 64 офіси у 38 країнах. Нові консультанти у BCG отримують по $160 тис. До цієї суми входить базова зарплатня, бонуси за старанність. Серед переваг – преміальні на страхову медицину, оплачувана 12-місячна відпустка по догляду за дитиною і 15% відрахування від зарплатні у пенсійний фонд.

12. Cisco SystemsСередня річна заробітна платня: $132004

Місце у списку кращих компаній: 6

Ветеран Силіконової Долини нещодавно розпочав нову програму, HealthConnections, щоб заохотити співробітників тверезо оцінити стан свого здоров’я, найняти персональних тренерів з метою покращення загального фізичного стану. Учасники цієї програми отримають до $300 знижки на преміальні з медичного страхування. Головними проблемами співробітників компанії є нездорове харчування, малорухомий спосіб життя та стреси. Cisco робить наголос на частці співробітників у капіталі компанії, тому пропонує акції 86% своїх працівників.

13. Network ApplianceСередня річна заробітна платня: $129689

Місце у списку кращих компаній: 14

Цей постачальник систем зберігання та організації даних має встановлений перелік цінностей, що надруковані на постерах і білбордах компанії: довіра, чесність, простота та робота в команді. Компанія стимулює працівників компенсаціями та бонусами. За останній рік компанія витратила більше ніж $750 тис. на бонуси для 262 менеджерів. Додатково компанія виплачує від $5 тис. до $15 тис. за всі патенти працівників.

14. Kimley-Horn & AssociatesСередня річна заробітна платня: 127 167

Місце у списку кращих компаній: 38

Бізнес інженерно-консалтингової фірми Kimley-Horn розвивався від щорічних прибутків розміром $49 млн. до $450 млн. Компанія щедро ділиться своїми прибутками: кожному службовцю виплачується 16% від його заробітку. Видаються щедрі бонуси, існують також бонуси-сюрпризи у розмірі тижневої заробітної платні. Усі співробітники є власниками акцій компанії.

15. eBayСередня річна заробітна платня: $125889

Місце у списку кращих компаній: 68

Робота у гігантському он-лайн магазині є сприятливим місцем для отримання бонусів. У 2006 році сума нарахувань на 2,5 тис. бонусів сягнула $3,3 млн. Спеціальні премії на акції компанії було виплачено 97% співробітників (не враховуючи топ-менеджерів). Премія Out-of-this-World – своєрідні бонуси у готівці за особливі внески працівників, що можуть сягати до $15 тис. eBay пропонує план щоквартальних бонусів. Він сягає 9% базової зарплатні звичайних працівників та 15% для менеджерів. Також у компанії найкращі корпоративні програми відпочинку.

16. Robert W. BairdСередня річна заробітна платня: $123800

Місце у списку кращих компаній: 39

Фінансово-консультаційна фірма Robert W. Baird надає рівні можливості для всіх працівників. Кожен на фірмі має рівні права в отриманні бонусів. Близько половини робітників є її акціонерами. Нових акціонерів представляють на щорічних зустрічах фірми, де руку їм тиснуть головні директори.

17. Texas InstrumentsСередня річна заробітна платня: $116636

Місце у списку кращих компаній: 100

Виробник напівпровідників Texas Instruments забезпечує безкоштовний транспорт для своїх 11 тис. робітників у Далласі та Плано. Уважно ставиться компанія до особистого життя співробітників і забезпечує їхнє дозвілля. Премії отримують ті, хто зробив найвагоміший внесок у розвиток компанії протягом року.

18. MITREСередня річна заробітна платня: $116291

Місце у списку кращих компаній: 42

Багато розумних людей працює у цій некомерційній дослідницькій організації, що перебуває під федеральним патронатом. Її основними клієнтами є військові та інші урядові організації. MITRE робить інвестиції у своїх співробітників, сплачуючи до $20 тис. за навчання, пропонуючи грошові винагороди за наукові ступені та сприяючи волонтерській роботі. Сума компенсацій залежить від базової зарплатні, яка є конкурентоспроможною у цій галузі. Тут немає бонусів або виплат акціями компанії. Проте компанія гордо заявляє, що зарплатня головного виконавчого директора більша лише у 12 разів за платню найменш оплачуваного робітника.

19. YahooСередня річна заробітна платня: $116250

Місце у списку кращих компаній: 87

Головною цінністю на цьому 12-річному Інтернет-порталі є розваги. Компанія шукає людей, котрі більше за все люблять проводити час в Інтернеті та мають не дуже серйозний погляд на речі. Серед принад роботи – безкоштовна кава, пляжний волейбол, тенісний корт, перукарня та дантист. Окрім високої зарплатні компанія наділяє своїх працівників акціями, медичною страховкою, а особливо відданих робітників великими бонусами.

20. S.C. Johnson & SonСередня річна заробітна платня: $110587

Місце у списку кращих компаній: 27

Виробник товарів широкого вжитку відзначить свій 122 рік народження у 2008 році. Перебуває у власності родини-засновника. S.C. Johnson. Компанія презентувала програму розподілу прибутків у 1917 році, пенсійний план у 1934. Заробітна платня та бонуси є найбільшими в цій галузі. Працівники отримують щорічні підвищення зарплатні, двічі на рік їм виплачуються кошти із розподілу прибутків, а також бонуси за виробіток. Серед інших переваг – сервіс індивідуальних консьєржів, що виконують різноманітні доручення, безкоштовна медична консультація і відпочинок у санаторії компанії.

21. OhioHealthСередня річна заробітна платня: $108143

Місце у списку кращих компаній: 18

OhioHealth називає себе місцем, де люди хочуть працювати, терапевти бажають мати тут практику і пацієнти хотіли б лікуватись у разі виникнення проблем із здоров’ям. Понад 25% персоналу працює у компанії більш ніж 16 років. Для низькооплачуваних працівників був встановлений зарплатний мінімум, що перевищує федеральний на 62%. На противагу багатьом лікарням, OhioHealth пропонує щедру програму бонусів. У 2006 році середній бонус медсестри був $15378, а фармацевта $10799.

22. Chesapeake EnergyСередня річна заробітна платня: $108031

Місце у списку кращих компаній: 61

Chesapeake є третім національним видобувником газу. Енергетичні компанії традиційно виплачують працівникам великі преміальні, проте Chesapeake перевершила всіх конкурентів. Зарплати переглядаються два рази на рік, а також надаються бонуси, преміальні за додаткові робочі години, премії у вигляді акцій. Кожному працівникові виплачується премія на відпустку у розмірі $1 тис.

Діє особлива програма підтримання здорового способу життя. Працівники, які беруть участь у програмі компанії «Живемо краще», отримують грошову винагороду. Ті робітники, котрі займаються спортом не менше трьох разів на тиждень, є учасниками програми із припинення куріння, проходять професійні огляди, займаються бігом, отримують додаткові бонуси.

23. Publix Super MarketsСередня річна заробітна платня: $107280

Місце у списку кращих компаній: 91

Це найбільша в США мережа супермаркетів, якою володіють працівники. Щороку робітники отримують акції на суму 11% від заробітної платні. Понад 400 працівників мають баланс рахунків на акції вартістю від $1 млн. до $7 млн. Publix видає щорічні святкові бонуси, на які мають право штатні і нештатні працівники. У 2006 році Publix виплатив бонуси на суму $324 млн. Стимулюючі бонуси склали 30% від загального річного прибутку компанії.

24. SAS InstituteСередня річна заробітна платня: $104566

Місце у списку кращих компаній: 29

SAS вважається одним із найбільших розробників програмного забезпечення. Власник і засновник компанії доктором Джеймс Гуднайт (Dr. James Goodnight) керує нею, використовуючи свій основний принцип: «Якщо ставишся до працівників ніби вони вагомі для компанії, то вони стають такими». Щоб бути конкурентоспроможною, компанія переглядає заробітну платню щорічно, а працівники мають право на підвищення платні та бонуси залежно від загального виробітку. Окрім того, тут є дитсадок для дітей працівників, величезний фітнес-центр, безкоштовний центр здоров’я, повне покриття медичної страховки. Не дивно, що зміна кадрів тут складає лише 4% на рік.

25. Google

Середня річна заробітна платня: немає даних

Місце у списку кращих компаній: 1

Стати співробітником цієї компанії буде дуже важко, але якщо вже вас взяли на роботу, то будьте впевнені: ви будете насолоджуватись найбільшим пакетом різноманітних заохочень у роботі: безкоштовні смачні сніданки, обіди та вечері у кафе для гурманів, субсидії на купівлю авто, а також безкоштовна розвозка у затишних автобусах. Працівникам виплачують товстенькі компенсаційні пакети, вони отримують бонуси й акції. Також усі службовці мають право на підвищення платні, що залежить від їх власних заслуг та прибутку компанії.