Найцінніші країни-бренди 2012

У серпні 2012 року міжнародна команія Brand Finance випустила свій черговий звіт Топ-100 найбільш цінних країн-брендів 2012.

Рейтинг національних брендів за версією Brand Finance — це 100 країн світу, проранжовані за силою та цінністю їхніх «торгових марок».

Перше місце, як і раніше, займають Сполучені Штати Америки, чия вартість складає $ 14641 млрд. У першій трійці в цьому році не відбулося особливих змін — її склад залишився тим самим, однак Китаю вдалося змістити Німеччину на одну сходинку нижче.

Найшвидше в ціні зростають бренди таких країн: Польща, Україна, Швейцарія, Китай, Аргентина. Економіка Польщі продовжує зростати, відзначається у звіті Brand Finance, це країна, якій вдалося уникнути впливу рецесії 2008 року. Крім того, на рейтинг Польщі, так само як і на рейтинг України, вплинув факт проведення в 2012 році Чемпіонату Європи з футболу.

Підвищення вартості майже на 70% допомогло Україні піднятися з 53 на 45 сходинку у порівнянні з торішнім рейтингом. Але на відміну від Польщі, Україна до топ-20 не потрапила.

У топ найсильніших країн-брендів верховенство належить Сінгапуру. У даному підрейтингу одним з найважливіших параметрів оцінки є так званий Індекс Сили бренду. До топ‑5 лідерів, окрім Сінгапуру, входять Швейцарія, США, Німеччина, Швеція.

Найбільш сильним брендом з точки зору розвитку туризму стала Австралія. Інвестиційна привабливість вище за все у Сінгапуру. Найкращою країною для роботи і здобуття освіти є Швейцарія, а США — найкращий бренд, який використовує своє ім’я для просування товарів і послуг.

Що стосується континентів, то найціннішим залишається Європа з вартістю $ 17,5 трлн. Найбільше зростання показала Південна Америка, додавши до вартості 43%, в основному, завдяки зростанню Бразилії.

Для створення цього рейтингу Brand Finance використовують метод звільнення від роялті, який найчастіше використовується для оцінки брендів компаній.

Основою методу є припущення про те, що якби компанія використовувала бренд за договором ліцензії або франчайзингу, то вона повинна була б виплачувати ліцензіару (власнику ліцензії) певний відсоток — роялті. Оскільки оцінюваний бренд є власністю компанії (країни), то роялті капіталізує сама компанія (країна). Сума дисконтованих потенційних роялті є оцінкою вартості бренду.

Для оцінки національних брендів Brand Finance присвоює кожній країні рейтинг від AAA (дуже сильна) до DDD (не бренд). Ці літерні категорії — частина Індексу сили бренду. В Індексі враховується інвестиційна, туристична привабливість країн, динаміка зростання ВВП та інші параметри.

Топ-20 найбільш цінних країн-брендів 2012 року:

7ed55.jpg

85595.jpg

cbaac.jpg