Стріт-арт таланти України за версією журналу MIC + ВІДЕО

Останнім часом увага засобів масової інформації з усього світу була прикута до України і подіям, що відбуваються там. Щоправда, крім яскравих фотографій і репортажів, присвячених бурхливим протестам на Майдані, а пізніше — драматичним подіям на сході країни, новинні стрічки зарубіжних видань нічого не показували стосовно нашої країни. Природня краса, а також таланти наших громадян часто залишаються поза об’єктивом зарубіжних репортерів.

Ситуацію вирішили виправити журналісти сайту MIC.com, які опублікували невеликий екскурс по найталановитішим стріт-арт художникам України, чиї імена вже трохи відомі за кордоном.

Стріт-арт культура України кидає сміливі виклики мейнстрімовому мистецтву і демонструє потужний дух молоді цієї країни. Українські стріт-арт художники у своїй творчості поєднують як радянські впливи минулих часів, так і віяння американської хіп-хоп культури, приправлене європейським абстрактним експресіонізмом — свого роду злиття, яке ви навряд чи побачите де-небудь ще.

1. Interesni Kazki («Інтересні казки»)

27cd2.jpg

Interesni Kazki — один з найвідоміших українських стріт-арт колективів. Група складається з художників WAONE і AEC, відмінною рисою творчості яких є смілива і експресивна образність.

Їхні картини виглядають як ілюстрації до дорослих книг казок, повні прихованих підтекстів магії. Interesni Kazki часто називають Ієронімом Босхом вуличного мистецтва.

Натхненні впливом хіп-хоп культури 90-их років, WAONE і AEC почали малювати разом на початку 2000‑х у Києві. На сюжети їхніх робіт впливає і традиційний український фольклор. Сюрреалістичні і одухотворені фрески Interesni Kazki можуть одночасно поставити в глухий кут і ввести в захват.

490e1.jpg

2. Kislow

b0044.jpg

Олексій Кислов, або просто Kislow як він себе частіше підписує, малює докладні фрески, які взаємодіють з середовищем, в яку вони вписані.Його роботи — це совість поверхні, на якій вони зображені. Як і Interesni Kazki, форми на малюнках Кислова є фантастичними, але його оповідання набагато ясніше.

У малюнках художника на перше місце виходить людський фактор. Його роботи можуть мати сюрреалістичну поволоку, але їх зміст буде достатньо ясним і прямим.

53d31.jpg

3. Stetskovyc (Стецькович)

a99d5.jpg

Роботи цього художника частіше піддаються переслідуванням з боку міської влади, ніж творіння вищезазначених людей. Він часто зображує оголену натуру в незручних для подібного показу місцях.

Монохромний колорит і обмежувальні параметри його форм створюють атмосферу примхливості і меланхолії, що нагадує твори письменника Кормака Маккарті.

Стецькович зачарований не просто окремими людьми, але людством в цілому. Його стріт-арт припускає, що його навчання гравюрі.Ці пишні лінії і контури, мають настільки важливе значення для гравюри, що додають ще один вимір до її інтерпретації.

8ed4e.jpg

4. Вікторія і Віталіна Лопухіни 

be62a.jpg

Напис на стіні Національного університету «Києво-Могилянська академія» (Київ, Україна)

Незвичайні і дивовижні сестри Вікторія та Віталіна Лопухін фемінізували традиційно чоловічу область шріфтопісанія у вуличному мистецтві і графиті.

Малювання шрифтів, найпримітивніша форма вуличного мистецтва / графіті, стає справжнім мистецтвом в їх руках. У той час як дівчата в першу чергу є каліграфами, а не вуличними художниками, їхня робота має ті глибокі корені в стилістиці графіті-культури, так що було б неправильно не включити їх до цього списку.

Не кажучи вже про те, що вони співпрацювали з такими стріт-арт важкоатлетами, як WAONE з Interesni Kazki і його товаришем — вуличним художником Seth з Франції.

c8cc8.jpg

5. Тек

6fc7d.jpg

Про особу Тесk (іноді пишеться як Tek) відомо рівно стільки, скільки про його побратима по цеху вуличних художників Бенксі — нічого. Але це навіть і на краще: глядач може сприймати його роботи без упередження.

Його картини відображають різні лінії і тіні, які нагадують фантастичні видіння; вони темні, задумливі, але і одночасно одухотворені. Можливо, це тому, що всі чоловіки в його картинах виглядають як середньовічний Ісус.

9e8a0.jpg

6. Azo

565a5.jpg

Чи є більш універсальний український вуличний художник, ніж Azo? Його талант і майстерність продовжують розвиватися і еволюціонувати. Два роки тому він створив малюнок з моторошними гуманоидами, які займалися різною діяльністю і боротьбою.

Сьогодні він малює більше в стилі абстрактного експресіонізму, очевидно під враженням таких художників минулого, як Кандинський і Мондріан.

Його естетика «високого мистецтва» створена фарбою в баллончіках- незвичайна і приваблива навіть для досвідченого глядача. Вуличні художники часто заявляють, що світ — це їх полотно. Схоже, що Azo інтерпретує це твердження часом досить буквально.

52947.jpg

7. York

76112.jpg

Йорк створює привабливі твори, в яких поєднується традиційні стилі графіті з високою естетикою абстрактного експресіонізму.

Плід недавнього співробітництва між York і Teck виявило його цікаві стилістичні симпатії. У роботах Йорка простежується виразне вплив інших стріт-арт художників. Йорк — молодий художник, який дуже активний на українській стріт-арт художній сцені.

a02a9.jpg