Найбільш відомі люди із суперздібностями + відео

Багато хто з нас мріяв володіти якоюсь надздібністю в дитинстві, але пізніше нам довелося змиритися з реальністю, яка заперечує існування будь-якої суперсіли. Все ж на Землі існують реальні люди, здібності яких часто не піддаються поясненню.

1. Ісао Мачіі, який живе в Матриці 

Ісао Мачіі — японець з надлюдськими рефлексами, які він використовує для того, щоб робити всякі дивовижні трюки з японським традиційним мечем-катаною. Їм він може розрізати яблуко або повітряні гранули-кулі при польоті прямо в повітрі. Здавалося б: звичайна справа, але Мачіі не сприймає предмети очима.

Перцепція відбувається якимось іншим способом. Звичайні люди в тій чи іншій мірі здатні на щось подібне. Досвідчений бейсболіст може вдарити м’яч, який наближається до нього на швидкості 90 миль / ч. Але при цьому він все одно користується зором: траєкторію м’яча можна передбачити з того, в якому положенні були руки пітчера.

Різниця полягає в тому, що мозок Мачіі сприймає речі, які рухаються занадто швидко, щоб їх побачити. За словами експерта, Мачіі не баче предмета взагалі. Він просто передбачає розташування предмета, що летить.

2. Нечутливий до холоду Вім Хоф 

Вім Хоф, якого його голландські співвітчизники прозвали «крижана людина», володіє неймовірною здатністю бути невразливим до холоду. Це він не раз доводив, купаючись у крижаній річці і просидівши годину з невеликим у ванні, повної льоду.

У 2009 році він забрався на гору Кіліманджаро в одних лише шортах. Той же трюк він спробував проробити під час сходження на Еверест, але перервав сходження через травму ноги. Сам Хоф стверджує, що отримав унікальні здібності завдяки регулярним заняттям медитацією. Тепер Хоф може регулювати температуру свого тіла «силою думки».

Дослідники, які зацікавилися випадком Хофа, перевірили його і прийшли до висновку, що Вім може реально контролювати свою вегетативну нервову і імунну системи шляхом концентрації і медитації. Вони ж підкреслюють, що випадок Хофа унікальний і не варто спонтанно його наслідувати.

3. Кім Пік пам’ятає все

Ким Пик помнит

До часу своєї кончини в 2009 році, Кім Пік примудрився дослівно запам’ятати 12 000 книг, що робило його одночасно кращим і гіршим попутником в довгих поїздках.

Однією з причин, завдяки якій він зміг прочитати стільки книг, було те, що Кім міг читати на двох сторінках розвороту одночасно. Так само він був володарем так званої ейдетічної пам’яті. Пік міг запам’ятати 98 відсотків прочитаного або побаченого в найдрібніших подробицях.

Історія Піка послужила натхненням для написання сценарію голлівудського фільму «Людина дощу». Але події фільму вигадані і не збігаються з історією життя Піка. До того ж, на відміну від героя фільму, Кім Пік не страждав аутизмом.

Кім Пік народився з непропорційно великою головою, черепно-мозковою грижею розміром з бейсбольний м’яч на потилиці, пошкодженням мозочка і вродженим пороком, який характеризується відсутністю мозолистого тіла, яке в нормі з’єднує праву і ліву півкулі мозку.

Жодне з вроджених захворювань Кіма зазвичай не веде ні до обдарованості, ні до розумової відсталості. За припущенням вчених, нейрони мозку в відсутність мозолистого тіла створили нові зв’язки, що призвело до багаторазового збільшення об’єму пам’яті Кіма.

Крім книг, Пік утримував в голові все: від поштових індексів і номерів телефонів, до маршрутів проїзду та історичних дат і подій.

4. Стівен Уїлтшир має досконалу зорову пам’ять 

Стівен Уїлтшир може окинути раз поглядом багатомільйонне місто і намалювати його з фотографічною точністю по пам’яті. При цьому зберігаються пропорції об’єктів. Будинки, пропорції вікон, арок, дверних прорізів — майже кожна деталь має правильний розмір і розміщення.

Уїлтшир займається малюнком все своє життя. Він подорожує по світу ось вже 25 років, в постійному пошуку нових міст і пам’яток для замальовок. Секрет феноменальної пам’яті простий: Уїлтшир страждає аутизмом.

Аутизм заважає певним частинам мозку спілкуватися між собою, що призводить до труднощів у навчанні та обробці інформації. Але відсутність зв’язку між частинами мозку насправді дало Уїлтширу його здібності, як компенсацію.

5. Дін Карназес може бігати вічно 

Дин Карназес может бегат

Дін Карназес — американський бігун на довгі дистанції, здатний на нелюдські подвиги витривалості. Він зміг пробігти 50 марафонів в кожному із 50 штатів … 50 днів поспіль.

Він пробіг марафон на кожному континенті двічі, подолавши безупинно 350 миль протягом трьох безсонних ночей. Карназес має такий значний список досягнень, що журнал Тайм включив його в свій список в якості одного з 100 найбільш впливових людей 2007 року.

Дослідження показало, що при фізичних навантаженнях його м’язи не тільки менше страждають, ніж м’язи нормальної людини, але і з часом звикають до випробувань — і їх пошкодження практично зупиняється.

У ході медичних досліджень було виявлено, що у Карназеса більше крові в кровоносній системі, ніж у середньої людини. Завдяки цьому, при своєчасній подачі їжі і пиття Дін може бігти … вічно.

6. Ма Сянган нечутливий до ураження електричним струмом 

Ма Сянган нечувствителен

Простий китайський громадянин Ма Сянган дізнався про свою суперсилу не очікувано, як справжнісінький осел. Одного разу, коли в його квартирі перестало працювати телебачення, він пішов поритися в блоці запобіжників і, як личить в таких випадках, доторкнувся до оголеного проводу.

Зазвичай подібні історії закінчуються гучними вечірками з людьми, які п’ють гірку, не цокаючись, і співають сумні пісні над сосновим труною. Але Ма Сянган не тільки залишився живий — він нічого не відчув. Більше того: він спробував ще раз помацати проводи й дійшов висновку, що електрика не заподіює йому шкоди, а навпаки заряджає енергією.

Реакції на удар електрикою — глибоко індивідуальні. Багато що залежить від маси тіла, вологості шкіри, серцевого ритму і т.д. І все ж випадок Сянгана — унікальний. Він виносить удари струмом, які у сім-вісім разів перевищують можливості звичайної людини.

Експерти вважають, що це завдяки тому, що шкіра його рук набагато грубіше і сухіша, ніж у інших, тому функціонує як пара захисних рукавичок. Це і перешкоджає проходженню електрики через тіло Ма.