Топ-10 безсмертних

З найдавніших часів людську уяву хвилює думка про вічне життя. Причому життя не потойбічне, після смерті, а цілком реальне.

На жаль, безсмертя досі лишається недосяжною мрією, наука лише поступово продовжує життя людини, але мрія все ще жива. Сайт iscience.ru пише про десяток найвідоміших безсмертних і довгожителів, яких знало людство.

Топ-10 безсмертних (iscience.ru, 2009)

Арвен1.Арвен Напівлюдина-напівельф із «Владаря перснів» Толкієна, Арвен відмовилася від безсмертя заради коханого і померла невдовзі після нього. На момент смерті Арвен досягла 2 901 року.

Мафусаїл2.Мафусаїл «Мафусаїлові роки» стали загальною назвою завдяки Біблії. Згідно із записами Старого Заповіту, Мафусаил прожив 969 років і помер у день Великого Потопу. Таким чином, він є найстаршою людиною, згаданою в Біблії.

Лицар Грааля3. Лицар Грааля Лицаря, що брав участь у Першому Хрестовому Поході, залишили стерегти Святий Грааль – чашу, котра дарує безсмертя тим, хто п’є з неї. Саме так описана історія цього безсмертного у фільмі «Індіана Джонс і Останній Хрестовий Похід». Втім, у безсмертя в цьому випадку є умова: чаша не повинна покинути меж храму.

Горець4. Горець  Фільм 1986 року вперше розказав світу про Коннора Маклауда, безсмертного горця, який може втратити життя тільки позбувшись голови. Ціла раса безсмертних у фільмі бореться за головний приз: коли живим залишиться тільки один, він стане звичайною смертною людиною.

Доріан Грей5.Доріан Грей Персонаж книги Оскара Уайльда одержав у дарунок вічну молодість, старіння ж відбивалося лише на його портреті. На ньому ж залишалися й сліди всіх гріхів і темних справ Доріана.

Тифон6. Тифон  Грецька богиня Еос, що любила Тифона, випросила для нього в Зевса безсмертя, але забула нагадати про вічну молодість. У результаті Тифон нескінченно старіє. За однією з версій, через надто довге старіння він перетворився на цикаду.

Ніколя Фламель7.Ніколя Фламель У «Гаррі Поттері й Філософському Камені» Ніколя Фламель з’являється як друг глави Гоґварта Дамблдора. Але прототипом для персонажа послужив справжній французький алхімік, який жив у XV столітті. Ходили чутки, що він дійсно створив Філософський камінь і досяг безсмертя.

Лазар Лонг8.Лазар Лонг Персонаж багатьох творів Роберта Хайнлайна отримав можливість практично безкінечного життя завдяки євгенічній програмі, але періодично він потребує відновлення крові. Судячи з книг, прожив він близько 2000 років, подорожував у просторі й часі й випробував на собі практично всі можливі види праці.

Дракула9.Дракула Якщо жити вічно хочеться аж надто сильно – завжди можна пошукати нащадків Дракули, але в такому випадку доведеться погодитись на безліч дрібних незручностей, котрі істотно обмежують свободу дій, таких як страх часнику, розп’ять, біблій і т. п.

Пітер Пен10.Пітер Пен Вічна дитина, якій не судилось подорослішати й постаріти, воліє не гаяти часу даремно і бореться з однорукими піратами на чарівному острові. В усякому разі, так стверджує книга про нього.