Найбільш дивні залежності відомих письменників

Ох, ці митці! Улюбленці долі: все їм сходить з рук. Епатажні витівки, дивні звички, згубні пристрасті – це тільки додає блиску у вінець їхньої слави. Як би там не було, обдарованим людям вдячна публіка вибачає всі їхні слабкості. Саме про найбільш дивні залежності видатних письменників розповідає блог neatorama.com.

Найбільш дивні залежності відомих письменників (neatorama.com, 2009)
Оноре де Бальзак1. Оноре де Бальзак: кава У наш час залежність від кофеїну не викликає особливого здивування. Сотні людей настільки призвичаїлися до цієї речовини, що мучаться від головних болів і нервових розладів, якщо не отримають заповітного горнятка кави. Але це ніщо порівняно з тим, скільки випивав Оноре де Бальзак. Він за день міг спожити до п’ятдесяти чашок кави без молока й цукру. Бальзак мав звичку вкидати до рота кілька кавових зернят і спокійнісінько їх розжовувати. Кава допомагала письменникові триматись у тонусі кілька годин – і він сідав писати свій черговий шедевр. Проте не можна сказати, що така кавова залежність ніяк не позначилася на здоров’ї літератора. Бальзак потерпав від судомного болю в шлунку, високого кров’яного тиску і мав проблеми із серцем. Кажуть, що у його ранній смерті винна кава: письменник міг померти від отруєння кофеїном.
Чарльз Діккенс2. Чарльз Діккенс: трупи Чарльз Діккенс впадав у шаленство від саванів і бирок на ногах покійників. «Мене притягує невидима рука смерті,» – часто приказував він. Діккенс любив заходити до міського моргу і проводити там цілий день, спостерігаючи, як привозять тіла покійних, і санітари готують їх в останню путь. Літератор також полюбляв переглядати в газетах подробиці найвідоміших убивств та аналізувати, що ж могло трапитися насправді.
Джеймс Джойс3. Джеймс Джойс: сексуальна залежність Джеймс Джойс мав багато різних дивних рис поведінки. У його час письменникові не поставили діагнозу «сексуальна залежність», але якби він жив у наші дні, то обов’язково отримав би відповідну довідку. Він писав сотні листів своїй коханці Норі Барнакл (Nora Barnacle), яка згодом стала його дружиною. Джойс не шкодував барв і промовистих подробиць, детально описуючи, що і як вони робитимуть, коли знову опиняться наодинці. Хоча інший випадок доводить, що письменник не надто обтяжував себе чеканням. Якось прихильник творчості Джойса спитав, чи може він поцілувати руку, яка написала «Уліса». Джойс відмовив, пояснивши, що та рука робила ще багато чого.
Вечел Ліндзі4. Вечел Ліндзі: чистота Поет Вечел Ліндзі виріс у родині лікаря, де постійно наголошували на тому, що єдиним способом уникнути вірусів та бактерій є дотримання бездоганної чистоти. На жаль, під кінець життя ця думка цілком полонила його свідомість. Ліндзі вважав, що його дружина хоче його вбити, спеціально зраджуючи його, аби заразити венеричними хворобами, а причиною творчих невдач є мікроби. Ліндзі покінчив життя самогубством, померши від того, що випив лізолу – біологічної отрути, яку в малих концентраціях використовували для дезінфекції.