Одежа мусульманських жінок: чи повинна показувати своє лице Гюльчітай? Одежда мусульманских женщин: должна ли показывать свое лицо Гюльчитай?

Останнім часом в європейських країнах, де проживає багато мусульман, надзвичайно гостро постало питання, стосовно того, як повинні одягатися жінки-мусульманки в громадських місцях.

Останні дослідження виявили, що думки про зовнішній вигляд й одяг мусульманської жінки відізняються серед суспільства різних мусульманських країн.

Опитування було проведено в семи країнах. Це Туніс, Єгипт, Ірак, Ливан, Пакистан, Саудівська Аравія і Туреччина — тут мусульманське населення переважає над представниками інших релігій.

Дослідники Інституту соціальних досліджень Університету Мічигану встановили, що більшість жителів цих країн вважають за краще , щоб їх жінки покривали волосся традиційним хіджабом, аль-Амірою або хусткою, а не закривали тіло і обличчя паранджею (буркою) або нікабом.

Що має покривати голову мусульманської жінки:

fa467.jpg

Більшість опитаних — 57 відсотків в Тунісі, 52 відсотка в Єгипті, 46 відсотків у Туреччині та 44 відсотки в Іраку — вважають, що біла аль-Аміра є найбільш відповідним одягом для мусульманської жінки.

У Єгипті та Іраку друге місце за більш консервативним одягом, який закриває і все тіло жінки — чадрою. Більшість опитаних в Саудівській Аравії — 63 відсотки — вибрали за найбільш прийнятний одяг для жінок нікаб, який також закриває обличчя.

На фотографіях: хіджаб і бурка, яка приховує обличчя

deb5e.jpg

6bddc.jpg

Схожа ситуація спостерігається і в Пакистані, де понад 60 відсотків опитаних віддали свої голоси за номер два і три в списку одягу, а близько 25 відсотків висловилися за носіння хіджабу типу «аль-Аміра».

На фото: чадра — традиційний одяг багатьох мешканок Ірану.

527a9.jpg

Лише в Лівані та Туреччині значна частина населення вважає, що жінки не повинні покривати свої голови в громадських місцях. Приблизно третина турків і майже половина опитаних у Лівані, а також 15 відсотків тунісців погодилися, що жінки можуть з’являтися на публіці без головного убору.

Хоча на результати міг вплинути той факт, що 27 відсотків населення в Лівані — християни. Результати опитування також не розбивали за статевою ознакою респондентів.На фотографіях: біла аль- Аміра — базовий хіджаб, і чорний нікаб — улюблений одяг мешканок Саудівської Аравії

87988.jpg

9d9da.jpg