Десять смертельно небезпечних тварин

На нашій чудовій планеті є не лише численні види рослин і тварин, що викликають замилування і радість. Є на ній і смертельно небезпечні мешканці. Рейтинг найбільш небезпечних тварин, представлений iscience.ru, базується на кількості людських смертей, викликаних твариною.

Десять смертельно небезпечних тварин (iscience.ru)
Комар1. КомарЯк це не дивно, але найстрашнішим убивцею серед тварин виявився комар. Самі по собі ці комахи не страшні, але паразити, яких вони можуть переносити, призводять до смерті більш ніж 2 млн. людей щорічно.
Очкова змія2. Очкова зміяВона ж індійська кобра. Найцікавіше те, що ця змія не є найбільш отруйною у світі. Найотрутнішими на даний момент вважаються тайпани (до речі, один з їхніх видів відкрили зовсім недавно). Проте саме кобра вбиває переважну частину з 50 тис. людей, котрі щорічно гинуть від укусів змій.
Австралійські кубомедузи3. Австралійські кубомедузиБільш поширена назва цих прозорих створінь – морські оси. У кожної особини може бути до 60 щупалець, кожне завдовжки до 4,5 м. На кожному щупальці є до 5 тис. штрикальних клітин і достатньо отрути, щоб убити 60 людей.
Велика біла акула4. Велика біла акулаАкули зазвичай не надто агресивні, але якщо у воді буде хоч крапля крові – вони застосують усю силу своїх численних зубів. Причому кров вони чують на великих відстанях – до 1,5 км.
Африканський лев5. Африканський лев Розводитись про небезпечність царя звірів, певно, зайве. Дивно лише те, що цей природжений мисливець не на першому місці рейтингу. Величезні пазурі, блискавична реакція, гострі як бритва ікла… Будучи в Африці й побачивши лева – переконайтеся, що він ситий або що ви достатньо надійно захищені.
крокодил6. Гребенистий крокодилЖиве цей страшний і підступний хижак на широкому ареалі від Індії до Австралії. Зустріти його можна у солоній воді (його ще називають морським крокодилом), але при зустрічі рептилію дуже легко переплутати з колодою. Терпіння цим крокодилам не позичати. Але коли наступає вдалий момент, їхня реакція настільки стрімка, що врятуватися дуже проблематично. Своїх жертв крокодили затягують під воду і там розривають.
Слон7. СлонСлони можуть бути священними тваринами, супутниками й помічниками людей, але при цьому залишатися досить небезпечними в дикій природі. Щорічно слони вбивають до 500 чоловік. У хід іде не тільки величезна вага тварини, але й досить гострі бивні.
Білий ведмідь8. Білий ведмідьУ зоопарку чи мультфільмах білі ведмеді можуть здаватися милими й добрими, але в дикій природі вони їдять морських слонів на сніданок і цілком можуть знести вам голову одним ударом лапи. Особливо страшні ведмеді, що захищають своє потомство, тому якщо будете в місцях їхнього перебування, намагайтеся не загравати з маленькими «Умками».
Африканський буйвіл9. Африканський буйвілБуйволи можуть здаватися дуже й небезпечними тваринами. Але це враження оманливе. Вчуваючи небезпеку, буйвіл кидається в атаку, а його 700-кілограмова туша, увінчана двома величезними (до 195 см) рогами може не просто покалічити. Вона може розірвати на шматки. Якщо зустріч із буйволом трапляється в заростях, то навіть озброєна людина не завжди встигає зробити постріл. І не дай боже комусь викликати гнів не одного буйвола, а цілого стада.
Жаби роду листолазів10. Жаби роду листолазівКілька видів жаб роду листолазів попри свої маленькі розміри є смертельно небезпечними. Залози їхньої шкіри виробляють батрахотоксин – сильну отруту. Одна така жаба може вбити 10 людей. Звичайно, поповнюються запаси отрути на шкірі не дуже швидко, але шансів натрапити на жабу, що витратила її всю, надзвичайно малі.