Кращі виступи на конференції TED

1. Аріанна Хаффінгтон

ef771.jpg

Якось Маргарет Тетчер зізналася, що спить лише чотири години на добу. Незважаючи на те, що колишній прем’єр-міністр Великобританії була жінкою успішною, американська підприємниця і творець популярного новинного агрегатора Huffington Post Аріанна Хаффінгтон стверджує, що секрет успіху це сон.

Аріанна підкреслила важливість хорошого нічного сну свого мовлення «Як досягти успіху? Більше спите!» В грудні 2010 року. «Тому я закликаю вас закрити очі і відкрити для себе великі ідеї, які укладені всередині нас, розслабитися і відкрити для себе силу сну», — так закінчує вона свою коротку промову.

2. ДенПалотта

9a526.jpg

У своєму виступі в березні 2013 року американський підприємець Ден Палотта запитав у аудиторії, чому високі прагнення гарні в бізнесі, але не в некомерційному секторі.

«Ми кардинально неправильно уявляємо собі благодійність». «У нас виникає внутрішня реакція на ідею, що хтось буде робити дуже багато грошей, допомагаючи іншим людям. Цікаво, що ця ж реакція не виникає при думці, що люди будуть заробляти багато грошей, не допомагаючи іншим людям. Наприклад, хочу заробити п’ятдесят мільйонів доларів, продаючи жорстокі відеоігри дітям «, — заявив він аудиторії.

Він також закликав частіше йти на ризик у секторі благодійництва і менше критикувати, якщо щось виходить або не виходить.

3. Едді Обенг

c7b22.jpg

Британський бізнес-ментор Едді Обенг у своїй промові «Розумний провал в мінливому світі», намагається з’ясувати, як можна більш продуктивно працювати і закликає до розвитку культури «розумного провалу”.

Пан Обенг показує, як швидко змінився світ, а також «масштаб та інтенсивність взаємодії». Він підкреслює важливість розуміння того, як багато всього змінилося, щоб бізнес і далі міг краще адаптуватися до мінливих умов.

4. Стівен Хокінг

35fb8.jpg

Відео було знято понад шість років тому в лютому 2008 року. Все ж, «Опитування Всесвіту» є захоплюючою бесідою з фізиком-теоретиком Стівеном Хокінгом. Серед піднятих проблем і тем: «Що було до Великого вибуху? Ми одні у Всесвіті чи існує інше життя в її межах? Яке майбутнє людської раси?»

5. Майкл Грін

2e96e.jpg

У бесіді під назвою «Що може розповісти про вашу країну індекс соціального прогресу» Майкл Грін пояснює, чому валовий внутрішній продукт (ВВП) є невірним еталоном успішності розвитку країни.

Але він не просто критикує застарілий зразок, а являє індекс соціального прогресу, який є «мірою добробуту суспільства, повністю відділеною від ВВП». На його думку, благополуччя суспільства грунтується на трьох показниках.

Перший — чи є необхідний мінімум для задоволення базових людських потреб: їжа, вода, житло, безпека. Друге — чи є доступ до того, що може покращити життя людини: освіта, інформація, охорона здоров’я та сталого розвитку навколишнього середовища. Третій — чи може будь-яка людина в даному суспільстві вільно і безперешкодно досягати свої цілі і втілювати мрії.

6. Ханс Рослінг

21cbd.jpg

Завдяки цій веселій виховної бесіди, проведеної в грудні 2010 року Хансом Рослінгом, глобальним експертом з питань охорони здоров’я, пояснюється, чому пральна машина є найбільшим винаходом людства.У доповіді під назвою «Магія пральної машини», г‑н Рослінг пояснює, як проста пральна машина приносить користь світовій економіці і дозволяє людям витрачати час на інші корисні заняття.Ханс згадує: «Одного разу моя мати так розкрила чарівництво цієї машини. Вона сказала:» Тепер Ганс, коли ми завантажили білизну, машина зробить свою роботу, а ми можемо піти в бібліотеку … «Тому що це магія: ви завантажуєте білизну, а з машини ви отримуєте дитячі книги і час, щоб прочитати їх дитині».

7. Шеріл Сандберг

fce58.jpg

Усі знайомі з книгою головного виконавчого директора Facebook Шеріл Сандберг «Нахилися». Але підчас бесіди на форумі TED в грудні 2010 року Шеріл Сандберг досліджує, чому у нас так мало жінок-лідерів і як отримати більше жінок на керівні посади.

У виступі: «Чому у нас занадто мало жінок-лідерів», г‑жа Сандберг визнає власні помилки, включаючи нездатність відповідати на питання жінок під час бесіди.

8. Нгозі Оконджо

eb579.jpg

Нгозі Оконджо — економіст і міністр фінансів Нігерії, пояснює, чому, якщо хтось бажає Африці процвітання і подальшого розвитку, повинен почати вести свій бізнес на цьому континенті.

У своїй промові «Ви хочете, щоб допомогти Африці? Ведіть тут бізнес» у березні 2007 року пані Оконджо-Івеала каже, що Африка відома більше своєю бідністю, малярією та стихійними лихами, але континент змінюється, і світ повинен інвестувати в її народ, землі і бізнес.

Міністр фінансів визнає існування проблем, включаючи економічну нестабільність і корупцію, але і вони поступово йдуть на спад, і в Нігерії в тому числі.

9. Камерон Рассел

35eed.jpg

Без тіні сумніву, в жовтні 2012 Кемерон Рассел вимовила кращу промову конференції TED. Рассел — успішна модель, яка співпрацює з такими брендами, як Victoria “s Secret і Chanel. Вона вийшла на сцену на високих підборах і в короткій чорній сукні, які швидко змінила на довгу спідницю, безформний светр і черевики.

Мета? Показати, наскільки швидко зміни в нашому зовнішньому вигляді впливають на думку про нас оточують. Камерон Рассел в бесіді під назвою «Зовнішність — це ще не все. Повірте мені, я модель» критикує нашу одержимість зовнішнім виглядом.

10. Аманда Палмер

67e09.jpg

Аманда Палмер, співачка і друга половинка групи Dresden Dolls вимовила натхненну промову «Мистецтво задавати питання». Вона говорила про те, як взаємодіяти з аудиторією і отримувати гроші за музику, не змушуючи фанатів цього робити.Палмер розповідає аудиторії її шлях від уявлень на вулиці до широкомасштабної кампанії на сайті Kickstarter з проханням до фанатів про пожертвування на її музику.«Я не вважаю такі речі ризиком. Я вважаю їх довірою. У наш час онлайн інструменти спрощують обмін у вільному доступі. Але досконалі інструменти не допоможуть нам, якщо ми не зможемо поглянути в обличчя один одному і віддавати і отримувати не боячись і , що більш важливо, благаючи не соромлячись», — заявила вона під час виступу в лютому 2013 року.