Найбільш корумповані країни світу

Більше половини населення світу вважає, що корупція в державному секторі є дуже серйозною проблемою.

Ліберія і Монголія є двома найбільш корумпованими країнами в світі, згідно з даними недавнього дослідження. В обох країнах, 86% жителів вважають, що корупція в державному секторі є дуже серйозною проблемою.

Жителі в переважній більшості країн світу вважають, що корупція тільки погіршилася за останні два роки.

Некомерційна організація по боротьбі з корупцією «Transparency International» випустила свою доповідь «Барометр світової корупції-2013», де наводяться результати опитування жителів у 107-ми країнах. Корумповані країни в світі багато в чому відрізняються.

Чотири розташовані в Африці, три в Латинській Америці і дві в Азії. Ці країни також значно різняться за розмірами і чисельністю населення.

Монголія має всього 3,2 мільйонів жителів, у той час як Мексика, Нігерія і Росія є трьома з найбільших країн на земній кулі, кожна з населенням більш ніж в 100 мільйонів чоловік.На основі відсотка опитаних мешканців повідомляється, що корупція в державному секторі є дуже серйозною проблемою.

У той час як корупція, здається, зачіпає кожну частину державного сектора, певні сегменти знаходяться в набагато гіршому становищі, ніж інші. Глобально, принаймні, 60% респондентів заявили, що політичні партії і поліція в їхній країні корумповані.

Крім того, більше 50% людей заявили, що їх законодавча влада, посадові особи і суди були корумповані.Багато з цих країн залишаються одними із найменш розвинених в світі, і їм не вистачає ресурсів Сполучених Штатів, Японії та країн Євросоюзу.

Серед найбільш корумпованих країн, тільки Мексика, Росія та Венесуела мали валовий внутрішній продукт (ВВП) на душу населення більше $ 10000 в 2012 році.Ніхто з них не входив до числа перших 50 країн за величиною ВВП на душу населення.

Для порівняння, в США ВВП на душу населення склав близько $ 50 000.На основі даних, опублікованих Transparency International, сайт 247 Wall St. визначив країни з найвищим відсотком респондентів, які стверджували, що корупція є дуже серйозною проблемою в їхній країні.

1. Ліберія

Либерия

Твердження, що ситуація з корупцією дуже серйозна: 86%

Твердження про корумпованих державних чиновниках: 67%

Твердження, що поліція корумпована: 94%

ВВП 2012 на душу населення: $ 673

Переважна більшість опитаних ліберійців вважають, що країна працює в основному або повністю на декількох юридичних осіб, що діють у своїх власних інтересах.

Вражаючі 75% опитаних жителів стверджували, що вони платили хабарі з метою отримання робочого місця, поступаючись тут тільки Сьєрра-Леоне.

У цілому, 80% населення хоч раз в житті довелося заплатити хабара. Нещодавно президент Еллен Джонсон-Серліф звільнила головного бухгалтера країни за корупцію.

2. Монголія

Монголия

Твердження, що ситуація з корупцією дуже серйозна: 86%

Твердження про корумпованих державних чиновниках: 77%

Твердження, що поліція корумпована: 66%

ВВП 2012 на душу населення: $ 5372

Монголія була однією з найбільш швидкозростаючих економік у світі в 2012 році, коли її ВВП зріс на 12,3%, за даними МВФ. Але вважається, що корупція є критичною загрозою для продовження зростання країни, а також її демократії.

Корупція набула широкого поширення в країні, після «швидкого переходу до демократії та ринкової економіки, що створило величезну потребу в бюрократії, якій не вистачає коштів, щоб запобігти корупції».

Обнадіює те, що менше половини всіх опитаних у країні, заявили, що корупція зросла в останні два роки, в порівнянні з 53% респондентів в усьому світі.

3. Венесуела

96b8c.jpg

Твердження, що ситуація з корупцією дуже серйозна: 83%

Твердження про корумпованих державних чиновниках: 79%

Твердження, що поліція корумпована: 83%

ВВП 2012 на душу населення: $ 13616

Президент довгостроковій правлячої соціалістичної партії Венесуели Уго Чавес помер у березні.Корупція викликала стурбованість у Венесуелі ще до першої перемоги на виборах Чавеса в 1998 році.

Його наступник, Ніколас Мадуро, пообіцяв покінчити з корупцією, яка часто асоціюється із соціалістичним урядом Венесуели.

4. Зімбабве

Твердження, що ситуація з корупцією дуже серйозна: 81%

Твердження про корумпованих державних чиновниках: 70%

Твердження, що поліція корумпована: 86%

ВВП 2012на душу населення: $ 559

Приблизно 77% опитаних заявили, що корупція в Зімбабве зросла в останні два роки.

Потенційно сприяв цьому зростанню давній президент Роберто Мугабе, якому не вдалося вберегти минулі вибори від порушень і зловживань.

Суперник Мугабе, ймовірно, набагато більш популярний в народі, але майбутні вибори 31 липня всі ще можуть бути сфальсифіковані на користь Мугабе.Більше трьох чвертей жителів заявили, що уряд діє практично повністю в інтересах кількох юридичних осіб.

5. Мексика

Мексика

Твердження, що ситуація з корупцією дуже серйозна: 79%

Твердження про корумпованих державних чиновниках: 87%

Твердження, що поліція корумпована: 90%

ВВП 2012 на душу населення: $ 15312

Згідно з результатами опитування організації Transparency International 53% людей у​всьому світі, стверджує, що корупція зросла за останні два роки.

Тим не менш, в Мексиці ця цифра склала 71%. Це говорить і про те, що громадяни країни стали менш терпимі до корупції.Крім того, 78% заявили, що наявність особистих контактів було важливим або дуже важливим для вирішення в державному секторі.

Торік, Інституційно-революційна партія перемогла на загальнонаціональних виборах і повернулася до влади, незважаючи на попередні заяви про серьйозну корупцію.

6. Парагвай

Твердження, що ситуація з корупцією дуже серйозна: 79%

Твердження про корумпованих державних чиновниках: 58%

Твердження, що поліція корумпована: 82%

ВВП 2012на душу населення: $ 6136

Рідко в якій країні особисті зв’язки вважаються більш важливими, ніж в Парагваї.

Цілих 88% жителів країни говорить, що такі контакти відіграють важливу роль у швидкому вирішенні питань, в рамках державного сектора. Це також є обгрунтуванням більшості хабарів: 63% всіх таких платежів веде до прискорення обслуговування.

Гірше того, 78% жителів відзначили, що їх уряд був або неефективним або дуже неефективним у боротьбі з корупцією.

7. Росія

Россия

Твердження, що ситуація з корупцією дуже серйозна: 79%

Твердження про корумпованих державних чиновниках: 92%

Твердження, що поліція корумпована: 89%

ВВП 2012 на душу населення: $ 17709

За словами 82% опитаних осіб, найчастіше важливо мати особисті контакти, щоб мати можливість зробити що-небудь у громадському секторі Росії.Крім того, 85% росіян заявили, що урядом керує декількох великих структур у своїх власних інтересах.

Тільки в двох інших країнах жителі відчувають щось подібне — в Лівані і на Кіпрі. Останній став скандально відомим із недавнього часу як притулок для грошей російських олігархів.

8. Нігерія

Нигерия

Твердження, що ситуація з корупцією дуже серйозна: 78%

Твердження про корумпованих державних чиновниках: 69%

Твердження, що поліція корумпована: 92%

ВВП 2012 на душу населення: $ 2720

У Нігерії, 84% опитаних організацією Transparency International стверджували, що корупція збільшилася за останні два роки. Це найвищий відсоток, ніж у будь-якій країні в світі.

Також, 75% опитаних заявили, що уряд, в кращому випадку неефективно бореться з корупцією.

Нігерія сильно залежить від нафтової промисловості, але уряд відмовляється діяти у випадках звинувачення нафтових компаній у заниженні вартості ресурсів, які вони витягають.

У 2012 році Нігерія була тільки 37‑ю за обсягом ВВП у світі, незважаючи на сьоме місце за чисельністю населення в світі.

9. Замбія

Замбия

Твердження, що ситуація з корупцією дуже серйозна: 77%

Твердження про корумпованих державних чиновниках: 65%

Твердження, що поліція корумпована: 92%

ВВП 2012 на душу населення: $ 1722

У Замбії вересні 2011 року пройшли вибори, на яких був обраний президент Михайло Сата.

З перемогою Сата, декількох чиновників з попередньої адміністрації, в тому числі колишній президент Рупія Банда, були заарештовані за корупцію.

Ускладнює справу, що багато звинувачень в корупції ставляться до державних посадових особіб, які отримували неправомірні переваги від китайських інвесторів, які є непопулярними в більшій частині країни, хоча вони забезпечують прямі інвестиції та робочі місця.

Жителі Замбії бідні, за оцінками, ВВП на душу населення склало всього $ 1722 в 2012 році, у порівнянні з майже $ 50 000 в Сполучених Штатах.