Десять відомих винаходів, які виникли за сприяння сновидінь

У більшості випадків ми сприймаємо сни як спробу проаналізувати наші повсякденні рутинні турботи. Іноді сновидіння приходять до нас у вигляді кошмарів і можуть повторюватися день у день, поки ми не усунемо причину їх появи.

Природа снів не до кінця зрозуміла донині. Дивно, але іноді вони стають джерелом натхнення на геніальні винаходи і ідеї. Нижче представлений список винаходів, на яких творців надихнули сновидіння.

Автоматична швейна машинка

2b347.jpg

Американський інженер Еліас Хоу винайшов в 19 столітті автоматичну інженерну швейну машинку. На створення конструкцій інженера підштовхнув нічний кошмар, завдяки якому Еліас змінив дизайн автоматичної голки, і машинка почала виконувати човникові стежки.

Хоу запатентував свій дизайн через два роки після сну, що наштовхнув його на ідею винайдення автоматичної машинки (10 вересня 1846 року).

Завдяки конструкції з’явилася можливість масово виробляти одяг, що зменшило ціни. Представники робочого класу отримали можливість за потреби купляти новий одяг.

Бензольне кільце – компонент бензину

915c0.jpg

Німецький хімік Фрідріх Август Кекуле винайшов хімічну структуру, яка використовується для консервації бензину, — бензольне кільце. Поштовхом до цього став сон, в якому атоми приймали змієподібну форму. Прокинувшись, хімік написав теорію бензольного кільця.

Спочатку речовина використовувалася лише як розчинник, але через деякий час її почали додавати в паливо, завдяки чому водіння автомобіля стало менш небезпечним.

Таблиця Менделєєва

d54dc.jpg

Періодична таблиця була винайдена хіміком Дмитром Менделєєвим, який побачив її уві сні. Менделєєв намагався класифікувати всі елементи, однак у нього нічого не виходило. Пропрацювавши три дні й три ночі без сну він здався і дозволив собі заснути. В ту ніч йому приснилися відповіді на багато питань, які так сильно хвилювали його. Менделєєв після писав: «Я побачив уві сні таблицю, де всі елементи встали на свої місця. Прокинувшись, я відразу ж записав на аркуші паперу цю таблицю сортування елементів згідно з атомною вагою».

Цитата хіміка була включена в дві книги з психології, видані в 1960‑х роках, і про неї постійно згадують донині.

«Книга снів» Джека Керуака

f8c6e.jpg

Письменник Джек Керуак написав свій роман «Книга снів» за мотивами власних сновидінь. Перебуваючи в напівсонному стані, автор починав з неймовірною швидкістю викладати на папері свої думки і бачення, ледь усвідомлюючи, що він робить. Коли начерків було досить, Керуак зібрав персонажів воєдино і опублікував роман. «Книга снів» складається виключно зі сновидінь.

Психоаналіз Фрейда

fa124.jpg

Відомий у всьому світі психолог Зігмунд Фрейд створив психоаналіз на основі власних снів. Він виявив, що здатний проникати в свої найглибші, часто несвідомі думки, звертаючи увагу на сни або образи, які з’являлись йому в розслабленому стані. Він лягав на ліжко і дозволяв думкам або образам проявлятися в своїй голові. Після цього він записував все на аркуші паперу, щоб зрозуміти свої справжні цілі і бажання.

У 1899 році психолог опублікував книгу «Тлумачення снів», яка принесла йому міжнародне визнання.

Масло Лоренцо

02f07.jpg

Коли у Лоренцо Одоне діагностували адренолейкодистрофію, лікарі повідомили батькам, що їхній син навряд чи доживе до десяти років. Хвороба пов’язана з аномальним накопиченням довголанцюжкових жирних кислот в крові, що призводить до сліпоти, глухоти, втрати мови і завжди закінчується смертю. Батьки Одоне відмовилися приймати даний факт і почали шукати відповіді в медичній літературі.

Одного вечора, після спроби знайти відповіді на питання, що цікавлять, батько Лоренцо заснув. Йому приснився сон, завдяки якому він усвідомив, що поганий жир можна зруйнувати олеїнової кислотою. Після цього батько Лоренцо зміг створити формулу ліків на основі оливкового і рапсового масел.

Він перевірив ефективність ліків на тітці Лоренцо, яка була носієм страшної хвороби, завдяки чому було встановлено, що вони ефективно запобігають виникненню перших симптомів у дітей, у яких хвороба тільки починалася.

На жаль, дія «масла Лоренцо» на тих, у кого вже проявилися ознаки хвороби, була неоднозначною. Багато зі симптоматичних пацієнтів все одно вмирали. Сам Лоренцо перевершив очікування лікарів і дожив до 30-ти років.

Фільм «Аватар»

6833f.jpg

Популярний кінорежисер Джеймс Кемерон розповідав, що магічні образи в його фільмі «Аватар» були засновані на снах, які він бачив під час навчання в коледжі.

Багато з його фільмів, як виявилося, були навіяні снами. Наприклад, «Термінатор» виник з кошмарного сновидіння про фігуру, схожу на «похмурого женця».

Пісня River of Dreams Біллі Джоела

ea18c.jpg

Біллі Джоел, автор популярної пісні «River of Dreams» зізнався, що мелодія з’явилася в його голові після сну, що він сприйняв як знак Всесвіту.

Інсулін для лікування діабету

73e1c.jpg

У 1869 році студент медичного інституту ідентифікував клітини підшлункової залози і виявив бета-клітини, що виробляють інсулін. Через 20 років стало відомо, що якщо у собаки видалити підшлункову залозу, то у неї розвинеться діабет, але якщо травні соки не потрапляли в кишечник, то у тварини спостерігалися тільки проблеми з переварюванням їжі. З цього був зроблений висновок, що клітини підшлункової залози запобігають розвитку діабету.

У 1920 році хірург Фредерік Бантінг прийшов до висновку, що травні соки можуть пошкоджувати Острівці Лангерганса, і якщо зупинити їх потік, то клітини можна зберегти і витягти для подальшого використання в якості засобу лікування діабету. Така ідея з’явилася йому уві сні. Прокинувшись вночі 31 жовтня, він записав свій сон. Коли клітини були успішно вилучені, Бантінг ввів їх собакам, які страждали від діабету, після чого всі симптоми зникли. Пізніше ліки отримали назву «інсулін».

«Весна священна» — балет Ігоря Стравінського, який призвів до безладу

32be8.jpg

Акорди для відомого у всьому світі балету «Весна священна» з’явилися Ігорю Стравінському уві сні. На сьогоднішній день вважається, що мелодія символізує народження сучасної музики.