Риси обличчя, що роблять нас привабливими

Не завжди можна визначити, що саме приваблює нас в інших людях. Це може бути унікальне почуття гумору, гострота розуму, можливість довіритися або зовнішність. Відповідно до думки вчених, існує 9 рис обличчя, завдяки яким ми виглядаємо дуже привабливими для оточуючих.

На інтернет-ресурсі «Business Insider» був опублікований список з докладним описом факторів, що роблять нас красивішими і цікавішими для осіб протилежної статі.

Симетрія

a381f.jpg

Дослідження показують, що в експериментальних умовах і жінки, і чоловіки схильні трактувати симетричні риси обличчя як показник «хороших генів».

Однак в 2014 році вчені з університету Брунеля в Лондоні провели дослідження на 5000 підлітків і не виявили кореляції між здоров’ям і симетрією особи.

Асиметрія

21f3b.jpg

У той же час, асиметрія також робить нас привабливими в очах інших. Можна пригадати безліч знаменитостей з асиметричними рисами обличчя, які нам подобаються зовні. Наприклад, у випадку з Майло Вентімілья, крива посмішка лише додає шарму.

У цьому немає суперечності, адже абсолютно симетричні обличчя виглядають досить дивно.

Посередність

6f93e.jpg

Людям подобаються особи, які в цілому схожі на оточуючих їх людей. У 1878 році в журналі «Природа» була опублікована стаття про те, що обличчя, складене з безлічі інших, є більш привабливим, ніж всі ці обличчя окремо. Цей підсвідомий вибір також пов’язують з передачею «хороших генів».

Виглядають старше

bb479.jpg

У 2012 році в журналі еволюційної психології було опубліковано дослідження, згідно з яким з’ясувалося, що жінки вважають за краще зустрічатися з чоловіками, які виглядають старшими за свій вік.

За словами вчених, чим більш незалежною є жінка, тим з більшою ймовірністю вона вибере в супутники партнера, який виглядає старше.

Рослинність на обличчі

6f987.jpg

Прийнято вважати, що жінкам подобається чисто виголене обличчя у чоловіків або легка неголеність. Однак результати дослідження 2013 року показали, що найпривабливішою вважається 10-денна щетина. Довгі бороди, легка неголеність і гладкі обличчя здавалися жінкам менш привабливими.

Шрами на обличчі

96215.jpg

Під час одного з досліджень, опублікованих в журналі «Особистість і індивідуальність», було встановлено, що чоловіків можна вважати більш привабливими, якщо у них є шрами на обличчі. На жінок це правило не поширювалося.

Дослідниками було зроблено 24 фотографії чоловіків і 24 знімка жінок зі шрамами на обличчі (більшість з них не були справжніми). Після цього 200 учнів повинні були оцінити, наскільки привабливими є люди на фотографіях і чи згодні були б вони побудувати з ними серйозні відносини.

Чоловіки зі шрамами були оцінені як більш привабливі для короткострокових відносин, ніж чоловіки без шрамів. Жінки однаково добре сприймалися протилежною статтю як з вадами на обличчі, так і без них.

Знайомість

f7d1c.jpg

Вчені визначили, що наші переваги багато в чому залежать від попереднього життєвого досвіду: з ним ми підсвідомо порівнюємо певні типи обличчя. Тому ті люди, які здаються нам знайомими, викликають більше довіри і симпатії.

Простота

5f438.jpg

У 2016 році було проведено дослідження на 169 чоловіках, які проживають у Франції. Їх попросили оцінити випадково обраних жінок за шкалою від 0 до 20 (з точки зору привабливості).

В результаті виявилося, що найбільш привабливими здаються особи, які не мають якихось особливих видатних або помітних рис, в них повинна переважати симетрія і простота.

Схожість з батьками

e41d0.jpg

Згідно з дослідженнями, нас приваблюють люди, зовнішність яких нагадує нам власних батьків.