Рейтинг зарплат світових лідерів

Рейтинг зарплат світових лідерів

Про добробут народу може розповісти багато показників: і ВВП, і рівень інфляції, і купівельна спроможність. Врешті-решт, поглянувши на людину, можна з більшою чи меншою точністю визначити, наскільки вона забезпечена.

І тільки президенти й прем’єр-міністри не дають жодного простору для фантазії: всі вбрані в ідеально припасовані костюми, всі у супроводі кортежу чудових авто, всі виходять на червоні доріжки в чужоземних аеропортах із чартерних літаків. І всі при цьому виглядають однаково задоволеними.

Який же із глав держав отримує найбільшу зарплату? Кого народ цінує найвище, встановивши за працю президента найвищу ціну? Про це дізнавалась газета Financial Тimes.

Коли Гордон Браун вступив на посаду прем’єр-міністра Великобританії у червні 2007 року, зарплата £187 тис. вивела його на перше місце у Європі за рівнем заробітків серед очільників країн. Та не лише у Старому, а і в Новому Світі ця сума виглядала досить апетитно, наближаючись до річного заробітку американського президента ($400 тис.).

Проте вже за якихось два роки Браун здав позиції, поступившись місцем у рейтингу президентові Франції Ніколя Саркозі, чия заробітна плата подвоїлась за 2008 рік. Ірландський прем’єр-міністр Брайан Коуен пішов на 10-відсоткове скорочення своєї зарплати, проте це не перешкодило йому обійти Саркозі.

Можливо, декому з президентів бракує здорового популізму, який є у болівійського президента Ево Моралеса, пише Financial Тimes. Прийшовши до влади 2006 року, він скоротив собі зарплату наполовину, а на наступних виборах завоював 67% електорату.

Рейтинг зарплат світових лідерів (Financial Тimes, 2009)
Місце Президент / прем’єр-міністрКраїна Заробітна плата, € тис./рік
1Барак ОбамаСША292
2Брайан КоуенІрландія257
3Ніколя СаркозіФранція240
4Ангела МеркельНімеччина228
5Гордон БраунБританія199
6Дмитро МедвєдєвРосія67