Топ-5 фактів про партію Альтернатива для Німеччини

Права партія «Альтернатива для Німеччини» за результатами парламентських виборів, набравши 12,6% голосів, проходить вперше в Бундестаг. Головна привабливість партії – протидія відкритій політиці Ангели Меркель щодо мігрантів.

Згідно з дослідженнями, «АдН» відібрала чимало голосів у соціал-демократів і у партії Меркель. Популісти і радикали посіли третє місце на виборах ФРН, тому телерадіокомпанія Deutsche Welle опублікувала найцікавіші факти про «Альтернативу для Німеччини».

Наймолодша партія проти ЄС стала антиімміграційною

15b5e.jpg

«Альтернатива для Німеччини» – це консервативна політична партія євроскептиків в Німеччині. Незважаючи на те, що історія найстарішої партії Німеччини налічує 132 роки, а всі інші були створені більш десяти років тому, «АдН» з’явилася в 2013 році. Вона була заснована 6 лютого в знак протесту виділенню допомоги для порятунку грецької економіки.

Партія повністю відкидає політику канцлера Ангели Меркель щодо біженців і хоче депортувати всіх тих, чиї заяви про перебування в Німеччині відхилені. Незалежно від того, чи є країни, в які відправляються депортовані, безпечними чи ні. «Альтернатива для Німеччини» хоче запечатати кордони ЄС і встановити пункти для перевірок особистостей уздовж національних кордонів Німеччини.

Битви за лідерство 

f56cc.jpg

Через кілька днів після парламентських виборів (26 вересня) лідер партії Фрауке Петрі заявила про своє рішення вийти з «АдН». Вона повідомила про запеклу внутріпартійну боротьбу і покинула ряди політичної партії.

Злети і падіння кредиту довіри виборців

b6ecf.jpg

Отримавши більше 20 відсотків голосів на регіональних виборах в 2016 році, «АдН» не змогла зміцнити свої позиції. Кредит довіри виборців впав в 2017 році. На виборах в Північному Рейн-Вестфалії партія отримала менше 10 відсотків голосів. Але це, можливо, пов’язано з тим, що вибори проводилися в Західній Німеччині, а не на колишньому комуністичному сході, де у партії розміщені основні опорні пункти.

На загальних парламентських виборах 24 вересня партія «Альтернатива для Німеччини» стала третьою за величиною силою в політиці країни.

«Правий» популізм або неонацизм?

e83d6.jpg

На графіку видно результати виборів «АдН» з 2013 по 2017 рік в Німеччині.

Офіційно партія підтримує демократію в країні, поділ державних повноважень, а також верховенство закону і порядку. Але протягом чотирьох років критики звинувачували окремих членів партії в просуванні неонацистських ідей і ксенофобії.

Це обумовлено тим, що «Альтернатива для Німеччини» виступає проти допомоги, що надається країною бідним територіям Південної Європи, а також за посилення міграційної політики.

Сім’я і ПЕГІДА

f8230.jpg

«Альтернатива для Німеччини» вважає себе захисником традиційної моделі нуклеарної сім’ї. Крім цього партія неодноразово підкреслювала свою антиісламську спрямованість. Суспільство постійно проводить аналогії з ПЕГІДОЙ (німецьким рухом проти «ісламізації Європи» та імміграційної політики уряду). Однак «АдН» завжди з побоюванням ставилася до цього руху. В2016 році хотіли видати указ, згідно з яким учасникам партії заборонено було з’являтися на заходах ПЕГІДИ, але пропозиція була відхилена.