Міжнародний етикет: найпоширеніші табу

Причини, з яких вам доводиться вибачатися, варіюються від країни до країни. Ключ до успіху і взаєморозуміння — знання того, що прийнятно або непростимо в місцях, де вам доводиться бувати.

Тому, перш ніж відправитися в наступну поїздку, слід перевірити себе на знання місцевих звичаїв. Ось деякі з найбільш поширених табу з усього світу.

1.Чайові варіюються у різних країнах

84b7a.jpg

У той час як в США вважається неприпустимим не залишити чайові за міріад різних послуг, починаючи з ресторанів до автомийки та водіїв таксі, в Японії чайові вважаються грубим жестом. А все тому, що в цій країні висока якість послуг вважається нормою, а якщо ви залишаєте чайові, то тим самим показуєте, що не очікували хорошого результату, що образливо.

У більшості європейських країн, країнах Близького Сходу та Австралії, чайові більше носять символічний характер, оскільки не є основою зарплати працівника. Тим не менш, завжди можна залишити невелику суму заохочення за високий рівень обслуговування. Це не буде образою.

2. Відкривати подарунки

0dafe.jpg

У США прикладом хороших манер є відкрити подарунок у присутності людини, яка його подарувала (щоб висловити радість і висловити подяку).

Але в Китаї, Індії та інших країнах цього регіону відкривати подарунки публічно вважається непристойним. Якщо ви відкриваєте подарунки на людях, то у вас явно відсутнє почуття самоконтролю. У Китаї відкривати подарунок вважається неймовірно грубим жестом.

3. Використовувати ліву руку

b0d9b.jpg

Ви, можливо, чули, що в деяких частинах світу, ліва рука вважається нечистою. Цей звичай має розумне походження: в давні часи ліва рука використовувалася для «брудних речей», пов’язаних з сечовипусканням і дефекацією. Правою ж рукою їли.

Нині ж сучасні сантехнічні зручності скасували такий розділ праці. Але табу залишається в багатьох країнах, у тому числі на Близькому Сході, деяких частинах Африки та Індії.

4. Сякатися на людях

c4078.jpg

У США висякати ніс при друзях і в суспільстві вважається цілком прийнятним, якщо ви використовуєте хустку. Але в Саудівській Аравії, Франції, Китаї та Японії спустошити ніс на людях вважається огидним.

У Китаї та Японії використання носової хустки, а не одноразового хусточки, теж не схвалюється. Японське слово hanakuso («ханакусо») означає «відходи з носа», що дає вам гарне уявлення, що вони думають про це.

5. Балаканина

2c60d.jpg

Балаканину теж не скрізь схвалюють, але туристи і приїжджі можуть не знати про такі негласні правила. Розмовляти в саунах у Фінляндії та Швеції, базікати в храмах в Таїланді (і церкви в Європі) або вести бесіду за їжею в деяких місцях в Африці і Китаї заборонено.

У Китаї, якщо ви розмовляєте приймаючи їжу, то висловлюєте неповагу до кухаря і його страв. Якщо ви не впевнені, як варто поводитися, завжди озирайтеся на поведінку місцевих жителів.

6. Носіння взуття в приміщенні теж є непопулярним в багатьох місцях

fc9f4.jpg

Все частіше в багатьох країнах світу люди намагаються знімати взуття на порозі будинку, щоб шкідливі бактерії і бруд з вулиці не потрапляли в будинок. У будинку, де знімають взуття з вулиці, на 60% менше бруду і пилу.

Але в деяких країнах світу звичай знімати взуття — це не просто турбота про гігієну, а давній звичай, коріння якого сягає в далеке минуле. Це такі країни, як Швеція, і більшість з країн Скандинавії; Китай; Корея; більшість Тихоокеанських островів, в тому числі Гаваї; Таїланд; Туреччина; Індія; і велика частина Близького Сходу.

Тут не носять взуття в будинку. У деяких країнах господар може запропонувати вам шльопанці або тапочки. Ця практика також стає все більш поширеною в американських містах, особливо в Нью-Йорку та Бостоні, і в Європі і Великобританії.

7. Показувати нижню частину ваших ніг або туфель

c31a4.jpg

Говорячи про ноги, показувати нижню їх частину і підошви — табу в більшості країн Близького Сходу. Ідея полягає в тому, що ноги, як правило, брудні, особливо підошви. Демонстрація такого роду є образою оточуючим.

Якщо ви вже ненароком «засвітили» підошви своїх ніг де-небудь в Марокко чи Єгипті, то вибачитеся. Всі ми робимо помилки.

8. Підписувати листи «цілу і обіймаю»

cf5ae.jpg

Подібна практика підписання навіть ділових листів широко поширена в США і Великобританії. Але подібні репліки можуть розцінюватися як особливо інтимні в інших частинах світу. Дотримуйтеся більш формальних підписів до своїх листів, поки не зав’яжете досить дружніх і тісних відносин.