10 найшвидших тварин у світі

Як швидко ви можете бігати? Дослідження показують, що люди можуть розганятися до 40 миль на годину, в теорії, але насправді швидкість рекордсменів складає близько 15 миль на годину.

У світі тварин є свої рекордсмени, а швидкість є однією з головних переваг в боротьбі за виживання.

САПСАН

e8ffe.jpg

З очевидних причин, коли справа стосується швидкості, у птахів є невелика перевага. Сапсан здатний розганятися до 200 миль на годину під час погоні за здобиччю. В інший час хижого птаха не можна назвати найшвидшим у світі, але яке це має значення, якщо жодна здобич не може втекти від нього.

ВЕЛИКИЙ ФРЕГАТ

0035f.jpg

Птах здатен досягати швидкості до 95 миль на годину. Серед усіх пернатих саме фрегати мають найвище відношення розмірів крил до маси тіла. Ноги птаха, навпаки, настільки малі, що він ходити по землі практично не може, тому здатен парити в повітрі довгий час.

РИБА ВІТРИЛЬНИК

3fa7a.jpg

Риба вітрильник – найшвидша риба у світі, швидкість якої може досягати 68 миль на годину (це швидше, ніж ми звикли їздити по шосе). Чи можете ви уявити собі, що риба женеться за вашим автомобілем і не відстає?

Головна відмінна риса морської риби – великий плавник на спині, який схожий на вітрило. При швидкому плаванні, вітрило забирається в спеціальну виїмку, а на поворотах розправляється і допомагає рухатися в потрібному напрямку.

ГЕПАРД

2b400.jpg

Гепард – найшвидша сухопутна тварина, яка досягає швидкості більш ніж 61 миль на годину, розганяючись від 0 до 61 за три секунди. Однак таку швидкість тварина розвиває тільки на коротких дистанціях.

На піку своєї швидкості гепард може мчати 6‑ти метровими стрибками, а довгий хвіст допомагає на крутих поворотах.

ВИЛОРІГ

887f2.jpg

Вилоріг займає друге місце за швидкістю серед наземних тварин. Він може випередити багатьох хижаків, розганяючись до 60-ти миль в годину. Вилороги настільки добре пристосовані до бігу завдяки товстій трахеї і великому серцю, яке швидко жене по тілу тварини збагачену киснем кров.

ГНУ БЛАКИТНИЙ

33255.jpg

Антилопа гну, що мешкає на рівнинах, може рухатися зі швидкістю близько 50 миль на годину.

ЛЕВ

9b767.jpg

Леви можуть переслідувати свою здобич зі швидкістю близько 50 миль на годину, але не так часто використовують свої швидкісні якості. Це обумовлено тим, що левиці виконують більшу частину роботи по переслідуванню жертви.

Вони вважають за краще проявляти чоловічу кмітливість і хитрість, щоб в потрібний момент завершити погоню одним влучним стрибком.

ГАЗЕЛЬ ТОМСОНА

79323.jpg

Названа на честь дослідника Джозефа Томсона. Рятуючись від своїх ворогів, газель розвиває швидкість до 48 миль на годину. Тварина може витримувати тривалі дистанції, виснажуючи свого переслідувача.

ЗАЄЦЬ-РУСАК

dcfce.jpg

Заєць-русак – одна з найбільш дрібних тварин в нашому списку. Дивно, що ця маленька істота може розганятися до 47 миль на годину і випереджати багатьох хижаків. Найбільші особини зустрічаються на півночі ареалу.

ЛОСЬ

83bda.jpg

Незважаючи на велику кількість сухопутних тварин, які бігають швидше за лося, він заслуговує на увагу. Лось здатний розганятися до 45 миль на годину, що дивно, з огляду на його велике тіло. Часто тварину називають сохатою через роги, які своєю формою нагадують соху.