Дар’єнський розрив: найнебезпечніші джунглі на Землі

Ласкаво просимо до джунглів. Незвичайних джунглів з вічно жарким кліматом, в яких не працюють GPS-трекери і супутникові телефони. Шанси стати жертвою повстанців, наркоманів і злочинців на цій ділянці землі так само великі, як і загинути від укусу отруйних змій або павуків перш, ніж настигне допомога.

a57ec.jpg

Дар’єнський розрив – найнебезпечніша ділянка землі у світі, довжина якої становить 150 кілометрів. Він знаходиться на кордоні Центральної і Південної Америки, а вся територія вкрита густими лісами і болотами.

Ця ділянка землі абсолютно незаймана цивілізацією, так як в зв’язку з високою заболоченністю будівельні роботи проводити на території неможливо. Там немає доріг і населених пунктів, а 87 км переривається знамените Панамериканське шосе.

Тільки найвідважніші мандрівники можуть зважитися на багатоденний перехід Дар’єнського розриву пішки. В середньому, цей шлях може зайняти до двох тижнів, в залежності від обраного маршруту і темпу.

d1e8d.jpg

«Загрози на цій ділянці землі численні, однак допомоги чекати нізвідки», — повідомляє журналіст Джейсон Мотла.

Американець не з чуток знає, наскільки небезпечний розрив Дар’єна. Навесні він здійснював подорож по джунглях з 20-ма мігрантами, які вирушили з ним у пошуках кращого життя в Сполучених Штатах.

Їхня історія не має щасливого кінця. Ніхто з групи не добрався до самого кінця.

7a0c1.jpg

Подорожі на цю ділянку землі не були до цього офіційно зафіксовані, проте можна сказати, що останнім часом рух в регіоні збільшився в кілька разів. Згідно з даними, в 2015 році 25000 мігрантів перетнули кордон з Панамою незаконно, використовуючи цей шлях.

20 мігрантів, які подорожували разом з Джейсоном Мотлом, до кінця не усвідомлювали, яке важке випробування їх чекало. Їм доводилося не спати і не їсти цілодобово, через вживання в їжу річкової води виникали проблеми зі здоров’ям.

Однак після того, як шлях був пройдений, виникли проблеми на кордоні: охоронцям був відданий наказ не пропускати групу на територію країни. Мігранти були відправлені назад в джунглі, і ніхто не знає, що саме з ними сталося після цього.

«Всі вони були в жахливому стані. Я говорив охоронцю, що його рішення – практично смертельний вирок для людей, але він лише розводив руками. Це був наказ зверху, порушити який не було можливості », — повідомляє Джейсон.

ece40.jpg

Дар’єнський розрив – не місце для туристів. Але, незважаючи на це, швед Ян Брауніш випробував удачу в 2013 році, і це не закінчилося нічим хорошим. 26-річний молодий чоловік зник незабаром після заходу в джунглі. У червні 2015 року, через два роки пошуків, його тіло було виявлено закопаним в землю. Згідно з даними, швед був убитий пострілом в голову партизанами.

4bb12.jpg

Вирушаючи в подорож по джунглях, слід бути готовим до різних труднощів і випробувань. Похід на Дар’єн – це дійсно гідний виклик і мрія для всіх бажаючих перевірити себе в справжній пригоді.