5 найкрасивіших блакитних дір у світі

На нашій планеті існує безліч так званих «блакитних дір», які є підводними воронками в морях. Вони утворюються в результаті ерозії карбонатних порід і мають систему пов’язаних підводних печер.

Багато з цих чудес природи доступні для відвідування. Наприклад, блакитна діра Гозо на Мальтійських островах. На електронному ресурсі «World Top Top» був опублікований список найбільш вражаючих блакитних дірок.

Блакитна діра Гозо (Мальтійські острови)

20612.jpg

Блакитна Діра Гозо – природне скельне утворення, яке формувалося протягом тисячоліть під впливом вітру і хвиль, що сягає глибини більше 25 метрів.

Вона знаходиться на західному узбережжі острова Гозо в Мальтійському архіпелазі, в Середземному морі. Діра являє собою отвір 10 метрів шириною біля скелі. Під водою блакитна діра пов’язана тунелем з відкритим морем.

Діра Дракона (Південно-Китайське море)

7c388.jpg

«Діра Дракона» — найглибша блакитна діра на планеті. Вона знаходиться в Південно-Китайському морі недалеко від незаселених Парасельських островів.

За легендами жителів Китаю, мавпа, наділена надздібностями, отримує чарівну паличку від дракона, що проживає тут – повелителя підводного царства. За результатами вимірювань вчених, в глибину діра досягає більше 300 метрів.

Блакитна діра у Червоному морі

50399.jpg

Блакитна діра у Червоному морі носить також назву «кладовище дайверів». Справа в тому, що вона відома як найнебезпечніше місце на Землі для дайверів.

Глибина печери сягає 130 метрів, а біля її входу знаходяться коралові рифи. На глибині 60-ти метрів розташований підводний тунель, названий «Аркою» (бо над проходом нависають корали).

Діра знаходиться біля берегів Єгипту на північ від Дахаба і щорічно привертає увагу сотень любителів екстремального підводного спорту.

Блакитна діра Діна (Багами)

6893f.jpg

Блакитна діра Діна знаходиться біля міста Кларенс на Лонг-Айленді, Багамські острови. Вона унікальна своєю глибиною в більш ніж 200 метрів. На поверхні Діна виглядає круглою, з діаметром в межах від 25 до 35 метрів. Але під водою отвір до печери значно розширюється до діаметра в 100 метрів.

Велика блакитна діра (Беліз)

eb992.jpg

Велика Блакитна Діра – справжній шедевр природи. Це найбільша океанська западина у вигляді раковини. У стінах цього котловану розташовані величезні печери з неймовірного розміру вапняковими колонами, висота яких становить близько 10 метрів.

Блакитна діра розташована поблизу Белізу, в Центральній Америці, в 60 милях від материка. Вона є найбільшою і найкрасивішою дірою на планеті. Поверхня дірки має форму ідеального кола діаметром 305 метрів, розташованого в центрі коралового рифу. Глибина в середині свердловини досягає приблизно 150-ти метрів.