Продукти, якими не слід годувати собаку

Більшість власників собак знають, що собак не можна годувати з господарського столу.

Чому? Існує ряд продуктів, нешкідливих для людини, але потенційно небезпечних для братів наших менших.

Тому потрібно знати, якою їжею не варто ділитися з чотириногими друзями.

1. Лук та часник 

7559b.jpg

Цибулю і часник часто використовують в приготуванні їжі для покращення аромату, але ці корисні для людини овочі можуть бути небезпечні для собак.

Найбільш токсичними є сирі цибулі та часник, але варто уникати попадання цих продуктів в їжу пса в будь-якому вигляді.

У цибулі і часнику міститься речовина відома як тіосульфат, яке шкідливо для собак, так як у них не виробляються ферменти необхідні для перетравлення цієї речовини.

При одноразовому споживанні незначної кількості ви можете і нічого не помітити, але часте використання в їжу цибулі та часнику може викликати токсикоз у собаки.

У разі отруєння ви побачите , що ваша собака здається ледачою, інертною і її сеча пофарбована в помаранчовий або темно-червоний колір.

2. Шоколад

fa7d0.jpg

Шоколад є досить привабливими ласощами для собак-ласунів. На жаль, міститься в шоколаді кофеїн і теобромін може бути смертельно небезпечним для тварин.

Чим темніше шоколад, тим небезпечніше він. Якщо ваша собака з’їсть трохи шоколаду, то через деякий час може відчувати блювоту, роздратування і біль в животі.

Судоми і смерть можуть настати у разі, коли пес з’їсть велику кількість солодощі.

3. Авокадо

6046f.jpg

Майже всі частини дерева авокадо токсичні для тварин, у тому числі і його фрукти. Ваш вихованець може з’їсти незначну кількість плодів авокадо і отруїтися. Токсини не єдина проблема цього фрукта, оскільки велика кісточка всередині може становити ризик удушення або закупорки кишечника при ковтанні.

4. Ксилитол

39d8e.jpg

Ви можете і не знати про ці інгредієнті жувальної гумки, зубної пасти або льодяників, але завжди є шанс, що ваш пес знайде жуйку без цукру чи інші вищеперелічені продукти у вашій сумці або кишені.

Штучний цукрозамінник безпечний для людей, але у собак він викликає різке падіння рівня цукру в крові.

Якщо собака з’їла велику кількість ксілітоловміщуючих продуктів, то отруєння ним може призвести навіть до печінкової недостатності.

5. Птахи

fe18c.jpg

Птах становить небезпеку для собак не через токсини, які може містити, а через кістки. Колоті курячі кістки можуть стати причиною закупорки шлунково-кишкового тракту.

Сирі курячі кістки відносно безпечні, але от у вареному вигляді вони перетворюються на небезпечну зброю. Якщо ви підозрюєте, що ваша собака з’їла курячі або індичі кістки — стежте за нею уважно.

При перших ознаках дискомфорту у вихованця — запорі або блювоті — звертайтеся до ветеринара.

6. Цвілеві продукти харчування

57182.jpg

Деякі господарі вважають цілком природним кинути собаці шматок старої, їжі, яку самі не будуть їсти.

Найчастіше на подібній їжі з’являється цвіль, деякі форми якої містять небезпечні мікотоксинів. Саме вони можуть викликати тремор у тварини і навіть конвульсії.

Так що не давайте запліснявілі продукти і вчасно викидайте сміття, щоб собака не піддавалася спокусі поритися в ньому.

7. Качани кукурудзи

ce5be.jpg

З вигляду нешкідливі кукурудзяні качани, які так люблять гризти собаки, можуть привести до закупорки кишечника тваринного і інших серйозних наслідків.

8. Молочні продукти

30939.jpg

Не давайте вашому собаці молоко або морозиво, так як більшість собак страждають непереносимістю лактози.

Це не смертельно, але споживання молочних продуктів може викликати гази і пронос.

Проте в раціоні собаки можуть бути присутніми сир і йогурт, так як в них міститься мінімальна кількість лактози.

9. Сирий лосось

c0565.jpg

Можливо, серед господарів знайдуться і такі, які пригощають своїх улюбленців лососем.

Варений лосось навіть корисний собакам, а ось сирий може містити паразити, які викликають діарею і високу температуру, що веде до смерті.

10. Сира печінка

d688e.jpg

Невеликі кількості варенной печінки корисно для собак, але не варто давати занадто багато цього продукту. Так як печінка може містити велику кількість вітаміну А, який токсичний для тварин. Надлишок вітаміну А може викликати деформірмацію суглобів, анорексію і навіть смерть в деяких рідкісних випадках.