Помилкові факти про тварин, які ми звикли вважати правдою

1. Страуси ховають голову в пісок

64178.jpg

Страус — найбільш великий з відомих на планеті птахів. Може розвивати швидкість до 80 кілометрів на годину, а своїм ударом згинати сталеві стрижні.

Самі розумієте, таке грізне пернате не приховує голову в пісок перед лицем небезпеки.

При серйозній загрозі, крім бігу і удару ногами, страуси дійсно намагаються сховатися, але при цьому просто кладуть голову на землю.

Тим не менш, з відстані їх крихітної голови не видно, тому і здається, що вона захована в пісок.

2. Опосуми люблять висіти на хвостах

b3f0d.jpg

Незважаючи на те, що опосуми дійсно мають могутні хвости і використовують їх з великою легкістю, вони не висять на них і вже точно не сплять з їх допомогою.

Дитини опосумів можуть кілька секунд повиснути на своєму хвостику, але от дорослі аж надто важкі, щоб виконати теж саме.

Для акробатичних трюків на дереві у опосумів є протиставлені пальці на лапах.

3. Якщо доторкнутися до жаби, то можна отримати бородавку

ec431.jpg

Шкіра жаб може бути в горбках, але від цього у вас не з’являться бородавки.

Бородавки викликає вірус, а не шкіра амфібії. Але все ж уникати дотику з жабою не така вже й погана ідея, враховуючи факт, що в шишках і бородавках на шкірі багатьох з них є залози, що виділяють отруту.

Так що будьте обережні, якщо надумаєте поцілувати жабу.

4. Лемінги можуть брати участь в груповому самогубстві70e54.jpg

На початку 19-го століття багато людей вважали, що для лемінгів характерні суїцидальні нахили, внаслідок чого вони в масовому порядку стрибають зі скель під час міграції.

Дійсно, при істотному збільшенні чисельності звірята шукають нове місце існування і нерідко падають зі скель через незнання місцевості. Але щоб здійснювати самогубство …

5. Якщо дощового черв’яка розрізати на половини, то вийде два хробака

20dcd.jpg

На жаль. Якщо хробака розділити навпіл, то він не перетвориться на двох черв’яків. Головний кінець хробака, якщо він був відокремлений за паском, зможе регенерувати задню частину, а от старий хвіст помре.

Тим не менш, існує інший вид хробака — планария. Цей крихітний прісноводний плоский черв’як здатний регенерувати своє тіло від 1300 своєї первісної величини.

6. Червоний колір викликає у биків агресію

17ed5.jpg

Поширеною помилкою стосовно кориди є твердження, що червоний плащ діє як дратівливий чинник на бика.

Насправді бики є дальтоніками і не бачать яскравих кольорів. Вони реагують на рухи матадора і на загальну загрозу їх життя.

На фото зображений іспанська тореро Хосе Томас під час останнього бою биків у Каталонії перед урядовим забороною кориди в 2011 році.

7. Кажани сліпі

89e6e.jpg

У багатьох кажанів занадто маленькі очі, тому на 70 відсотків вони залежать від ехолокації, яка допомагає їм полювати вночі. Але це не робить їх сліпими.

8. Коали — це такий вид ведмедя

cc06f.jpg

Один із символів Австралійського континенту і неймовірно миле створіння можливо і схоже на ведмежа, але відноситься до надряду сумчастих.

Після народження дитинча переповзає в сумку матері і переноситься там на протязі шести місяців.

Після завершення розвитку в сумці маля переповзає на спину або живіт матері і в такому положенні супроводжує її всюди.

9. Золота рибка здатна запам’ятовувати факти всього на три секунди

51768.jpg

Комусь приємно думати, що кожен раз, коли золота рибка обпливає свої акваріумні володіння, це стає справжнім відкриттям для неї.

Дослідження показали, що золоті рибки здатні запам’ятовувати уроки. Дослідження в університеті міста Плімут показали, що золоті рибки мають пам’ять строком до трьох місяців і навіть запам’ятовують години, коли варто очікувати обід.

Насправді, існує багато доказів того, що риби так само розумні, як птахи і багато ссавців.

10. Лінивці ліниві

1986b.jpg

Насправді, лінивці дуже повільні. Але їх не можна назвати ледачими. Вони просто не в змозі рухатися швидше. Лінивці прокляті — або благословенні, залежно від вашої точки зору — обміном речовин на 40 або 45 відсотків від того, що є у більшості інших тварин схожого розміру. Не дивно, що їм просто нічим підкріплювати швидкість своїх рухів.