Найкрасивіші садові бур'яни

Тим, хто збирається по весні навести порядок в саду і квіткових клумбах, добре відомі бур’яни.

Однак, не всі садівники-любителі знайомі з «благородними» рослинами, здатними захопити чималу площу, витісняючи інших сусідів по грядці.

Представляємо вашій увазі список інвазивних рослин, здатних до швидкого розмноження і маскуються під садові.

1. Плакун верболистний 

Дербе́нник иволи́стный

Багаторічна трав’яниста рослина, яка широко поширена в Європі, Азії та Північній Америці.

У 19 сторіччі завдяки своїй невибагливості і пурпуровому кольору привертала увагу садівників і була офіційно зареєстрована як декоративна рослина.

У 20 – 21 столітті з рангу декоративного плакун- трава перемістився до рангу злісних бур’янів. У деяких штатах США розповсюдження та продаж насіння цієї рослини заборонені.

2. Англійський плющ 

Английский плющ

Ця грунтопокривна рослина надзвичайно популярна в садівництві. Якщо вчасно обрізати паростки, то швидке поширення плюща можна успішно контролювати. Неконтрольований ріст може призвести до утворення густого лісу.

3. Ірис жовтий (Ірис боло́тний або Ірис водяний)

Ирис жёлтый (Ирис боло́тный или Ирис водяно́й)

Завдяки формі і забарвленню квіток рослину легко прийняти за справжній Ірис. Ірис болотний, не дивлячись на свою назву, дуже посухостійкий і невибагливий до грунту.

Тому, якщо ви садите іриси, переконайтеся, що серед них немає Іриса жовтого. Інакше ваш сад опиниться під загрозою надто грізного бур’яну.

4. Льня́нка звичайна

Льня́нка обыкнове́нная

Трав’яниста багаторічна рослина, також відома як «дикий левиний зів». Рослина дуже схожа на справжній левиний зів. Льнянка звичайна росте горизонтально, пов’язана між собою кореневою системою, а, отже, зростає в групах. Рослина потребує у вологого, добре дренованого грунту.

5. Чагарник жимолості 

Кустарник жимолости

На відміну від ароматної лози жимолості, кущі жимолості є бур’янами. Батьківщина жимолості — Азія. Ці листяні чагарники здатні виростати на багатьох грунтах: від водно-болотних угідь до лісів. Вони легко домінують в своєму середовищі проживання.