Найбільш унікальні винаходи Стіва Джобса

Стів Джобс — це один з найбільш вражаючих людей в сучасній історії. Людина, відома своєю харизмою, неабияким мисленням та бунтарським духом, зробив значний внесок у розвиток високих технологій і назавжди змінив цю галузь.

Джобс завжди підкреслює важливість дизайну і розуміння ключової ролі естетики в свідомості користувачів. Його робота з просування та розробки продуктів, які є одночасно функціональними та елегантними, здобула йому славу неординарного підприємця з Кремнієвої долини.

The New York Times називають Стіва Джобса Томасом Едісоном нашого часу. І таке порівняння обґрунтовують тим фактом, що ім’я iКони значиться в 313 патентах на найрізноманітніші девайси, коли-небудь створені Джобсом.

Його рука торкнулася як першого комп’ютера Macintosh, так і різних модифікацій плеєрів iPod, смартфонів iPhone та популярних планшетів iPad.

Всі ці патенти можна класифікувати на 12 категорій: настільний комп’ютер, медіа-плеєри, пристрої, що працюють на мобільній операційній системі Apple iOS, ноутбуки, клавіатури і миші, монітори, Apple TV, операційна система Macintosh, NeXT, різні пристосування, упаковка і так звані «дивацтва».

Щоб краще відобразити роль Джобса в New York Times відзначили, що в 33 патентах ім’я Стіва вписано в першу чергу. Більшість патентів, розроблених Стівом, охоплюють зовнішній вигляд продукту. Варто також зазначити, що не всі з цих пристроїв побачили кінцевих споживачів. Видання The New York Times надало до розгляду всі 313 патентів, а ми обрали 10 найбільш унікальних, як відомих, так і не дуже, патентів Стіва Джобса.

1. Настільний комп’ютер

29c68.jpg

Ім’я Джобса значиться у всіх патентах на корпуси персональних комп’ютерів Apple з 1980-го року. У тому числі і в патенті на цей рідкісний комп’ютер, що нагадує Apple III, але без монітора.

2. iPod

2287e.jpg

Стів Джобс є правовласником 85 патентів, що стосуються iPod. Заявка на патент, в якій описувався зовнішній вид медіа-плеєра, була подана в Патентне Бюро США 22 жовтня 2001 року — за один день до презентації першого iPod.

3. iPhone

8c8e2.jpg

Патент на електронний пристрій, що дуже нагадує своїм зовнішнім виглядом перше покоління iPhone, був зареєстрований в 2008 році, через рік після презентації мультимедійного смартфона.

4. Ноутбук

97ae0.jpg

Ім’я Джобса в патентах на ноутбуки Apple означало, що у цих комп’ютерів буде характерний дизайн — функціональний і естетичний. На цій патентній заявці 2001 року зображений PowerBook G4, також відомий як Titanium PowerBook.

5. Чудасії

b7c07.jpg

У цю категорію були занесені різні пристрої, багато з яких так і не були представлені користувачам. Одним з таких є «Телефонний інтерфейс для портативного пристрою зв’язку», що з’єднує диск для набору номерів та iPod першого покоління.

6. Операційна система Macintosh 

b2258.jpg

Для користувачів Mac OS Джобс придумав безліч нововведень від Док-вид панелі інструментів, частина комп’ютерного графічного інтерфейсу користувача, що дозволяє запускати програми і перемикатися між працюючими програмами, до Exposé — програма, що дозволяє тимчасово перемістити вікна, які заважають, або видалити їх за межі екрану.

7. Монітори

18d8a.jpg

Джобс брав участь у розробці моніторів Apple — від перших моніторів на основі електронно-променевої трубки до сучасних плоских моніторів Apple.

8. Мишка

e35a2.jpg

Джобс є одним з творців перших механічний маніпуляторів Apple, які перетворюють механічні рухи в рух курсору на екрані. Його ім’я значиться, як в патенті на комп’ютерну миш у формі хокейної шайби, так і в патенті на Apple Magic Mouse, випущеної в 2009 році. Дизайн цієї мишки відповідає вимогам Джобса до створення ідеально рівньої поверхні.

9. Упаковка 

faba6.jpg

Патенти на упаковку, якій приділив увагу Джобс, включають кілька різновидів коробок та пластикових лотків для iPod та iPhone.

10. Сходи

620cd.jpg

У великих магазинах Apple Store можна побачити приголомшливі скляні сходи. Ім’я Стіва першим згадується серед імен винахідників.