Більшість українців не в змозі взяти великий кредит

Кредит

ЦСД «Софія» оприлюднив результати соціологічного дослідження «Економічні орієнтації населення». Одним із питань дослідження було: «Чи припускаєте Ви для себе можливість взяти кредит у банку для здійснення великої покупки (наприклад, для придбання автомобіля, квартири)?»

Більшість українців (64,1%) не припускають для себе можливості взяти кредит у банку для здійснення великої покупки. 27,6% опитаних припускають таку можливість. 8,3% не визначилися з відповіддю на це запитання.

На цьому тлі цікаві прогнози українців щодо того, як зміняться до кінця року ціни на житло (квартири). Переважна більшість опитаних вважають, що ціни на житло зростуть істотно (45,6%) чи певною мірою (35,7%). 10,5 % респондентів прогнозують, що ціни не зміняться. Зниження цін на житло передбачають лише 2% респондентів.

Дослідження проводив Центр соціальних досліджень «Софія» 21 – 29 червня 2008 року.

Тип дослідження: опитування дорослого населення методом інтерв’ю «віч-на-віч» за місцем проживання респондента (на дому).

Регіон: усі області України, АР Крим, міста Київ і Севастополь (загалом 130 населених пунктів).

Вибірка: 2020 респондентів 18+.

Статистична похибка не перевищує 2,2%.

Чи припускаєте Ви для себе можливість взяти кредит у банку для здійснення великої покупки (наприклад, для придбання автомобіля, квартири)?%
Так, припускаю27,6
Ні, не припускаю64,1
Важко відповісти8,3
Як Ви вважаєте, як зміняться до кінця року ціни на житло (квартири)%
Істотно зростуть45,6
Зростуть деякою мірою35,7
Не зміняться10,5
Знизяться деякою мірою1,6
Істотно знизяться0,4
Важко відповісти6,2