Кращі фотографії журналу "Time" 2011

Журнал щороку відбирає 10 кращих фотографій, на яких відображені найбільш важливі події року, що минає. Крім того, що фотографії дорогоцінні як документальний матеріал, який ілюструє людську історію, кожна з них має свою підгрунтя. Крім усього, фотографи намагаються привернути увагу громадськості до нагальних проблем або ж просто показати свій погляд на сучасний світ і події в ньому.

1. Юрій Козирєв, Рас Сануф, Лівія. Березень 2011 року

7ca3d.jpg

Фотографія — це завжди швидкоплинний момент. Якщо ти не спіймав його — упустив навічно. Знімок було зроблено на передовій лінії фронту близько Рас Сануф, Лівія. Бої проходили біля стратегічно важливого як для повстанців, так і для прихильників уряду нафтопереробного заводу. Авіація Муаммара Каддафі все ще літала і щедро зрошувала землю бомбами. Хлопці на фото не проходили спеціальної військової підготовки і не мали при собі зброї. Вони не повстанці, але хочуть бути на передовій лінії, де доводиться рятуватися від куль і бомб.

2. Адам Фергюсон (Adam Ferguson). Провінція Пактіка, Афганістан. Вересень 2011

5be6e.jpg

«Я патрулював територію разом з 2 – 28‑й піхотою в 5 км від кордону Афганістану з Пакистаном, коли на нас влаштували засідку …» Так починається розповідь фотографа Адама Фергюсона. Один із солдатів був важко поранений в перші хвилини перестрілки. Армійські медики відчайдушно боролися за його життя, але це була свідомо програна битва. 23-річний фахівець з Флориди Майкл Міллер присів у ногах у вмираючого солдата. Мовчазний, з оскляним потойбічним поглядом. Фотограф торкнув його за плече, Майкл подивився в об’єктив — і вийшло фото, наче воно було зроблено не Афганістані, а десятками років раніше у В’єтнамі: у ньому усвідомлення безглуздості втраченого життя за таких суперечливих обставин.

3. Джеймс Начтвей (James Nachtwey), Японія. Березень 2011 

bc6a2.jpg

Фото було зроблено через три дні, після того як страшне цунамі спустошило північно-східне узбережжя Японії, вкинувши все узбережжя в моторошне заціпеніння і тишу. Раз у раз спалахували вогні поламаних газопроводів; земля і небо, як у дні творіння, злилися воєдино. Плавучий будинок, немов кошмарне марево колишнього добробуту, повільно дрейфував серед уламків. Який може бути кінець Всього Сущого? У роки Холодної війни всі боялися раптово анігілювати у спалаху ядерного вибуху. Тепер же глобальне потепління і льодовики, що тануть, приносять новий привид смерті — від води.

4. Піт Сауза, Оперативний штаб, Білий дім, Вашингтон. Травень 2011

fa2db.jpg

Під час проведення операції проти Усами Бенладена, президент США Барак Обама проводив незліченну кількість нарад в Оперативному штабі протягом дня. Група перемістилася в маленьку конференц-кімнату, щоб спостерігати за операцією в режимі реального часу. Ця фотографія всього лише одна з 100, які фотограф Піт Сауза зробив під час наради, і одна з 1000, зроблених у той день. На думку автора, фото найбільш яскраво відображає напругу і емоції людей, які спостерігають за ходом операції.

5. Вейн Тілкок (Wayne Tilcock), Універсистет Каліфорнії, Девіс. Листопад 2011

2b410.jpg

У порівнянні з подібними виступами студентів-активістів руху «Окупуй ..» (Occupy. ..), акція протесту в Каліфорнійському університеті проходила в дуже мирному, позитивному і неагресивному ключі. Студенти, які прийшли з пар поспостерігати за протестувальниками, вигукували трохи злі речівки у бік поліції. Мовчазна напруга цієї сцени здавалося чимось надприродним. Його раптово порушив лейтенант Пайк, який абсолютно буденно і байдуже почав бризкати перцевим спреєм в обличчя протестуючих. Фотограф хотів оприлюднити імена діючих осіб цієї сцени з тим, щоб довести читачам їх реальність і дику абсурдність дій правоохоронців.

6. Кріс Хондрос (Chris Hondros), Місрата, Лівія. Квітень 2011 

1d391.jpg

Кріс особливо відзначився у візуальному відображенні хаотичності та поспішності. На фото повстанець мчить вгору по сходах, затиснувши в руках автомат. Вогонь лиже сходинки. Такий момент існує, але лише на коротку частку мілісекунди. І у Кріса був талант швидко задокументовувати мінливу дійсність і передавати атмосферу сцени глядачеві. Кріс Хондрос був убитий в той же день із міномета, ще раз довівши, що професія фоторепортера — справжній подвиг.

7. Домінік Нахр, Могадішу, Сомалі. Серпень 2011 

620d3.jpg

Фотограф з дня на день фотографував дітей, які надходили до шпиталю Банадір, що у столиці Сомалі Могадішу. Деякі діти, які потрапляли вчасно, виліковувались, ставали на ноги і продовжували жити. Не дивлячись на нестачу медикаментів і втому натруджених медсестер. Але більшість маленьких пацієнтів не доживали до наступного ранку. Діти з другого поверху, яких фотографував Домінік, гинули від надмірного виснаження і хвороб. Не минула ця доля і героя цього фото.

8. Педро Пардо (Pedro Pardo), Акапулько, Мексика. Січень 2011

246f6.jpg

На фото — родич заручника, якого викрали з нічного клубу на світанку, а потім вбили, скинувши з мосту. Як говорить Педро Пардо, він багато чому навчився, фотографуючи війну наркокартелів у Мексиці. Перш за все — як бути гранично об’єктивним і представити найбільш інформативну картину того, що відбувається, не вдаючись до дешевої сенсаційності та пропаганди насильства.

9. Стефані Гордон. Запуск «Шаттла». Травень 2011

70179.jpg

Це було випадкове фото, зроблене на iPhone під час перельоту із Нью-Йорку до Палм Біч. Стефані відіслала його в Twitter і по приземленню літака була вже справжньою зіркою соціальних медіа. У той день фото так само потрапило практично в усі новинні програми. Що цікаво, на долі авторки така гучна слава ніяк не відобразилася: Стефані все ще в пошуках роботи.

10. Юрій Козирєв, площа Тахрір, Каїр, Єгипет. Лютий 2011

eb65f.jpg

Юрій тільки-но прибув до столиці Єгипту . Із балкону його готелю відкривався прекрасний вид на площу і людей, які там зібралися. Обстановка була дуже миролюбною і дружньою. У центрі натовпу можна розгледіти чоловіка, який втратив свідомість і люди навколо надають йому допомогу. На фото можна побачити не тільки молодих революціонерів, а й старих, і глибоко релігійних людей.