Найдорожчі фотографії в історії людства

Фотографія — це ціле мистецтво, а не просто знімок, який зафіксував мить. Вартість деяких фотографій може порівнюватись з вартістю найвідоміших робіт великих художників епохи Відродження. Австралійський фотограф Пітер Лік був визнаний одним з кращих, коли його робота була продана за рекордну вартість в кінці 2014 року — 6,5 мільйонів доларів. Однак, він не перший фотограф, який досяг слави шляхом продажу своєї роботи за кілька мільйонів доларів. The Culture Trip склали рейтинг найдорожчих фотографій в історії людства.

Пітер Лік: Фантом

У листопаді 2014 року австралійському фотографу Пітеру Лі повідомили про те, що приватний колекціонер хоче придбати його роботу під назвою «Фантом» за 6,5 мільйонів доларів. Чорно-біла фотографія була зроблена в південно-західному регіоні США, Каньйоні Антилопи. На ній зображена одна з печер каньйону, в яку через невеликий отвір падає світло. Це світло утворює фігуру, яка нагадує привид.

ea354.jpg

Андреас Гурскі: Рейн II

У 1999-му році Андреас Гурскі зробив фотографію «Рейн II», на якій зображена річка між двома дамбами під величним похмурим небом. Фотографія була продана за 4,3 млн доларів анонімному покупцеві.

ea534.jpg

Сінді Шерман: Без назви №96

Визнаний американський фотограф Сінді Шерман, відомий своїми концептуальними автопортретами, які висміюють стереотипне уявлення про жінок, пізніше став відомий як найбільш затребуваний фотохудожник. Це сталося після продажу фотографії «Без назви №96», яка була продана за 3,89 мільйони доларів в 2011 році.

e8b86.jpg

Андреас Гурскі: 99 центів

На фотографії Андреаса Гурскі зображені ряди супермаркетів, завалені різноманітними товарами. Фото вражає кількістю дрібних деталей і яскравих фарб. Робота була продана на аукціоні за 3,35 млн доларів магнату Віктору Пінчуку в 2007 році.

c80c3.jpg

Едвард Штайхен: Місячне світло в ставку

Американський фотограф Едвард Штайхен в 1904 році представив фото під назвою «Місячне сяйво в ставку», яке слугує відмінним прикладом його новаторської роботи в якості фотографа початківця 20-го століття. Фото було продано в 2006 році на аукціоні за 2,9 млн доларів.

4f707.jpg

Пітер Лік: Ілюзія

У листопаді 2014 року колекціонер, який придбав фотографію «Фантом», купив у Пітера Ліка роботу під назвою «Ілюзія». За фотографію покупець віддав 2,4 мільйона доларів, після чого автор закріпив за собою звання найпопулярнішого фотохудожника у світі.

4e2b8.jpg

Альфред Стігліц: Джорджія О’Кіфф (руки)

Визнаний американський фотограф і арт-промоутер Альфред Стігліц присвятив більшу частину свого життя фотографії. В основному, всі фото зображували музу і коханку автора, а пізніше — його дружину. «Джорджія О’Кіфф (руки)» була продана на аукціоні в Нью-Йорку в 2006 році за 1,47 млн доларів.

2db18.jpg