Найкрасивіші аеропорти світу

Більшість аеропортів світу нудні та утилітарні. Довгий час вважалося: головне, що потрібно туристу — інфраструктура та навігація. Тому, створюючи аеровокзальний комплекс, проектувальники дбали лише про зручність залів і зрозумілість покажчиків. Але часи змінюються так само і потреби туристів: сьогодні аеропорт має бути не лише зручним, але й красивим. Будівля аеропорту повинна вражати, дивувати і створювати настрій під час очікування рейсу.

Ця тенденція особливо яскраво простежується в країнах Азії. Бажаючи продемонструвати свій достаток та технологічну майстерність, Китай і Південна Корея розглядають аеропорти, як символ нації, тому й не вважають витрати на створення безпрецедентного архітектурного стилю — марними.

Слідом за Азією по всьому світу відкривають дивовижні термінали, які покликані повернути подорожі літаком частину її старої магії.

Найкрасивіші аеропорти світу були створені такими не тільки для того, щоб вражати своїм виглядом — вони забезпечують підвищену функціональність. Іншими словами ці аеропорти не тільки дивують — їх дизайн допомагає мандрівникам дістатися до потрібного виходу вчасно.

Видання Travel+Leisure пропонує до вашої уваги Найкрасивіші аеропорти світу.

Пекінський міжнародний аеропорт, Термінал 3, Китай

3948d.jpg

Двокілометрові «ворота в Китай» нагадують величезного дракона, який причаївся біля злітної смуги. На даху архітектори створили запаморочливо складну сітку зі скла та металевих конструкцій, яка під особливим кутом фільтрує сонячне світло, розділяє його на червоний і жовтий спектри, що не тільки робить стелю кольоровою, а й допомагає пасажирам орієнтуватися в будівлі.

Термінал орієнтований з півночі на південь, щоб допомогти пасажирам орієнтуватися, а система вікон в даху спрямована на південний схід, щоб збільшити присутність денного світла.

bb1fa.jpg

Унікальність: пасажири висаджуються на верхньому рівні аеропорту і йдуть через величезний простір, який є «воротами в Китай».

Аеропорт Мадрид-Барахас, Термінал 4, Іспания

e2149.jpg

Термінал 4 був відкритий в 2006 році і з тих пір 35 млн пасажирів щорічно проходять під легкою хвилястою стелею, яка оздоблена бамбуком та тримається на барвистих пілонах. Цілісний простір терміналу, розділений на кілька рівнів, освітлюється денним світлом, яке проникає крізь отвори в даху.

Таким чином Мадрид намагався стати домінуючим повітряним центром Європи.

Безумовним досягненням аеропорту стала атмосфера, створена візуальними ефектами, — скляні панелі і просте світло, що заливає простір, створюють приємні відчуття і поглинають напругу.

ddf37.jpg

Унікальність: простота лінійної конструкції не дозволить заблукати у величезному просторі. Величезні приміщення не тиснуть на людину: пасажири неначе знаходяться всередині барвистої веселки.

Аеропорт Джона Ф. Кеннеді, Термінал TWA, Нью-Йорк, США

99a5b.jpg

Термінал TWA — колишній термінал компанії TWA, повна назва якого звучить як «Центр Міжнародних Авіаліній», нині термінал № 5, був відкритий в 1962 році. Сконструйований фінсько-американським архітектором Ееро Сааріненом, він став абстрактний символ польоту і отримав прізвисько «крилата чайка». Ця будівля вважалась одним з найбільш оригінальних аеропортів в світі. Із занепадом авіакомпанії TWA термінал був закритий на реконструкцію. Після закінчення реконструкції терміналу в 2008 році його будівля перейшла до авіакомпанії JetBlue Airways.

У цій будівлі вперше в історії аеропортів з’явилися кабельне телебачення, багажні конвеєри, електронні табло тощо.

31222.jpg

Унікальність: подорожуючи разом з компанією JetBlue Airways є можливість відчути «приємне хвилювання від подорожі літаком».

Міжнародний аеропорт Карраско, Монтевідео, Уругвай 

b0e3a.jpg

Архітектура нового терміналу, відкритого в 2009 році, проста, як дитячий малюнок. Під величезною витонченою дугою, яка ідеально вписується в ландшафт Уругваю, ховаються величезні залиті сонцем зали прильоту і вильоту. Скляний купол шириною 400 метрів дозволяє максимально використовувати природне освітлення і відкриває захоплюючий вид на злітно-посадочні смуги. Кажуть, що плавна крива і нижній профіль монолітною даху аеропорту натхненні дюнами вздовж берегової лінії Уругваю.

393aa.jpg

Унікальність: тераси і зали аеропорту розроблені з метою надати привітати пасажирів та зустрічаючих.

Аеропорт Сондіка, Більбао, Іспанія

cc707.jpg

Аеропорт, який з’явився в іспанській провінції в 2000 році, відразу прозвали la paloma — «голубка». Своїми обрисами він, дійсно, нагадує птаха. Всередині простір терміналу наповнений всілякими архітектурними прикрасами: жорсткі пересічні «ребра» на стінах, стелі та підлозі, поручні сходів — все це у поєднанні з сонячними променями створюють особливий ритм сучасного бароко і нагадують про спадщину відомого архітектора Гауді.

848c7.jpg

Унікальність: Навіть гараж, частково занурений в зелений схил, добре продуманий і красивий.

Денверський міжнародний аеропорт, США

ba955.jpg

Ця будівля повністю спростовує всі уявлення про те, як повинен виглядати аеропорт. Мандрівників вражає не тільки зручне розташування приміщень, але й незвичайний стеля, яка нагадує гігантське поселення з білих юрт. Особливо ефектно виглядає аеропорт на тлі Скелястих гір, якщо наближатися до нього зі сходу. Спеціально розроблене тефлонове покриття даху дозволяє зберегати сонячне тепло взимку. До того ж ця будівля очолила список найстійкіших споруд у світі.

1ef49.jpg

Унікальність: химерна музика, яка супроводжує прибуття рухомої доріжки аеропорту, була створена денверським музикантом Джимом Гріном, який також відповідальний за » ескалатори, які сміюются» в Денверському Конференц-центрі.

Міжнародний аеропорт Інчхон, Сеул, Південна Корея 

096d2.jpg

З моменту свого відкриття в 2001 році Інчхон постійно потрапляє в рейтинги найкращих аеропортів світу. Він не тільки зручний для мандрівників, заворожує їх красою будівлі на тлі яскраво-синього моря, але і відразу знайомить приїжджих з місцевою культурою. Арка даху нагадує своїми обрисами традиційний корейський храм, коридори зони прибуття оздоблені різними артефактами, що нагадують про п’яти тисячолітню історію цієї землі. У той же час це одна з небагатьох будівель планети, якій й досі вдається виглядати футуристично.

bd3db.jpg

Унікальність: будівля аеропорту має ексклюзивну інфраструктуру зручностей, включаючи майданчики для гольфу, кімнати масажу, спальні кімнати, казино і зимові сади. Варто відвідати Сад сосни і Сад диких квітів.

Аеропорт Марракеш Менара, Марокко

a32b5.jpg

Приголомшлива нова будівлю аеропорту — приклад вдалого поєднання модернізму та традиційної ісламської архітектури. Вся споруда складається з величезних масивних ромбів, порожнисті площини яких заповнені витонченими арабесками у східному стилі. Світло, що проникає через такі незвичайні вікна, створює химерні візерунки всередині будівлі.

894a7.jpg

Унікальність: на даху розташовані 72 фотогальванічні піраміди, які генерують енергію.

Аеропорт Чхеклапкок, Гонконг

3b5fc.jpg

У порівнянні з іншими вражаючими аеропортами цей проект може здатися скромним. Втім, його краса пов’язана з функціональністю і ідеальною інфраструктурою. Навіть після найбільш виснажливого 17-годинного перельоту з Нью-Йорка пасажир може орієнтуватися в будівлі аеропорту майже з закритими очима. Хвиляста стеля будівлі впливає на мандрівників, як підсвідома стрілка-покажчик, примушуючи туристів рухатися в правильному напрямку.

Славу найбільшого транспортного вузла підтримують 12-смугове шосе, яке веде до аеропорту, і зручний експрес-поїзд до центру міста.

92018.jpg

Унікальність: потяг до Гонконгу відправляється прямо з головної будівлі терміналу, його неможливо пропустити.

Аеропорт Malvinas Argentinas, Ушуайя, Аргентина 

04aa7.jpg

Це найбільш південний міжнародний аеропорт планети — своєрідні ворота в Патагонію і Арктику. Він розташований на Вогненій землі. На відміну від зазвичай потворних терміналів-бункерів, характерних для віддалених аеропортів, всі будівлі аеропорту витончені і чудово гармонують з величними Андами.

4148b.jpg

Унікальність: аеропорт розташований безпосередньо біля протоки Бігля. Протока названа на честь корабля «Бігль», на якому Чарльз Дарвін під час своєї знаменитої подорожі обігнув Південну Америку.

Міжнародний аеропорт Кансай, Осака, Японія

4d3d9.jpg

Аеропорт, що нагадує фюзеляжвеликого літака, побудували на гігантському штучному острові в декількох кілометрах від узбережжя Осаки. Досі це єдиний аеропорт, розташований в морі. Вода зменшує шум літаків, що приземляються і злітають, тому аеропорт не створює незручностей місцевим жителям.

Поряд з аеропортом знаходиться Аеропарк, де туристи можуть пограти на імітаторах польоту і поспостерігати з обсерваторії за злетами і посадками.

085e5.jpg

Унікальність: Кансай та Велика китайська стіна — єдині будівлі, які чудово видно з космосу.