Кращі дизайнери нашого часу

Сучасні дизайнери в буквальному сенсі роблять світ таким, яким ми його сприймаємо. Більшість з них так і залишається невідомою широкому загалу, який тим не менше користується їх творіннями в повсякденному житті. Але трапляється, що найбільш геніальні з них, чиї розробки стають справжнім предметом культу у еліти, а ідеї впливають на сучасний дизайн в цілому, все ж отримують широку популярність. Перед вами десять таких героїв.

10. Хайді Шліманн

Хайди Шлиманн дизайнер

У розмові про якісний і стильний чоловічий одяг неможливо не згадати ім’я Хайді Шліманна, чий внесок в розвиток індустрії моди не можливо не оцінити. За сім років перебування на посаді директора Dior Homme він змінив силуети чоловічого одягу, зробивши рішучий стрибок назустріч майбутньому і в теж час не відкинувши класичної основи чоловічої моди. Його жакети довжини, яка заворожує, усічені плечі в піджакахі, обтягуючі брюки відродили вже призабутий шик рок-зірок (Хайді працював з багатьма рок-музикантами) і все ще впливають на дизайн одягу від оригінального All Saints до ширвжитковий Topman.

9. Эдріан Ньюї

Эдриан Ньюи дизайнер

Едріан є більше інженером ніж дизайнером. Звичайно ж машини, створені ним, зробили справжню революцію в гоночному світі F1. Крім того, що його творіння були найшвидші, найкращі і мали гарну аеродинаміку, вони були ще й гарні. Тому дизайн Ньюї практично домінував серед болідів F1 в змаганнях 80-их років.

8. Майкл Грейвс

Майкл Грейвс дизайнер

Майкл Грейвс дом

З усіх нині живих архітекторів Майкл, схоже, найбільше надихнувся віяннями античної цивілізації. Колони, стовпи, арки — в центрі практично всіх його творів. Але найбільше його роботи вирізняються за палітрою кольорів: архітектор рідко використовує в своїх конструкціях скло і сталь, замість цього його будівлі часто мають теракотові й пісочні відтінки, вигідно відрізняючись від сусідніх будівель, більше схожих на похмурі лікарняні установи.

7. Вів’єн Вествуд 

Вивьен Вествуд дизайнер

Вивьен Вествуд Платье

Знаменита гранд-дама високої моди завжди вражала публіку своїми шокуючими дизайнами. Свого часу вона домоглася приголомшуючого успіху завдяки тому, що вивела розгільдяйське стиль «панк» на подіуми світу та зробила його законодавцем моди. Саме тому для нас такими повсякденними стали кеди «Конверс», потерті джинси і робоча роба. Навіть зараз роботи Вів’єн не втрачають своєї актуальності.

6. Річард Роджерс 

Ричард Роджерс дизайнер

Роджерс Помпіду

Свого часу творіння Річарда піддавалися нищівній критиці, але час, великий суддя, виправдало його. Знамениті будівлі центру Помпіду в Парижі та Ллойда в Лондоні демонструють «виворіт» його архітектурної філософії. Основні комунікації та зручності в його архітектурних об’єктах виведені назовні: водопровідні труби, коридори, ліфти і навіть туалети. Тепер його будівлі стали невід’ємною частиною міського пейзажу і його визначною пам’яткою.

5. Дітер Рамс и Дітріх Любс

Дитер Рамс и Дитрих Любс

Дитер Рамс и Дитрих Любс часы

Дітер Рамс і Дітріх Любс створили найбільшу проектну групу в історії дизайну. Ці творчі колоси, на яких грунтувалася компанія Braun, не тільки відповідальні за найкрасивіший у світі дизайн калькуляторів, будильників, годинників, модульних меблів. Вони придумали 10 правил (зокрема Рамс), який визначають високий дизайн до цих пір. На їхню думку, найважливішими відправними точками у створенні нового дизайну є інновації, простота, естетика, ненав’язливість, зручність, довголіття, надійність, чистота, екологічність і корисність.

4. Йоші Ямамото

Йоши Ямамото дизайнер

Йоші Ямамото визначав основні тенденції моди, коли багато хто з нас ще ходили в школу. Його одяг непідвладний часу, який ніби зупинився навколо нього. Він володіє рідкісною здатністю бачити відтінки одного кольору (в основному чорного). Особливо унікальним є його жіночий одяг, як це було зазначено на виставці його робіт у музеї V & A в Лондоні.

3. Пилип Старк

Филипп Старк дизайнер

Филипп Старк соковыжималка

Його соковижималка для апельсинів нагадує скульптури Луї Буржуа або якісь інопланетні прилади з «Війни світів». Але це всього лише одна сторона генія Пилипа Старка, який також займається дизайном інтер’єрів житлових і комерційних приміщень — діяльністю, яка принесла йому свого часу славу. Його останнім винаходом є маленькі вітряні турбіни, які можуть генерувати енергію для однієї сім’ї.

2. Мортен Лінде 

Мортен Линде дизайнер

Мортен Линде часы

Мортен Лінде є справжнім гуру дизайну культової часовий компанії Linde Werdelin. Він ніколи не перетворював годинник у дорогу дрібничку — атрибут мільйонерів або кінозірок. Його практичний погляд на концепцію годинників вивели його компанію в перші ряди швейцарської годинникової індустрії, куди не так вже й легко пробитися. Годинники Мортена можна побачити на зап’ястях спортсменів, альпіністів, дайверів і мандрівників-дослідників. Ці люди покладаються на їх надійність і практичність — що може бути красивіше цього?

1. Джонатан Айв 

Джонатан Айв Apple

Спочатку це ім’я може здатися незнайомим, але з творіннями дизайнерського розуму Джонатана ми так чи інакше стикаємося в повсякденному житті і кожен раз захоплюємося. Чого гріха таїти — його дизайн складає 50% успіху продукції Apple. Більш того, він вплинув на зовнішній вигляд більшості сучасних мобільних пристроїв: прямокутна форма, мінімалістичні білий і чорний кольори, єдина кнопка / коліщатко управління. Його по праву можна вже назвати класиком сучасного дизайну.