10 найбільш екстремальних видів туризму

Деякі люди просто не можуть всидіти на одному місці. Їм несила проводити відпустку, просто валяючись на пляжі й тільки зрідка занурюючись у море чи басейн.

Якщо ви належите до таких, якщо вас приваблює ідея подорожі на навколоземну орбіту, якщо ви без вагань здійснили би стрибок за допомогою еластичного троса з даху висотного будинку, то поради votpusk.ru будуть вам до душі. Автори сайту спеціально для вас уклади список десяти найбільш екстремальних видів активного туризму.

10 найбільш екстремальних видів туризму (votpusk.ru)

1. Перегони на драгстерахДрагстер Якщо ви відчуваєте потужний приплив адреналіну, переглядаючи фільм «Форсаж», то уявіть, що ви почуватимете, спробувавши справжні перегони. Звичайно, не варто займатися нелегальними перегонами на вулицях міст. Це дуже небезпечно і загрожує відповідальністю перед законом. У вас є більш приваблива альтернатива. У багатьох країнах світу діють цілком легальні клуби шанувальників драг-рейсингу і школи, у яких новачків учать всіх премудрощів небезпечного хобі. Наприклад, школа Doug Foley’s Drag Racing School (США) пропонує всім охочим пройти дводенну програму, до якої входить вивчення азів безпеки та влаштування автомобіля. Пройшовши курс, можна відразу випробувати себе в ролі гонщика на спеціально обладнаній трасі.

2. Сафарі на горилГорила Маєте бажання зустрітися віч-на-віч з одними із найбільш небезпечних істот на нашій планеті? На жаль, тепер це не так просто. У світі залишилося не більше 700 гірських горил, але національний парк Волкеноуз у Руанді все ще найкраще місце, щоб на них подивитися. Безпечна альтернатива: якщо ви всерйоз побоюєтеся особистої зустрічі з гірськими горилами, відвідайте краще Мавпячу гору у Франції. Тут в умовах, близьких до природних, живуть 280 берберійських макак. Але не втрачайте пильності! Макаки норовлять вирвати їжу просто із рук туристів.

3. Гелі-скіїнгГелі-скіїнг Якщо ви вправний гірськолижник із непереборною тягою до адреналіну, сміливо застрибуйте у вертоліт, який закине вас на вершину високої гори. Підйом тепер став не менш захопливим, ніж спуск. Вашому погляду відкриються неторкані схили й самотня велич природи гір. З висоти ви зможете оцінити складність траси й заздалегідь продумати маршрут спуску.

4. АльпінізмАльпінізм Мрія зійти на гору Еверест ніколи не полишає справжнього альпініста. Такий захід завжди пов’язаний із ризиком: так звана «зона смерті» на Евересті щороку забирає життя кількох альпіністів. І навіть якщо ви й справді досвідчений скелелаз і не боїтеся кинути виклик найбільшій гірській вершині Землі, то організація експедиції обійдеться вам не менш ніж $60 тис. І, звісно, ніхто не гарантує, що ви дійдете до вершини. Безпечна альтернатива: якщо ви хочете побачити Еверест, але не хочете ризикувати життям, піднімаючись на нього, то за набагато меншу суму ви можете відвідати один із гірських таборів, розташованих на його схилах.

5. СендбордингСендбординг Якщо вам набридло кататися на сноуборді, або якщо ви просто не можете дочекатися початку сезону, візьміть вашу дошку, але вирушайте не на засніжений схил, а туди, де є піщані дюни. Сендбординг – екстремальний вид спорту, доступний будь-якої пори року. Останнім часом він завоював велику популярність серед сноубордистів. Звичайно, випробувати себе у цьому виді спорту можна й на місцевому пляжі, але до справжніх піщаних дюн доведеться вирушити у більш віддалені місця.

6. Пірнання за акуламиПірнання за акулами Якщо фільм «Щелепи» не прищепив вам вічного страху до води, то збирайте речі та вирушайте до Південної Африки. Компанія Apex Shark Expeditions влаштовує пірнання за акулами з листопада до червня.

7. Космічний туризмКосмічний туризм Американська компанія Space Adventures пропонує вирватися за межі земного тяжіння й побувати на навколоземній орбіті. Задоволення обійдеться у $25 млн. Втім, компанія Virgin Galactic незабаром запропонує дешевшу альтернативу. Вартість підорбітального польоту від Virgin становитиме «всього» $200 тис.

8. СпелеологіяСпелеологи Спустіться на мотузці по вапняному стрімчаку, залізьте у печеру, повну фосфоресцентних червів, здійснять стрибок із підземного водоспаду. Все це можна зробити у печерах Руакірі у Новій Зеландії. П’ятигодинна екскурсія печерами – можливо, найкраще, що вам запропонують на острові.

9. Навчання на каскадераКаскадер Більшості людей робота голлівудських трюкачів здається надто небезпечною. Але як же цікаво всього на кілька днів опинитися у шкурі справжнього каскадера! У компанії Thrillseekers Unlimited (Лас-Вегас, США) вам запропонують стрибнути за допомогою еластичного троса з даху висотного будинку, випробувати, як почуває себе людина, одяг якої палахкотить вогнем і, нарешті, взяти участь у справжній кіношній бійці.

10. Відвідування місця загибелі «Титаніка»Титанік Щоб відвідати місце загибелі «Титаніка», тепер уже не потрібно бути професійним дайвером. Канадська компанія The Great Canadian Adventure Company пропонує екскурсії на російському науково-дослідному судні «Академік Келдиш», обладнаного найсучаснішою в світі технікою для підводних занурень. Ціна екскурсії висока – близько $40 тис. Але справжні фанати готові заплатити й стільки.