Топ-5 найгірших країн-олімпійців

Топ-5 найгірших країн-олімпійців

Американський журнал Foreign Policy опублікував своєрідний рейтинг найгірших країн-олімпійців. До нього увійшли держави, котрі володіють достатнім потенціалом, однак не зуміли за період виступів на Олімпійських іграх завоювати таку кількість медалей, яка відповідала б їхньому світовому статусу.

Топ‑5 найгірших країн-олімпійців (Foreign Policy, 2008)

1. На першому місці – Індія, що бере участь в Іграх з 1933 року, але змогла завоювати лише 18 олімпійських медалей. Індія за цим критерієм перебуває нижче від Нігерії, хоча з економічного погляду вона сильніша за африканську державу в 20 разів.

2. На друге місце Foreign Policy ставить Венесуелу, котра має в активі всього 10 медалей – стільки ж, скільки Тринідад і Тобаго. Першу олімпійську медаль Венесуела завоювала в 1952 році, однак Грузія, що почала вступати на Олімпіадах лише в 1996 році, вже обігнала її за кількістю нагород.

3. На третьому місці – Ізраїль, у якого в скарбничці лише 6 медалей олімпійського достоїнства – перша медаль ізраїльськими спортсменами була завойована в 1992 році, і напередодні Пекінської олімпіади країна перебувала на одному щаблі з Угандою.

4. На четвертій позиції Тайвань. Хоча його і не вважають незалежною країною, де-факто він саме так себе поводить і рахує свої олімпійські медалі окремо. За час виступів на Олімпіадах країна завоювала 15 медалей, а першу з них одержала в Римі в 1960 році. Однак ці десять медалей – рівно вдвічі менше, ніж завоювала на Олімпіадах Ефіопія.

5. П’яте місце у Перу. Держава має 4 медалі – це стільки ж, скільки в Зімбабве або Молдови, котрі вважаються найбільш відсталими країнами Африки та Східної Європи. Ямайка, економіка якої дорівнює десятій частці економіки Перу, має в 10 разів більше олімпійських медалей.