Країни, у яких панує сухий закон

У наш час більшість країн, які забороняють алкоголь, роблять це в основному з релігійних міркувань.Доводи цих законів дуже схожі на логіку епохи сухого закону в США в 20 — 30-ті роки минулого століття і навіть деяких сучасних округів в Америці, де покупка-продаж алкогольних напоїв все ще поза законом.Країни, які в даний час ставлять алкоголь поза законом знаходяться в Африці, на Близькому Сході і в Південній Азії. Не всі закони і супутні їм покарання за скоєні порушення однакові.У деяких країнах іноземцям дозволяється пити за наявності відповідного дозволу — ліцензії, а в інших країнах за порушення, крім штрафу вас ще можуть і відшмагати.

1. Бруней

592d8.jpg

Багата нафтою країна щодо вживання алкоголю має декілька надзвичайно суворих законів і досить серйозні покарання, включаючи прочуханку.

Незважаючи на заборону для середньостатистичних жителів, сім’я султана Брунею відома влаштуванням екстравагантних вечірок, на яких алкоголь ллється рікою.

2. Іран

111a5.jpg

Алкоголь тут заборонений для мусульман. За споживання спиртного їх жорстко карають (одна іранська пара була засуджена до смертної кари через їх третє порушення щодо заборони споживання алкоголю).

Християнській меншості країни дозволяється пити і переганяти арак-самогон, зроблений з родзинок.

3. Ірак

d45c4.jpg

Винні магазини вважаються законними, але це не означає, що всі місцеві мусульмани сприймають цей факт адекватно.

У Західному Багдаді було зареєстровано декілька спроб нападу на магазини, що торгують спиртним.

4. Лівія

13fd1.jpg

Мало того, що алкоголь заборонений в Лівії, але ще і місцева нелегальні напої можуть бути неймовірно небезпечними.

У 2013 році якийсь напій під назвою «bokha»(місцеве вариво з таких фруктів, як інжир, фініки або виноград) вбив понад 50 людей.

5. Саудовська Аравія

bda46.jpg

Законним чином випивку в Саудівській Аравії купити не можна, що не заважає деяким людям вживати окремі спроби.

Тюремне ув’язнення, штрафи, і навіть порка вважаються цілком придатними покараннями за продаж алкоголю в цій країні.

Іноземці так само потрапляють під дію місцевого законодавства, як і звичайні громадяни країни.

6. Об’єднані Арабські Емірати 

063d2.jpg

У той час як немусульманскі жителі можуть звернутися за отриманням ліцензії, щоб споживати спиртне в своїх власних будинках, і їм дозволяється пити в ліцензованих установах, тим не менш, культура пиття тут, серед немусульман або нерелігійних мусульман — розвинена.

Проте, закони все ще дуже суворі — якщо вас зловили за розпиванням алкогольних напоїв без ліцензії або ж ви бешкетували у п’яному стані — не чекайте пощади.

7. Афганістан

dc9b1.jpg

Не дивлячись на те, що місцевим жителям заборонено купувати алкоголь, в країні є багато місць, ліцензованих для продажу напоїв для іноземців.

8. Бахрейн

43c65.jpg

У Бахрейні алкоголь доступний тільки в готелях і через продавців з приватною ліцензією, які продають товари тільки для немусульман.

Вживання алкоголю в громадських місцях як і раніше незаконно, і якщо вас застануть п’яним на вулиці, то справа може обернутися в’язницею.

9. Бангладеш

91371.jpg

Не дивлячись на те, що алкоголь тут здавна під забороною, місцеві закони (і звичаї) не жорсткі. При готелях все ж існують бари, хоч і дуже дорогі.

Щоб забрати алкогольні напої додому, вам доведеться показати закордонний паспорт. В аеропорту пляшку-другу можна купити в дьюті-фрі, додавши грошей працівнику.

10. Індія

ffae5.jpg

В Індії, мабуть, найскладніші антиалкогольні закони в світі: легальність алкогольних напоїв та обмеження за віком змінюються від штату до штату.

У деяких штатах також існує заборона на споживання алкоголю в певні дні. У штатах Гуджарат, Маніпур, Мізорам, Нагаленд, і на острівній території Лакшадвіп, алкоголь заборонений повністю.