Мільйонери, які не залишать гроші своїм дітям

Не всі мільярдери світу є абсолютними альтруїстами: деякі вважають за краще витрачати гроші на дорогі машини, літаки і яхти.Але є й такі, які роздають частину свого багатства ще до того, як помруть.

Деякі навіть захоплюються благодійністю настільки, що зберігають лише на свої похоронні витрати.

Редактори американської газети Business Insider вирішили розповісти про особливо щедрих багатіїв, які не вважають, що успадковане багатство зробить їх дітей краще.

1. Бізнес-магнат Уоррен Баффет 

Бизнес-магнат Уоррен Баффет

Неймовірно багатий інвестор і філантроп Баффет пообіцяв віддати 99% свого статку, як за життя, так і після своєї смерті.Почав він з того, що пообіцяв 83% свого статку Фонду Білла Гейтса.

Оракул з Омахи не турбується про те, що його діти не отримують частку, яка їм належить.

Повторюючи загальні настрої діячів з цього списку, Баффет сказав у своєму листі до Фонду Гейтса: «Я хочу віддати моїм дітям стільки, щоб вони відчували, що можуть робити що завгодно, але не так багато, щоб вони відчули, що можуть нічого не робити. »

2. Засновник EBay П’єр Омід’яр 

Основатель EBay Пьер Омидьяр

З тих пір, як Омідьяр став мільярдером, коли йому виповнився 31 рік, засновник eBay зробив справою свого життя пожертвування більшої частини своїх грошей тим, кому пощастило менше, ніж йому і його трьом дітям.

Він підписав статут філантропічної компанії «Клятва дарування» (The Giving Pledge) Білла Гейтса і Уоррена Баффета в 2010 році, і постійно віддає частину акцій eBay «Мережі Омідьяра» — своїй благодійній інвестиційній компанії.

3. Мер Нью-Йорку Майкл Блумберг 

Мэр Нью-Йорка Майкл Блумберг

Блумбергу платять 1 долар на рік за його державні обов’язки, оскільки зі статком у 19,5 млрд. доларів він в значній мірі і так фінансово забезпечений.Але Блумберг також є пристрасним філантропом.

Він пожертвував мільйони Університету Джона Хопкінса, корпорації Карнегі і тисячам інших некомерційних організацій. У своєму листі до «The Giving Pledge» Блумберг пише, що «майже весь мій власний капітал буде відданий в найближчі роки або перейде в мій фонд».

У Блумберга є дві дочки, проте, можливо, їм доведеться ще й оплачувати рахунки батька після його смерті. Блумберг одного разу зауважив: «Краще фінансове планування закінчується підписом чека трунаря.»

4. Рокзірка Джин Сіммонс 

Рокзвезда Джин Симмонс

Басист KISS, однієї з найбільш продаваних американських груп всіх часів, належить до людей, які самі всього домоглися. Він народився в Ізраїлі, переїхав до Квінс (США) зі своєю матір’ю, і заснував групу, у якої на рахунку було 28 золотих дисків.

Сіммонс хоче, щоб двоє його дітей, Нік і Софі, пройшли той же шлях.Він заявив CNBC кілька років тому: «… з точки зору успадкування та іншого, вони отримають турботу і увагу, але вони ніколи не стануть багатими моїми грошима, тому що кожен рік їм доведеться вставати з ліжка і виходити на роботу …»

Таким чином, 300 мільйонів баксів, які належать Сіммонсу, відправляться в інше місце у випадку його смерті.

5. Австралійська магнатка залізної руди Джина Райнхарт 

Австралийская магнатка железной руды Джина Райнхарт

Райнхарт — найбагатша жінка в Австралії — хоче викреслити своїх дітей зі списку спадкоємців.

Сама вона успадкувала свою компанію і багатство від батька, Ланга Хенкока, і її діти також були названі в заповіті.

Але судові документи, опубліковані в австралійських ЗМІ, показують, що Райнхарт не вірить, що її четверо дітей підходять для управління сімейним статком.

6. Засновник Microsoft і її генеральний директор Білл Гейтс 

Основатель Microsoft и его генеральный директор Билл Гейтс

Всі давно знають, що Білл Гейтс є одним з найбагатших людей у​світі. Але він і його дружина Мелінда не зацікавлені в збереженні свого статку для себе або для своїх трьох дітей.»

Я знав, що це була погана ідея віддати гроші моїм дітям. Це не було б корисно ні для моїх дітей, ні для суспільства», — заявив він газеті The Sun у 2010 році.

Замість цього в 1994 році був заснований Фонд Білла і Мелінди Гейтс, і на сьогоднішній день він має активи більш ніж на 37 млрд. доларів. У рамках Фонду також проходить ініціатива «The Giving Pledge», яка заохочує багатих людей жертвувати свої майна на добродійність.

7. Актор Джекі Чан

Актер Джеки Чан

Кіноактор оголосив в 2011 році, що він вирішив віддати половину грошей на благодійність, коли помре. Чан додав, що він не планує залишити синові Джейсі хоч щось з мільйонів доларів, які він заробив за свою кар’єру в кіно.

«Якщо він здібний, то зможе заробити свої власні гроші. А якщо ні, то буде просто витрачати мої гроші» — цитує актора Channel NewsAsia.

8. Співзасновник Home Depot Бернард Маркус 

Соучредитель Home Depot Бернард Маркус

Маркус виріс в Ньюарку, штат Нью-Джерсі, в сім’ї російських іммігрантів, і заснував Home Depot. Його успіх у роздрібній торгівлі допоміг йому накопичити 1,5 млрд. доларів власного капіталу.

Серед його благодійних жестів — фінансування Акваріума Джорджії і заснування організації Marcus Foundation. Бізнесмен також не планує залишати гроші своїм нащадкам, а передасть їх своєму фонду.

9. Бізнесмен Чак Фіні 

Бизнесмен Чак Фини

Чак Фіні є співзасновником магазинів безмитної групи (зони Duty-Free в аеропортах), і був одним з найзначніших мільярдерів у світі наприкінці 1980-их років, поки не передав все своє багатство своєму фонду Атлантік Philanthropies, повідомляє Forbes.

Перш ніж віддати своє багатство, він зробив багато чого, щоб навчити своїх дітей економити гроші, в тому числі змушував їх спілкуватися зі своїми друзями з таксофонів, працювати під час їх відпусток і навчання в коледжі. Сьогодні, за чутками, у Фіні немає навіть власного будинку або автомобіля.

10. Британський шеф-кухар Найджелла Лоусон 

Британский шеф-повар Найджелла Лоусон

Лоусон — автор бестселерів і телеведуча, яка стала мільйонером ще до того, як вийшла заміж (а потім розлучилася) за багатого магната реклами і колекціонера Чарльза Саатчі.

Хоча сама Лоусон походить з багатої сім’ї, вона, здається, твердо вірить у те, що своїм двом дітям вона не дасть грошову перевагу.

Вона потрапила під вогонь преси за слова «Я вирішила, що мої діти не повинні володіти фінансової забезпеченістю. Це губить людей, оскільки вони не заробили ці гроші.»

11. Медіа-магнат Тед Тернер

Медиа-магнат Тед Тернер

Тернер є таким видним філантропом, що тепер він відомий більше своїми грошовими пожертвами, ніж зароблянням грошей.

Після накопичення багатства, завдяки створенню таких засобів масової інформації, як CNN і TBS, Тернер пішов далі, щоб віддати буквально мільярди доларів на такі підприємства, як Фонд Організації Об’єднаних Націй.

У Тернера п’ять дітей від трьох шлюбів, але їм не варто очікувати великої спадщини. Сам Тед вже неодноразово заявляв, що знаходиться буквально на межі бідності.

12. Менеджер хедж-фонду Джон Арнольд 

Менеджер хедж-фонда Джон Арнольд

Джону Арнольду тільки 40 років, але у жовтні минулого року він закрив свій хедж-фонд Centaurus Energy, і пішов у відставку після накопичення статку в 4 млрд. доларів за останні 10 років.Арнольд і його дружина Лора вирішили присвятити все життя фонду підтримки інноваційних ідей, а не своїх трьох дітей.

13. Британський композитор Ендрю Ллойд Уеббер 

Британский композитор Эндрю Ллойд Уэббер

Після отримання сотні мільйонів доларів і присудження лицарського звання, завдяки роботі в якості театрального композитора, Веббер хоче використати ці гроші, щоб заохочувати викладання мистецтв.Його п’ятеро дітей, які не будуть сильно обділеними, але більша частина нерухомості піде на підтримку освітніх програм з мистецтва.

14. Режиссер і продюсер Джордж Лукас 

Режиссер и продюсер Джордж Лукас

Лукас підписав контракт з Фондом Giving Pledge Білла Гейтса і Уоррена Баффета ще в липні 2010 року, обіцяючи віддати не менше половини свого статку на момент своєї смерті.«Я присвячую більшу частину мого багатства підвищенню якості освіти», написав Лукас в листі Фонду.

15. Техаський нафто и газовий магнат Т. Бун Пікенс 

Техасский нефте и газовый магнат Т. Бун Пикенс

Пікенс пройшов довгий шлях від рознощика газет до постачальника нефи з Перської затоки. У корпоративного рейдера тепер є власний капітал у розмірі 1,4 млрд. доларів. Так що не дивно, що Пікенс висловлюється не на користь передачі своїх грошей за безкоштовно, навіть своїм дітям. Пікенс є одним з мільярдерів Америки, які діють у межах фонду The Giving Pledge, жертвуючи принаймні половину своїх грошей на благодійність. І коли його запитали, чи залишить він гроші своїм дітям, він сказав наступне: «… Я не великий шанувальник успадкованого багатства. Воно взагалі, приносить більше шкоди, ніж користі.…