Успішні бізнесмени, яких кинули батьки

1. Ларрі Еллісон

29a3c.jpg

Засновник компанії Oracle Ларрі Еллісон уособлює американську мрію про те, як «усиновлена​дитина стає одним з найбагатших людей у світі».

Коли дев’ятимісячний Ларрі захворів на запалення легенів, його неповнолітня мати-одиначка була змушена віддати його на виховання дядькові й тітці в Чикаго. Еллісон вижив, але через роки нова трагедія вибухнула: під час навчання Ларрі в університеті штату Іллінойс прийшла звістка про смерть його прийомної матері.

Майбутній співзасновник компанії Oracle кинув коледж і в кінцевому підсумку вдарився в підприємницьку діяльність, разом з парою колег в 1977 році створивши компанію з розробки програмного забезпечення Development Labs — пізніше Oracle Corporation.

Тепер Елліосн володіє 25 відсотками акцій компанії, а його статок оцінюється в 54 млрд доларів. Свою біологічну матір він побачив вперше у віці 48 років

2. Суріндер Арора

0d5be.jpg

У віці 13 років, індієць Суріндер Арора дізнався, що люди, яких він вважав своїми батьками, насправді його тітка і дядько. Своїх же справжніх батьків він навпаки вважав тіткою та дядьком. У цьому ж віці він перебрався до своїх біологічних батьків до Лондона.

Перепробував десятки різних професій, Арора, зрештою, вирішив заснувати мережу готелів. Перший готель на 19 номерів він відкрив неподалік від аеропорту Хітроу. Через кілька років він уже очолював мережу готелів по всій Великобританії.

3. Тоні Шелман 

0243f.jpg

Бездоганний смак і бізнес-чуття допомогли кар’єрі Тоні Шеллмана. Його марка вуличного одягу ENYCE, яку він заснував з партнерами Еваном Девісом і Ландо Феліксом в 1996 році, була перекуплена Ліз Клейборн за $ 114 мільйонів в 2003 році.

Починаючим підприємцям Шеллман радить не зосереджуватися виключно на фінансовому успіху. «Не займайтеся чимось заради наживи, Робіть це заради любові до справи і тоді це не перетвориться на виснажливу роботу».

Успішного бізнесмена кинули батьки в ранньому дитинстві, і пізніше він був усиновлений бездітної парою.

4. Відал Сасун 

fa657.jpg

У 2011 в інтерв’ю британській The Telegraph Відал Сассун зізнався, що виріс в убогості. Ікона перукарського мистецтва провів частину свого дитинства в багатоквартирному будинку Іст-Лондона.

У дитинстві мати Видала віддала його в єврейський дитячий притулок але забрала у віці 11 років. У 14 років хлопець вирішив почати заробляти на життя самостійно і почав працювати підмайстром у перукаря.

Після служби в збройних силах Ізраїлю Віла Сассун в 1954 році заснував свій власний перукарський салон і почав побудову імперії, яка надалі принесла йому 150 мільйонів доларів.

5. Пол Майнерс

2bfec.jpg

З дитячого будинку на південному заході Англії маленький Пол Майнерс, майбутній голова палати Лордів Британії, потрапив у сім’ю в графстві Корнуолл.

Після декількох років викладання в лондоні, Майнерс став працювати в фінансовій сфері, досягнувши запаморочливих результатів і ставши мільярдером. Був фінансовим директором таких компаній, як Bank of New York, NatWest і Coutts.

У 2004 році він став головою відомого рітейлера одягу Marks & Spencer. Якось бізнесмен заявив, що ніколи не намагався знайти своїх біологічних батьків.

6. Стів Джобс 

b14b8.jpg

Співзасновник компанії Apple Стів Джобс зробив революцію на ринку споживчої електроніки, просуваючи такі гаджети, як IPod, iPhone і IPad. Джобс був плодом кохання молодої Джоан Шіблі і Абдулфаттаха Янда.

Відразу після народження його всиновили Клара Акопян і Пол Джобс, які ніколи не робили таємниці з народження Стіва. Глава Apple не раз заявляв, що вважає своїх прийомних батьків своїми справжніми батьком і матір’ю.

7. Леонардо Дель Веккіо

27719.jpg

Батько голови компанії Luxottica Леонардо Дель Веккіо помер ще до його народження. Його овдовіла мати намагалася прогодувати чотирьох тіткою одна, але в результаті помістила Леонардо в дитячий будинок у віці семи років.

У 14 років Леонардо почав працювати на заводі, які виробляв компоненти для транспортних засобів і окуляри. Цей досвід співслужив йому гарну службу.

У віці 23 років Дель Веккіо заснував свою фірму з виготовлення оправ для окулярів, а в 1961 році з’явилася компанія Luxottica. Компанія стала лідером індустрії, купивши такі бренди, як Ray-Ban і Oakley. Стан власника наближається до цифри 20 мільярдів доларів.

8. Дейв Томас

1fef5.jpg

У 1992 мільйонер Дейв Томас вирішив віддати данину своєму минулому і заснував фонд, який допомагає шукати сиротам з притулків прийомні сім’ї.

Засновник мережі закусочних Wendy’s сам був усиновлений всього в шість тижнів від народження. Цей факт він дізнався лише в тринадцять років. Дейв важко усвідомив факт, що він був небажаною дитиною для совій біологічної матері.

Завдяки своїм талантам і бізнес-чуттю Дейв Томас спочатку займався управлінням закусочними Kentucky Fried Chicken, а потім відкрив власну неймовірно успішну мережу фаст-фудів Wendy’s в 1969 році.

9. Олівія Лам

b24d4.jpg

Завдяки своїй рішучості і підприємницькому духу Олівія Лам не тільки зробила собі ім’я, а й заробила стан, який в 2011 році оцінювався в 460 мільйонів доларів.

Генеральний директор сінгапурської фірми з очищення води Hyflux є прикладом жінки, яка всього досягла сама. Олівію удочерила малоосвічена жінка.

У віці дев’яти років їй довелося вже підробляти. Успішно закінчивши школу, а потім і коледж, в 1989 році Лам пішла з високої посади у фармацевтичній компанії GlaxoSmithKline і заснувала власну компанію Hyflux.

У 1993 році завдяки освоєнню мембранної технології її компанія зайняла вигідне місце на ринку. З тих пір її фірма стала міжнародною і розрослася до 2000 співробітників.

10. Том Монаган

15f93.jpg

У 1998 році Том Монаган продав свої контрольні інвестиції в мережі піцерій Domino, які він заснував, за рекордних один мільйон доларів. Це було кульмінаційним моментом життя старого ресторатора з Енн Арбор, який разом зі своїм братом відкрив свою першу піцерію в 1960 році.

У Тома було безрадісне дитинство. На початку 1940‑х років мати Монагана була змушена залишити своїх синів у притулку, оскільки після смерті чоловіка у неї не було грошей на їх утримання. Монаган переїхав в дитячий будинок для хлопчиків святого Йосифа, який він пізніше описав у своїй автобіографії як справжню в’язницю.

Не дивлячись на проблеми з навчанням і фінансові труднощі, Монаган заснував маленьку забігайлівку, яка в кінцевому підсумку стала другою за величиною в світі мережею піцерій.