7 шкідливих стародавніх практик краси

Сучасна індустрія краси не відчуває браку в засобах та методах досягнення результатів. Однак ще кілька століть тому люди ладні були платити надто високу ціну за гарний вигляд. Часом це коштувало не лише здоров’я, а й життя. Журнал Mentalfloss вивчив сім стародавніх рецептів краси, небезпечних для здоров’я.

7 шкідливих стародавніх практик краси (Mentalfloss)
Ванни з крокодилячими екскрементами1. Ванни з крокодилячими екскрементамиЗалишається загадкою, чому греки вважали цілющими та відновлювальними ванни з фекаліями крокодила. Проте факт лишається фактом. Античні модники змішували екскременти із грязями та приймали екзотичні ванни. На щастя, у моді того часу була і звичайна гігієна тіла за допомогою води.
Пудра із пташиним послідом2. Пудра із пташиним послідомУ Японії гейші збирали пташиний послід, змішували з борошном та використовували як пудру. Вважалося, що саме таким чином можна досягти виняткової білизни й молодості обличчя. Утворену суміш закладали у вуха, використовували як маску для очей, змащували ніздрі та губи.
Фарба для волосся3. Фарба для волоссяУсім відомо, що іранки для фарбування волосся використовували хну. Однак існувала ще одна цікава фарба. Основу її становила та сама хна і ще два компоненти – пуголовки і кров чорних корів. Іранки вважали, що чорне забарвлення тваринам надає саме їхня кров, а отже, має зробити те саме і з людським волоссям.
Перуки4. ПерукиНі для кого не секрет, що в середньовіччя дами полюбляли носити пишні перуки. Через це часто виникали носові кровотечі. За часів королеви Єлизавети у середньовічній Англії особливо модним було руде волосся. Аби забезпечити такий колір, жінки фарбували свої перуки розчином, що містив сірку і квіти соняшника. Саме токсична дія сірки й спричинювала кровотечу.
Отруйний макіяж5. Отруйний макіяжЯкщо згадувати, який стародавній народ найбільше полюбляв наносити фарбу на обличчя, то на думку одразу спадають єгиптяни. Сіра фарба, якою чоловіки і жінки підмальовували очі, містила свинець. Блакитного кольору повіки набували завдяки вмісту міді у косметиці. Звичайно, обидва компоненти не належать до корисних, адже це важкі метали. Проте у такий спосіб єгиптяни захищалися від отруйних комах і хвороботворних мікробів, бо ж і свинець, і мідь надійно захищали від них.
Відбілювання шкіри6. Відбілювання шкіриСередньовіччя можна назвати найжорстокішим періодом історії моди. Крім отруйних перук жінки користувались і отруйною пудрою. Білизни личка, яка була ознакою шляхетності й високого походження красуні, досягали завдяки пудрі зі свинцем та миш’яком.
Уринотерапія7. УринотерапіяІсторія лікування сечею сягає незапам’ятних часів. Що про це знають стоматологи? Білі зуби були у стародавніх римлян не менш модними, ніж зараз. Тож аби подбати про здоров’я своїх ясен та зубів, римляни полоскали рот сечею. Ще й не власною, а імпортованою з Португалії. Чомусь саме сеча португальців здавалася римлянам більш цілющою. Крихта раціонального в уринотерапії все ж існувала. Сеча містить сполуки амонію, які згубно діють на патогенну мікрофлору ротової порожнини.