Студентський рейтинг вузів України: топ-10

Студентський рейтинг вузів України: топ-10

Студенти столиці вирішили створити власний альтернативний рейтинг вузів, головним критерієм у якому виступав не рівень професури, матеріально-технічний стан або інші тривіальні стандарти, а увага й повага університетів та інститутів до студента як до людини, повідомляє INTV.

Це дослідження здійснювала Студентська рада Києва, що є добровільним об’єднанням органів студентського самоврядування всіх вузів столиці. Проводять його вже вдруге, і двічі поспіль жоден вуз не зміг набрати достатньої кількості балів для того, щоб посісти перше місце.

У цьому проекті акцент робили на наявність базових прав студента як споживача в системі освіти, ефективності й незалежності органів студентського самоврядування та демократичності студентських ЗМІ. Ці три критерії й визначали місце навчального закладу в перегонах престижу.

Рейтинг найбільш «студентських» вузів вийшов досить нестандартним. У першу чергу, що відзначили представники Студентської ради Києва, – перше місце не дісталося нікому. За трьома основними критеріями можна було набрати максимум 33 бали. 25 балів були мінімумом для того, щоб стати першим, але на жаль…

Усі вже давно звикли до провідних позицій найстарших навчальних закладів України, тобто до постійних перемог у таких рейтингах НаУКМА й Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Однак цього разу корифеїв обійшов приватний вуз, і ним став Університет економіки й права «КРОК», який і посів місце. НаУКМА та Київський національний університет імені Тараса Шевченка опинилися на третьому і четвертому місцях відповідно.

Відразу після щільної трійки розташувалась Українська академія бізнесу та підприємництва. КПІ отримав шосту позицію, а відомий на весь світ, чи принаймні на весь СНД Національний медичний університет імені А. А. Богомольця – тільки дев’ятий, після Національного університету біоресурсів і природокористування України та Європейського університету. Замикає топ-10 Академія муніципального управління.

Студентський рейтинг вузів України: топ-10 (INTV, 2009)
МісцеНазва
1
2Університет економіки і права «КРОК»
3НаУКМА
4Київський національний університет імені Тараса Шевченка
5Українська академія бізнесу та підприємництва
6НТУ КПІ
7Національний університет біоресурсів і природокористування України
8Європейський університет
9Національний медичний університет імені А. А. Богомольця
10Академія муніципального управління