Високотехнологічні професії, які не вимагають диплома

Якщо уявити собі людей, яких можна віднести до категорії фахівців у сфері високих технологій, то на думку спадають зазвичай підприємці Силіконової Долини та доктори наук.

Згідно з новою статистикою про високотехнологічні професії (тих, які вимагають навичок в галузі науки, технології, інженерії та математики) — половину всіх високотехнологічних позицій нині займають співробітники без диплома бакалавра.

Середньостатистична високотехнологічна професія, доступна для працівників без ступеня бакалавра, гарантує річну зарплату в 53 000 доларів, що на 10% вище, ніж в інших професіях, що вимагають аналогічних навчальних досягнень.

Майже 500 000 людей, які працювали комп’ютерними системними аналітиками в 2011 році, отримували зарплату в середньому 82 320 доларів.

Хоча чотири роки вищої освіти, як виявляється, не обов’язкові, все ж, представникам високотехнологічної галузі пред’являються свої суворі вимоги.

Наприклад, більшість сантехніків, трубопровідників і слюсарів по паровому опаленню проходять програми навчання, розраховані на чотири або п’ять років.

Вони включають в себе вивчення математики, фізики та хімії. А от для того, щоб стати сертифікованої медсестрою, потрібно пройти курси з анатомії, хімії та мікробіології.

На основі даних, опублікованих в доповіді Інституту Брукінгса «Прихована економіка STEM», сайт 247 Wall St. phjöbd короткий звіт про найпопулярніші високотехнологічні професії в Сполучених Штатах, які не вимагають вищої освіти.

1. Сертифіковані медсестри.

Кількість робочих місць: 2 724 570 

Средня заробітна плата в США: $ 69 110 

РСТ. Ріст 2010 – 2020: 26%

медсестра диплом

У період між 2010 і 2020 роками кількість зареєстрованих медсестер, як очікується, зросте на 26% у зв’язку з підвищенням акценту на профілактичному охороні здоров’я та через старіння населення.

Надалі, щоб завершити свою освіту, медсестри можуть або отримати ступінь бакалавра, ступінь молодшого спеціаліста, або диплом акредитованої програми догляду.

Незалежно від способу отримання освіти, учні можуть вибрати цілу сукупність предметів, у тому числі фізіологію, мікробіологію та хімію.

2. Автомобильні техніки і механіки.

Кількість робочих місць: 589570

Средня зарабітна плата: $ 38 560 

РСТ. Ріст 2010 – 2020: 17% 

автомеханик диплом

Автомобільні техніки і механіки займаються технічним обслуговуванням і допомагають ремонтувати легкові та вантажні автомобілі.

У багатьох магазинах є автотехніки та механіки, здатні кваліфіковано виконати обслуговування, у тому числі в таких областях, як ремонт гальм і фронтальної механіки.

Багато потенційних техніки і механіки приходять після вищих програм навчання, які тривають від шести місяців до року.

Деякі техніки також отримують ступінь молодшого спеціаліста, іноді за підтримки автовиробників і дилерів.Студенти цих програм проходять курси основ математики, комп’ютерної техніки та електроніки, крім інших предметів.

3. Теслярі.

Кількість робочих місць: 578910

Средня зарабітна плата: $ 44 330 

РСТ. Ріст 2010 – 2020: 20% 

плотник диплом

Теслі здатні не тільки будувати, але і ремонтувати будинки, а також такі будівельні конструкції, як дверні рами і сходові клітки.

Більшість теслярів можуть вчитися своєму ремеслу шляхом платного учнівства, яке триває три-чотири роки.

Учні повинні пройти 144 годин технічного навчання, протягом яких вони навчаються різним премудростям: від виготовлення столярні виробів до вирішення математичних завдань.

Крім того, учень тесляра проходить 2000 годин навчання за місцем роботи. У період між 2010 і 2020 роком, число теслярів, як очікується, зросте на 20%, в​порівнянні з показником в 14% для решти професій.

4. Електрик.

Кількість робочих місць: 512290

Средня зарабітна плата: $ 52 910 

РСТ. Ріст 2010 – 2020: 23% 

электрик диплом

Електрики встановлюють і обслуговують електрообладнання в будинках і будівлях.

Для того, щоб стати електриком в США зазвичай потрібно мати сертифікат про закінчення середньої школи, в якому буде значитися, принаймні, один рік алгебри.

Крім того, майбутні електрики зазвичай проходять чотирирічний курс навчання, як у класі, так і за місцем роботи.

5. Комп’ютерні системні аналітики. 

Кількість робочих місць: 487740

Средня заробітна плата: $ 82 320 

РСТ. Ріст 2010 – 2020: 22% 

Эдвард Сноуден

Аналітики комп’ютерних систем проводять дослідження і розробку комп’ютерних систем організації, за рахунок чого допомагають їй працювати більш ефективно.

Аналітики часто спеціалізуються на конкретному типі комп’ютерних систем, і багато з них працюють в якості консультантів.Хоча більшість аналітиків комп’ютерних систем мають ступінь бакалавра, це не завжди є обов’язковою вимогою.

Едвард Сноуден, аналітик ЦРУ і АНБ, який в даний час розшукується Сполученими Штатами за підозрою в розкритті державної таємниці, має сертифікат про здачу іспитів за середню школу, але не має вищої освіти. Незважаючи на це, його річна зарплата становить $ 122 000.

6. Оператори машин. 

Кількість робочих місць: 368510

Средня заробітна плата: $ 40 520 

РСТ. Ріст 2010 – 2020: 7% 

Оператори машин використовують токарні, шліфувальні та інші інструменти для підготовки унікальних і найчастіше важко замінних частин машини, і повинні вміти працювати з різними машинами.

Офіційні, багаторічні програми навчання, як правило, вимагають, щоб працівники мали чітке розуміння про математику.

7. Сантехніки, трубопрокладники, слюсарі із парового опалення.

Кількість робочих місць: 349320

Средня заробітна плата: $ 51 830 

РСТ. Ріст 2010 – 2020: 26% 

Сантехник диплом

Сантехніки, трубопроводчики і слюсарі по паровому опаленню несуть відповідальність за установку, обслуговування та ремонт трубопроводів, які проводять рідини або гази. Вони працюють як в житлових, так і на промислових об’єктах.

Подібні робочі повинні бути доступні для викликів досить часто: як варіант, цілодобово і в тому числі у вихідні дні.

Ці професії часто вимагають багаторічного учнівства, яке включає навчання за місцем роботи та навчання в класі і охоплює вивчення правил, математики, фізики та хімії.

Від таких працівників зазвичай потрібно тільки диплом середньої школи.

8. Зварники, різьбярі, паяльщики.

Кількість робочих місць: 316290

Средня заробітна плата: $ 37 920 

РСТ. Ріст 2010 – 2020: 15%

Сварщик диплом

В Америці близько 300 000 працівників зайняті в професіях, які об’єднують фахівців з металообробки.Більшість таких фахівців працюють на виробництві або будівництві.

Зварювальники та інші подібні їм фахівці працюють на потенційно небезпечних виробництвах, де потрібні захисний одяг, окуляри і добре провітрювані робочі місця.