2010 рік в цифрах

Журнал Time підводить підсумки 2010 року: насичений подіями різного характеру 2010 рік запам’ятається кожному по-різному, але в аннали напевно увійдуть саме ці дати, події, цифри.

Журналісти відомого видання пропонують свій рейтинг 10 цифр, які й склали 2010 рік.

dcd84.jpg1. 206 мільйонів галонів нафти розлилося в Мексиканській затоці. 20 квітня 2010 на нафтовій платформі Deepwater Horizon, що належить компанії BP, у 80 кілометрах від берегів Луїзіани стався вибух, в результаті якого загинули 11 нафтовиків. 22 квітня платформа затонула. У результаті події була пошкоджена свердловина, з якої почала витікати нафта. Кожен день в затоку виливалося 53000 галонів, і після того, як фахівцям все-таки вдалося запломбувати трубу, в BP підрахували, що компенсація і витрати на очищення водойми і узбережжя складуть приблизно $ 40 мільярдів.
7e2b8.jpg2. 466743документи про іракську та афганську війни було опубліковано на сайті WikiLeaks.org. З моменту заснування WikiLeaks.org, Джуліан Ассанж став глашатаєм цифрового світу. WikiLeaks дозволило Ассанжу публікувати шокуючі секретні файли безпосередньо в мережу для загального огляду без таких посередників, як бюрократичні ЗМІ. Найбільший резонанс і хвилю суперечок викликала публікація файлів про війни в Іраку і Афганістані. Ці матеріали розповіли в подробицях про зловживання військовими своїми повноваженнями щодо іракських ув’язнених, про подвійну роль Пакистану в Афганістані і так далі. Але все це було до того, як WikiLeaks розмістили на сайті 251287 секретних публікацій Державного департаменту США. Після цього Ассанж і його сайт зазнали серії атак та утисків, інтернет-журналісту були пред’явлені офіційні звинувачення, його рахунки арештовані, його партнери також так чи інакше зазнали тиску.
8b970.jpg3. 1951 програма, присвячена охороні здоров’я була показана на каналі C‑SPAN. Дебати з приводу реформи в системі охороні здоров’я почалися в США ще в 2009 і продовжуються сьогодні. Як тільки президент Обама не рекламував цю реформу — і в Сенаті, і на брифінгах, і на самітах. Але обговорення тривали і в Палаті представників, і в Сенаті. Саме тому каналу C‑SPAN було про що розповісти американцям — 266 годин обговорень у Палаті і 457 годин дебатів у Сенаті. У результаті, частина проекту була прийнята, але це виявилося лише початком процесу. Мабуть, у наступному році весь ефірний час каналу буде присвячено змінам в системі охороні здоров’я.
a98d8.jpg4. $16,36 — це сума пожертвувань на одного пакистанця, що постраждав від липневої повені, яка увійшла в історію, як одна із найбільш руйнівних і драматичних. Постраждалі від землетрусу в Гаїті отримали $ 1087,33 кожен.Фотографії та відео кадри, що відобразили події в Гаїті, викликали резонанс по всьому світу, привернули увагу небайдужих, які відправили гуманітарну і фінансову допомогу постраждалим. І хоча трагедія в Пакистані принесла не менше жертв, і шкоди, Світ не так співчуває країні з такою репутацією. Можливо, це близькість Пакистану до Південної Азії або підтримка тероризму у минулому, але всі пожертви дісталися Гаїті. 15 частина Пакистану була покрита водою, люди спостерігаючи за країною з вертольотів не могли приховати несамовитих емоцій — вода забрала з собою понад 1600 життів.
72b40.jpg5. 2% уламків від землетрусу в Гаїті, було прибрано через 8 місяців. Найбільш розорена країна західної півкулі не могла б мати більш руйнівнівного року, ніж 2010. Січневий землетрус знищив і без того бідну інфраструктуру — школи, дороги, президентський палац. Катастрофа призвела до спалаху холери в листопаді, коли загинуло понад 2100 осіб, і викликала протести гаїтян. Але навіть при підвищеній увазі громадськості до проблем острівної держави на початку року, організації з надання допомоги як і раніше перевантажені, і велика частина уламків від землетрусу досі захаращує вулиці Гаїті.
a8f05.jpg6. $140 мільйонів кандидат у губернатори Каліфорнії від республіканської партії Мег Уїтмен особисто витратила на свою кампанію. Це була найдорожча кампанія в історії виборів США … і марною. Колишня голова eBay Мег Уїтмен вклала власні кошти, побивши рекорд мера Нью-Йорка Майкла Блумберга: на перевиборах в 2009 році чинний мер витратив на перемогу $108 млн. Але той суперечливий факт, що вона найняла на місце домробітниці нелегального емігранта, одночасно демонструючи жорсткість у питаннях нелегальної еміграції, не міг не вплинути на результат виборів.
acbcd.jpg7. $1424,50 - ціна за унцію золота на 14 жовтня, історичний рекорд. Економічні хвилювання часто штовхають людей вкладати кошти в товари, які на їхню думку більш стабільні, ніж традиційні акції або пенсійні фонди. Коли економічна криза перетворилась на глобальний економічний спад в 2009 році, який продовжився в 2010, багато хто побоювався інфляції та дефляції, і звернув свій погляд на золото, як засіб захисту нажитого непосильною працею. Ці побоювання і викликали рекордно високу ціну на метал.
fe87a.jpg8. $2,7 мільярди — це сума всіх касових зборів «Аватара» за даними Box office. 8. $2,7 мільярди — це сумма всіх загальних касових зборів «Аватара» за даними Box office. Цим фільмом Джеймс Камерон змінив весь процес створення фільму в Голівуді і, що не менш важливо, Камерон змінив те, як ми дивимося фільми. Вражаюча 3‑D графіка загіпнотизувала глядачів по всьому світу так само, як і кінокритиків. «Аватар» безумовно став початком нової ери в світі кіно і найкасовішим за всю його історію.
19b06.jpg9. $75000 — це річний дохід, необхідний для щасливого життя в розумінні американців. Американські дослідники знайшли відповідь на питання: «Чи можна купити щастя?» Відповідь виявилася не тільки однозначно стверджувальна, але і конкретна. Виявилося, що щастя коштує $ 75000 на рік.
b4efb.jpg10.193% — на стільки збільшилися продажі електронних книг в 2010 році в порівнянні в 2009. Друк панував протягом століть. Але кінець цього десятиліття може виявитися початком ери цифрових книг. З появою Kindle від Amazon в 2007 році, електронні книги почали своє сходження. За даними Асоціації американських видавців на електронні книги припадає 10% продажів. Такі зміни в розстановці сил змушують великих гравців друкованого ринку випускати свої девайси і скорочувати мережі книжкових магазинів.