Винахідники, які стали жертвами своїх винаходів

Життя винахідника не легке. Спочатку, ви повинні придумати хорошу ідею, яка вирішує проблему так, як це ніхто не придумував, а потім вам потрібно спроектувати і сконструювати свій винахід, перевести його від теорії до реальності.С

ама природа винаходу означає, що винахідники постійно розсувають межі можливого. Але винаходи бувають досить примхливими, непостійними і можуть виявитися небезпечною справою для багатьох потенційних едісонів.

Часто справи починають йти не так, як задумано: то винаходи ламаються, то працюють не так, як хотілося, а іноді самі винахідники стають жертвами ідей, які вони намагаються втілити в життя. Сайт «Mothe Nature Network» зібрав деякі із сумних, але захоплюючих історій семи винахідників, що загинули через свої винаходи.

1. Генрі Смолінскі 

Генри Смолински

Генрі Смолінської був інженером в американській військово-промислової компанії Northrop.

Він залишив свою роботу, щоб заснувати компанію Advanced Vehicle Engineers, метою якої було вивести літаючі автомобілі на ринок.

У 1973 році компанія побудувала свої перші два прототипи, створені шляхом злиття задніьої частини літака Cessna Skymaster з автомобілем Ford «Пінто».Хвостова частина була призначена для того, щоб приєднуватися і від’єднуватися від автомобіля.

Смолінської мав намір почати виробництво на роздрібному ринку в наступному році, Але 11 вересня 1973 року він відправився в випробувальний політ з пілотом Гарольдом Блейком.

Під час випробування вони загинули разом з Блейком, оскільки крило стійки відокремилося від автомобіля. Рада з національної безпеки транспорту пізніше виявила, що погано зварені шви були причиною катастрофи.

2. Франц Рейхельт 

Франц Рейхельт

Франц Рейхельт був французьким винахідником австрійського походження, який заробляв на життя пошиттям одягу.Свій вільний час він присвятив проектуванню костюма-парашута, призначеного для льотчиків.

Літаки були порівняно новим винаходом, коли Рейхельт працював над дизайном парашута. З цієї причини схеми того, як пілот зможе врятуватися з пошкодженого літака були ще на стадії розробки.Перші випробування парашута Рейхельта проводилися з використанням манекенів і були успішними через раз.

Винахідник вирішив перевірити літальний костюм на собі і зістрибнув з нижнього рівня Ейфелевої башти. При падінні з 57 метрової висоти купол парашута почав розкриватися, але намотався на стропи — і тіло Франца вдарилося об мерзлу землю. Винахідник помер миттєво.

3. Горацій Лоусон Ханлі

Гораций Лоусон Ханли

Горацій Л. Ханлі був адвокатом і членом законодавчого органу штату Луїзіана. Він також був залучений до створення перших підводних човнів. Він допоміг спроектувати і побудувати три різні моделі для Конфедерації під час Громадянської війни.

Його перший підводний човен був побудований в Новому Орлеані і був навмисно потоплений в 1862 році, коли місто захопили. Його другий підводний човен потонув в затоці Мобіліті Бей, штат Алабама.Ханлі фінансував конструювання третього підводного човна.

У жовтні 1863 року він і сім членів екіпажу, які були на борту підводного човна, потонули у водах біля Чарльстона.Силам Конфедерації вдалося підняти човен з дна і відправити на завдання з новим екіпажем. На цей раз команда залишилася жива, і їй вдалося навіть потопити ворожий корабель.

4. Томас Мвдглв-молодший 

Томас Мидгли-младший

Томас Мідглі-молодший був хіміком, який здобув популярність завдяки роботі із винаходу етилованого бензину та газу фреону, який до цих пір використовується в холодильних системах.

Для того, щоб продемонструвати безпечність нового палива, на одній із прес-конференцій американський хімік витер руки бензином і на протязі 60 секунд вдихав його пари з фляжки.

Можна припустити, що Мідглі помер від отруєння свинцем, але насправді його вбив інший винахід. Для підтримки свого тіла в ліжку під час хвороби він розробив канатно — блочну систему. У жовтні 1944 року винахідник заплутався в мотузках і загинув від задухи.

5. Марія Кюрі 

Мария Кюри

Марія Кюрі, відомий фізик і хімік, отримала широке визнання завдяки своїй роботі по радіоактивності. Вона також відкрила елементи полоній і радій.Марія Кюрі була удостоєна двох Нобелівських премій.

Першу премію вона, разом з чоловіком і Анрі Беккерелем, отримала по фізиці, а другу — з хімії. Таким чином, Марія стала першою людиною, яка отримала дві Нобелівські премії.Кюрі несе відповідальність за створення теорії радіоактивності.

На жаль, фатальний ефект радіоактивності на здоров’я вона виявила надто пізно і померла 4 липня 1934 року від апластичної анемії, викликаної впливом радіації.

6. Перилл Афінський 

Перилл Афинский

З усіх винахідників в цьому списку, ця людина більше всіх заслуговував смерті від власного винаходу. Периллил працював по бронзі і розробив пристрій під назвою «Мідний Бик» для проведення болісної страти.

Мідний бик був усередині порожнистим.Злочинця замикали всередині і повільно підсмажували на вогнищі, розведеному під черевом бика. Пристрій було сконструйовано так, що навіть нестямні крики нещасних, які виходили з носових отворів, нагадували рев бика.

Скоріше за все, Периллил створив бика за замовленням сицилійського тирана Акраганта Фаларіда. За велінням того ж тирана самого горе-винахідника кинули в чрево мідного бика і засмажили.

7. Валеріан Абаковський 

Валериан Абаковский

Російський винахідник Валеріан Абаковскій загинув, коли його винахід, високошвидкісний аеромотопоезд, зійшов з рейок на тестовий прогін, убивши Абаковского і п’ятеро інших людей. На потязі був літаковий двигун і пропелер, він міг розвивати значну швидкість при низькому споживанні палива. Його винахіднику було всього 26 років.