Найкращі країни для роботи жінок

У деяких країнах Міжнародний жіночий день 8 березня є державним святом. Але це зовсім не означає, що мешканкам цих регіонів можна розслабитися і не боротися за рівні умови роботи жінок.

0abdb.jpg

Скандинавські країни, як завжди, попереду планети всієї згідно останнього індексу, який показує, в яких країнах у жінок кращі шанси на рівне поводження у сфері праці.

Індекс поєднує в собі дані про вищу освіту, частку жінок у трудових ресурсах країни, зарплати, допомогу по догляду за дітьми, вагітності та пологам, заявам про прийом до бізнес-школи та наскільки представлені жінки на керівних посадах.

Оцінка кожної країни являє собою середньозважене число за результатами цих дев’яти перерахованих вище показників. Цього року це Фінляндія, яка показала кращі результати, обігнала Швецію і Норвегію — традиційних завсідників вершини цього рейтингу.

Ця країна отримала найвищий бал серед 28 країн, які брали участь у складанні індексу. А все завдяки зростанню частки жінок у сфері вищої освіти (де їхня перевага над чоловіками так само виросла), відсотку жінок серед трудових ресурсів і жінок, які здають GMAT (вступний іспит в бізнес-школу) — більше 50%.

Уряд Фінляндії також збільшив оплачувану відпустку по догляду за дитиною більш ніж на два тижні. У Норвегії більше жінок в радах директорів компаній, ніж в інших країнах, завдяки обов’язковій 40% квоті, яка набула чинності в 2008 році.

Частка жінок на старших керівних посадах торік трохи спустилась до низу. Тим не менш, процентне співвідношення місць у парламенті, займаних жінками в Норвегії та Фінляндії, не змінилося. Цей показник незначно впав у Швеції, де гендерний розрив в оплаті праці також розширився і тепер стоїть ближче до середнього по країнах ОЕСР.

1ae96.jpg

Новачок індексу — Туреччина, яка є однією з найгірших країн в ОЕСР для працюючих жінок. Тут зафіксована найнижча частка жінок серед вищого керівництва (всього 10%) і найбільший розрив у співвідношенні чоловіків/​жінок у трудових резервах.

У Південній Кореї і Японії так само великий розрив в гендерному складі робочої сили та оплаті праці. Правда, в Південній Кореї держава дає щедрі виплати на догляд за дітьми, завдяки великим субсидіям.

Нова Зеландія з минулого року знизилася в статусі, в основному через те, що чисті витрати по догляду за дитиною сильно зросли.

Німеччина є несподівано однією з найгірших країн за всіма показниками, крім кількості жінок, які здають іспит GMAT.

Середній показник індексу по країнах ОЕСР проявляє поліпшення по відсотку жінок у сфері вищої освіти, в оплаті праці і в парламенті, а також в гендерному співвідношенні серед працездатного населення.

Але розрив в оплаті праці між чоловіками і жінками збільшився, у вищому керівництві кількість жінок скоротилося, а середній показник за кількістю відпускних днів по вагітності та пологах зменшився.

Найкращі країни для роботи жінок
Країнаіндекс
1.Фінляндія80
2.Норвегія79,4
3.Швеція79,4
4.Польща73,1
5.Франція72,1
6.Угорщина67,8
7.Данія67,4
8.Іспанія65,9
9.Бельгія65,9
10.Нова Зеландія64,3
11.Канада -63,7
12.Португалія62,3
13.Ізраїль62,3
14.Словаччина61
15.Середнє по ОЕСД60,3
16.Німеччина58,4