Найлегендарніші дуелі в історії

1. Олександр Гамільтон и Аарон Берр (1804)

Александр Гамильтон

11 липня 1804, після декількох років ескалації конфлікту особистого і політичного характеру, сталася найвідоміша дуель в американській історії: поєдинок між Олександром Гамільтоном, провідним федералістом і колишнім міністром фінансів, і Аароном Барром, який тоді служив віце-президентом при Томаса Джефферсона.

Гамільтон ненавидів Берра, якого він вважав опортуністом, і люто виступав проти нього в 1804 році, коли Берр безуспішно намагався стати губернатором Нью-Йорка. Берр вирішив відновити свою репутацію, кинувши виклик Гамільтону.

Вороги зустрілися на дуелі поблизу поселення Віхавкен, Нью-Джерсі, на тому самому місці, де раніше, в листопаді 1801, син Гамільтона загинув, захищаючи честь свого батька.

За деякими свідченнями, Гамільтон зовсім не збирався відправляти Берра на той світ, сподіваючись, що символічний постріл вгору дозволить цей спір безкровним шляхом.

Які б не були наміри, Гамільтон не потрапив до супротивника, але у відповідь отримав постріл в живіт і помер на наступний день. Оскільки в той час дуелі рідко закінчувалися смертю опонентів, то громадськість обурилася.

Берр був заарештований за звинуваченням у зраді по іншому інциденту. Після виправдання, він втік до Європи, перш ніж повернутися до приватного життя в Нью-Йорку.

2. Леді Альмерія Бреддок и міссіс Ельфінстоун (1792)

Визначено, що від свого світського візиту в гості до Леді Альмерії Бреддок місіс Ельфінстоун очікувала не більше, ніж випити чашку чаю.

Але господиня, очевидно розлючена випадковим коментарем гості про її вік, викликала місіс Ельфстоун на дуель у Гайд-парк.

За наявними даними, пані Ельфстоун вистрілила, збивши капелюх з голови Леді Бреддок. Жінки перейшли на шпаги — і леді помстилася кривдниці, поранивши опонентку в руку.

«Дуель нижніх спідниць», як її назвали, закінчилася без зайвих кровопролить, а місіс Ельфінстоун довелося принести письмові вибачення.

3. Міямото Мусасі і Кодзіро Сасакі (1612)

Миямото Мусаси и Кодзиро Сасаки

Завзяті противники Міямото Мусасі і Кодзіро Сасакі, які вважалися видатними японськими фехтувальниками свого часу, зустрілися на віддалених берегах острова Ганрей, щоб врегулювати свої розбіжності раз і назавжди.

Згідно з легендою, Мусасі з’явився на кілька годин пізніше, щоб таким чином зламати волю свого супротивника.

При ньому був величезний дерев’яний меч, який він вирізав з весла човна.Кодзіро напав на самурая, що запізнився, зробивши свій фірмовий «випад ластівки», але перш, ніж його клинок опустився, Мусасі зміг завдати йому смертельного удару.

Переслідуваний розлюченими прихильниками Кодзіро, Мусасі стрибнув назад у свій човен і поплив. Пізніше, Мусасі став всесвітньо відомим художником.

4. Едуар Мане і Едмон Дюранті (1870)

Эдуар Мане и Эдмон Дюранти

У лютому 1870 року французький художник Едуар Мане розлютився, прочитавши один не дуже утішний відгук про дві свої роботи, який написав його давній друг, критик Едмон Дюранті.

Художник увірвався в паризьке кафе «Гербуа», вдарив в обличчя Дюранті і викликав на дуель. За повідомленнями поліції, чоловіки виступили в поєдинку один проти одного 23 лютого в лісі Сен-Жермен.

Відомий письменник Еміль Золя був секундантом Мане. Шпаги супротивників схрестилися тільки один раз, але з такою силою, що леза зігнулися.

Дюранті отримав подряпину, Мане був задоволений і незабаром двоє друзів поїхали обідати разом в «Гербуа».

5. Олександр Пушкін і Жорж Дантес (1837)

Александр Пушкин

Можливо, навіть не людина, що володіє пістолетом, а почуття ревнощів згубило великого російського поета Олександра Сергійовича Пушкіна на піку його кар’єри.

У 1830‑х, Джордж Дантес наполегливо переслідував красиву дружину Пушкіна Наталю в Санкт-Петербурзі, отримуючи у відповідь словесні погрози від відомого своєю запальністю письменника.

10 січня 1837 француз одружився на сестрі Наталії Катерині, можливо для того, щоб розвіяти чутки про роман і придушити гнів Пушкіна.

Проте, 27 січня новоспечені родичі зустрілися у поєдинку. Дантес відкараскався раною на руці, а Пушкін отримав кулю в живіт і помер через два дні.

6. Ізабелла де Карацці і Діамбра де Петінелла (1552)

Изабелла де Карацци и Диамбра де Петинелла

Фабіо де Зересола, можливо, був найбільш затребуваним холостяком в 16-го століття в Неаполі.

У той час, коли багато поєдинів велося між чоловіками через дам, дві молоді жінки, Ізабелла де Карацці і Діамбра де Петінелла, змагалися за любов Фабіо Зересола на шпагах.

Хоча результат невідомий, сенсаційна подія довго хвилювало уми сучасників.У 1636 році іспанський художник Хосе де Рібера увічнив історію у своїй знаменитій картині «Дуель жінок».

7. Бен Джонсон и Габриель Спенсер (1598)

Бен Джонсон

Сучасник Вільяма Шекспіра, виходець з простого люду Бен Джонсон був досвідченим драматургом, поетом і актором.

Він також культивував імідж поганого хлопчика, здійснюючи сумнівні подвиги в якості солдата, часто прикладаючись до пляшки і займаючись написанням сороміцьких памфлетів.

22 вересня 1598 він убив актора Габріеля Спенсера в поєдинку, який відбувся після того, як двоє чоловіків посварилися через суперечку, чия театральна трупа найкраща в єлизаветинській Англії.

Засуджений до повішення за вбивство, хитрий Бен Джонсон скористався лазівкою в законодавстві, прочитавши вірш з Біблії. Його майно конфіскували, а на палець було поставлено тавро.

У тому ж році успішно пройшла його п’єса «У кожного свій гумор», де сам Шекспір​грав одну з ролей.

8. Ендрю Джексон и Чарльз Дікінсон (1806)

Эндрю Джексон и Чарльз Дикинсон

За двадцять років до того, як Ендрю Джексон став сьомим президентом США, він зустрівся в поєдинку проти Чарльза Дікінсона, юриста, який вважався одним з кращих стрільців штату Кентуккі.

Гордий і запальний Джексон, колишній сенатор і представник штату Теннессі, викликав на дуель Дікінсона після того, як той назвав Рахіль, дружину Джексона, двомужньою.

Дікінсон посилався на юридичну помилку в її розлученні із попереднім чоловіком. 30 травня 1806 двоє чоловіків зустрілися з пістолетами в руках, відрахувавши 24 фути один від одного, у відповідності зі звичаєм.

Після сигналу, Дікінсон вистрілив першим, зачепивши груди Джексона і подряпавши кілька його ребер. Джексон, колишній предводитель міліції штату Теннессі, встав на позицію і зробив постріл, смертельно поранивши свого супротивника.

Це був один з декількох поєдинків Джексона, більшість з яких були нібито на захист честі Рахілі.