Зомбі існують!

Зомбі повзе по лісі. Коли він досягає пункту призначення, то застигає на місці. З його голови починає повільно проростати стебло. Він викидає сори, які, розлітаючись, перетворюють інших живих істот на зомбі.

Це не історія на Геллоуїн про зомбі-апокаліпсис. Все це чиста правда. Тільки в зомбі перетворюється не людина, а мураха. Стебло, який проростає з його голови — це грибок. Його спори заражають інших мурах, які стають зомбі і повторюють весь цикл.

Для того, щоб вирости і поширитися, цей грибок повинен поневолити мозок мурашки. Однак такий сценарій зовсім не унікальний у тваринному світі. Зомбі павуки і таргани доглядають личинок оси, поки «дітки» не пожирають їх самі. Зомбі-риби плавають недалеко від поверхні води, немов просячи птахів з’їсти їх.

Всі ці «зомбі» мають одну загальну властивість: паразити. Паразит живе всередині істоти, відомої як його господар. Паразитом може бути грибок, черв’як або інша крихітна істота. Всі паразити в кінцевому підсумку послаблюють своїх господарів.

Іноді, паразит вбиває або навіть їсть свого господаря. Але смерть господаря теж переслідує свою мету. Паразит може змусити свого господаря померти в певному місці, або бути з’їденим певною істотою.

Як же паразити перетворюють комах та інших тварин в ходячих мерців? Кожен паразит має свій власний метод, але процес, як правило, включає в себе зміни в хімічних речовинах мозку жертви. Ось кілька істот, які досягли досконалості в жахливих перетвореннях жертв в зомбі.

1. Кінська волосінь

bec46.jpg

Щоб продовжити свій життєвий цикл, кінський черв’як повинен потрапити в воду. Для цього він змушує свого господаря — комаху — стрибнути в озеро або басейн. Часто господар тоне, а черв’як потрапляє в воду.

2. Токсоплазма

c241c.jpg

Токсоплазма — одноклітинні істота, яке може завершити свій життєвий цикл тільки всередині кішки. Але для початку цей паразит деякий час повинен пожити в різних тваринах. Наприклад, таких як щури.

Щоб його проміжний господар став здобиччю кішки, токсоплазма перетворює щурів в фанатичних шанувальників вусатих муркотунів.

3. Гриб офікордицепс

9c850.jpg

У Таїланді вид гриба офікордіцепс може змусити мурашку піднятися по рослині майже рівно 20 сантиметрів, повернутися на північ і, закусивши листок, повиснути на ньому.

Він змушує мурашку зробити це, коли сонце знаходиться в найвищій точці в небі. Це створює ідеальні умови для зростання і вивільнення спор гриба.

3. Оси виду reclinervellus nielseni

a33e7.jpg

З усіх паразитів, оси знають найстрашніші трюки по перетворенню в зомбі. Оси виду reclinervellus nielseni відкладають свої яйця тільки на павуків-кругопрядов.

Коли личинка оси вилуплюється, вона починає повільно смоктати кров свого господаря. Павук залишається живим досить довго для того, щоб плести павутину.

Це не просто сітка — це ясла для червоподібні личинки, яка стирчить у нього зі спини. Коли павутина готова, личинка з’їдає господаря. Тепер вона може сплести кокон, а через десять днів з нього вилазить доросла оса.

4. Оса — птеромаліда

8f412.jpg

Оса — птеромаліда пропонує своії дитині вишукане меню — таргана. Але перш ніж дитя зможе його зжувати, матері потрібно зловити комаху, яка в два рази більше її.

Для цього, вона перетворює таргана в зомбі. Оса виконує щось на зразок операції на мозку таргана. Використовуючи жало, вона шукає потрібну ділянку мозку жертви і впорскує зомбують отрута.

Після «операції» тарган втрачає здатність рухатися самостійно, і оса водить його за антену, як собаку за поводок. Оса веде таргана до свого гнізда і відкладає яйце на ньому. Сніданок для личинки поданий!

5. Черви виду euhaplorchis californiensis

6ed7d.jpg

У мозку однієї зараженої риби може жити тисячі цих черв’яків. Чим більше паразитів в рибі, тим більше дивацтв вона робить. Заражена риба буде як і раніше нормально харчуватися і плавати в зграї зі своїми товаришками.

Тільки час від часу, риба буде стрімко підніматися до поверхні і тертися об каміння. Такі дії роблять її більш легкою здобиччю для птахів.

Справа в тому, що черв’яки виду euhaplorchis californiensis можуть розмножуватися тільки в птахах. Тому вони змінюють поведінку риби так, щоб вона стала принадою для птахів.