Найнеймовірніші мутації у тварин

1. Генрі — шестипалий восьминіг

d9615.jpg

Генрі — восьминіг, який живе в акваріумі Блекпул Сілайф, Британія, має тільки шість щупалець. Він був спійманий біля берегів Уельсу і був перевезений до місцевого зоопарку, звідки його з рештою співтоваришів забрали в акваріум.

Виявили його мутацію, тільки коли восьминіг приклеївся до скла акваріума. Восьминоги можуть відрощувати свої щупальця, якщо їх відріжуть, але у Генрі просто немає місця для росту кінцівок між наявними щупальцями.

Працівники акваріума шукали подібних Генрі восьминогів по всьому світу, але, схоже, це єдиний відомий випадок. Він не є представником нового виду, а всього лише продуктом генетичної мутації.

Подейкують, що кличку «Генрі» йому дали на честь англійського короля Генріха VIII, який офіційно був одружений шість разів, але мав вісім дружин.

2. Октокоза

88097.jpg

Коли Зоран Попаріч, фермер з Хорватії, побачив новонародженого козеняти, якого привела на світ його чотирирічна коза Шарка, він подзвонив товаришеві, щоб переконатися, що він не марить.

У малюка було вісім ніг, а також чоловічі та жіночі статеві органи. Місцеві ветеринари вважають, що козеня, названий «Октокоза» ще в утробі поглинув свого близнюка-брата.

Октокоза народилася з двома нормальними козенятами. Навіть з вісьмома ногами октокоза не може стояти і ходити, що доводить, що вісім ніг не завжди краще чотирьох.

3. Двохлапа собака Фейс

f4fc8.jpg

При народженні, Фейс («Віра») страждала від дефекту мозку, який викликав недорозвиненість передніх лап. Щеня не міг ходити і був відкинутий своєю матір’ю — бездомної собакою, яка намагалася вбити її. Її знайшов сімнадцятирічний Рувим Стрінгфеллоу, який віддав цуценя своєї матері. Дві передні лапи пізніше стали слабшати і їх довелося ампутувати. Залишившись тільки з двома лапами Фейс навчилася ходити, стояти, стрибати і навіть бігати. Тепер Фейс ходить на задніх лапах, як людина. Вона зустрічалася з кількома знаменитостями і навіть з’являлася на шоу Опри Вінфрі. Собака відвідала кілька військових баз і лікарні, де піднімає настрій пораненим воїнам і ветеранам. Її взяли на роль у фільмі про Гаррі Поттера «Кубок Вогню».

4. Ві — двохголова чорна гримуча змія-альбінос

48010.jpg

Чорні гримучі змії зазвичай мають лише біле підборіддя. Але ця чорна гримуча змія по кличці «Ві» («Ми») — альбінос. У неї також дві голови, а також чоловічі та жіночі статеві органи.

Змію у її власника в Сент-Луїсі придбав World Aquarium за 15 000 доларів, коли їй було всього кілька тижнів від народження в 1999 році. Її побачило більше мільйона людей протягом багатьох років аж до смерті Ві у віці восьми років.

Двоголова змія часто намагалася рухатися в двох різних напрямках одночасно. World Aquarium також безуспішно намагався схрестити її з іншою двоголовою змією.

Змія отримала світову популярність в 2006 році, коли World Aquarium намагався продати її з аукціону за $ 150 тисяч. Аукціон був невдалим, але Ві прихистила Nutra Pharma, біотехнологічна компанія, яка виробляє препарати від ВІЛ та розсіяного склерозу.

5. Трьохголова жаба

9bd28.jpg

У той час як мутантні жаби не є рідкістю, особини з трьома головами як раніше, не часто зустрічаються. Жаба-мутант з трьома головами і шістьма ногами була знайдена в саду розплідника Green Umbrella Nursery у Великобританії в 2004 році.

Жабу знайшли два студента. Спочатку вони подумали, що жаби просто обіймаються, і були здивовані, коли побачили, що це одна особина. Жабу поклали в тераріум розплідника.

Очі і ноги жаби функціонували нормально, чтого не скажеш щодо роту. Подібна мутація може бути викликана паразитами, забрудненням або генним збоєм.

Деякі експерти вважають, що ця мутація є наслідком впливу атомної електростанції Хінклі, яка знаходиться на відстані 19 км від розплідника Green Umbrella.

6. Кошкобілки «скіттенс»

0d8d4.jpg

«Сквіттенс «- англійське слово, похідне від слів «білка» і «кошеня». Кішки з такою мутацією мають короткі передні лапи і, як правило, змушені стояти на задніх лапах, як білки.

Кішки схильні до мутації, що викликана так званою радіальною гіпоплазією або RH, яка викликає зупинку росту передніх лап.

При слабо вираженій гіпоплазії, кішки спираються на передні лапи, щоб стрибати, як кролики.

При помірно вираженій мутації вони полюють на задніх ногах і навіть можуть використовувати свій хвіст, щоб балансувати, як кенгуру. У важких випадках, вони рухаються виключно їна своїх задніх ногах.

7. Кенні — білий тигр

d10c6.jpg

Кенні — це білий тигр, народжений разом зі своїм братом Віллі, тигром нормального забарвлення, в неволі. Кенні народився з психічними відхиленнями і з деформаціями морди, які не дозволяли його щелепам нормально закриватися. Його брат страждав косоокістю.

Заводчик Віллі і Кенні схрестив їх батьків, рідних брата і сестру, в надії отримати білого тигра. Згодом, він відмовився від тигренят, оскільки зіткнувся з труднощами, пов’язаними з їх каліцтвами. Тигри переселилися в заповідник у Арканзасі.

Білих тигрів не існує в природі. Єдиний спосіб: отримати їх шляхом селекції тигрів, які складаються в близькоспоріднених зв’язках, покоління за поколінням, поки мутація не відбудеться.

Тигренята народжуються з проблемами зі здоров’ям і фізичними каліцтвами. Ген, з яким пов’язаний білий окрас, також впливає на зоровий нерв і викликає косоокість.

У тигрів також зустрічається вовча паща, клишоногість, імунодефіцит і різні деформації внутрішніх органів. На практиці, більшість білих тигрів народжуються мертвими, або ж рано вмирають. Кенні помер від раку в 2008 році.

8. Полідактільні кішки

2dcad.jpg

Полідактилія явище, коли тварина має надмірну кількість пальців. Вона є найбільш поширеною у кішок, які зазвичай мають по п’ять пальців на кожній з передніх лап і чотири на задній. У полідактільних кішок пальців значно більше. У канадського кота Джейка на кожній нозі по 28 пальців — це абсолютний рекорд. Явище полідактилії поширене серед кішок Англії, Уельсу, східній частині США та Канади. Популяризації таких кішок свого часу сприяв знаменитий американський письменник Ернест Хемінгуей, тому їх іноді називають «кішки Хемінгуея». Близько 30 подібних тварин із загальної кількості в 60 кішок в даний час живуть в маєтку Хемінгуея. У президента Теодора Рузвельта теж був такий кіт. На відміну від багатьох інших мутацій, полідактилія є перевагою. Кішки використовують свої додаткові пальці, щоб з легкістю відкривати вікна і засувки.

9. Френк і Луї — двуморда кішка

73a92.jpg

Френк і Луї — це ім’я кота з однією головою, двома мордочками, і трьома очима. Така дуже рідкісна тип мутація називається діпросопія або черепно-лицьове подвоєння.

Кішок, які страждають цим типом мутації, називають «Кішки Януса» — на честь дволикого римського бога переходів, воріт і дверних прорізів. Більшість кішок з подібною мутацією живуть не більше декількох днів, але випадок з Френком і Луї — особливий.

8 вересня 2011 кішці виповнилося 12 років і вона потрапила до Книги рекордів як найстаріша кішка Януса в світі. Кішки належать Марті Стівенс, ветеринарному фахівцеві, яка дала притулок їм після того, як власник залишив бідолах в клініці на усипляння.

Кішки мають один мозок, а їх середній загальний очей — сліпий. Їжу приймає мордочка Френка, так як у Луї немає нижньої щелепи і зв’язків з стравоходом.